קורס ברמנים

קורס ברמנים - עבודה של הנאה

הרבה צעירים חולמים על העבודה הזו - להיות ברמן במועדון לילה. להעיף בקבוקי משקאות חריפים בלופים מרשימים מעל הראש ומאחורי הגב. להכין משקאות מטריפים, לאסוף טיפים טובים - כל זה עם שמיעה של מוזיקה טובה ברקע ואפשר אפילו לצאת עם כמה מספרים של בני זוג פוטנציאליים. אז למה זה לא תמיד מצליח? למה חלק לא מבוטל מהאנשים שנרשמים ולוקחים קורס ברמנים לא עובד בכלל במקצוע ואילו אחרים מרוויחים סכומים יפים מאד ומצליחים לא רע?


הכל מהכל

בואו ניקח שני אנשים, שניהם היו לקוחות חושבים - הלכו ובדקו ונרשמו למכון המספק קורס ברמנים איכותי ומקצועי, כזה שאפילו מפנה בסיום הלימודים את המצטיינים למועדוני לילה ואולמות - כדי למצוא עבודה. למה גברת א' תצליח ואילו אדון ב' יפרוש אחרי חודש או שניים? ובכן, התשובה לכך מורכבת, אבל קיימים בה כמה עמודי בסיס שיש להתייחס אליהם, כולם כאחד קשורים לאדם שלוקח את הקורס.


ינשוף או תרנגול

העולם מתחלק לשניים מבחינת אנשי עבודה - אנשי הינשוף ואנשי התרנגול. אנשי התרנגול הם אלה שעובדים בעבודות הקונוונציונאליות יותר, אלה שקמים בחמש-שש בבוקר בלי שום בעיה, רעננים וערניים ומוכנים להתחיל את היום. אלה שהשעות הפוריות ביותר עבורם הם בבוקר. אנשי הינשוף הם בדיוק ההפך - אלה אנשים שמתעוררים בקושי רב בבוקר ושיא שעות העירנות אצלם נעים בין צהריים ללילה. אלה אנשים שאם ישנו טוב בצהריים - יכולים בהחלט לתפקד בלילה כאילו היה מדובר ביום ואינם מרגישים עייפות. רק מהתיאור הזה אפשר להבין שאדם הלוקח קורס ברמנים ומחפש קריירה כברמן חייב להיות איש ינשוף- אחרת "ישרף" תוך זמן קצר ויפסיק לתת תפוקה בעבודה- מה שיגרום לפיטורין די מהר.


הפער בין הציפיות למציאות

הרבה פעמים צעירים שנרשמים לקורס ברמנים חושבים שמדובר בעבודה קלילה, רווחית מאד ומהנה. לרב אכן מדובר בעבודה מהנה, אבל כמו בכל עבודה- יהיו ימים שלא תרצה להגיע לעבודה, יהיו ימים שהכסף לא יזרום ולגבי הקלילות - אז ממש לא מדובר על עבודה פשוטה, אם כבר ההפך נכון. כאשר הפער בין המציאות לבין הציפיות גדול מאד- קל מאד להתייאש ולהפסיק את העבודה.