ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי - הרחבת הביטוח בקופה

קופות החולים שלנו כבר מזמן אינן רק מקום מושבו של הרופא. עם השנים, קופות החולים הלכו והשתכללו וכיום, הם מציעות לנו שירותים נרחבים ביותר בעזרת ביטוחי שב"ן ואפילו ביטוחים משלימים נוספים- כגון ביטוח סיעודי וביטוחי שיניים. אז איפה משתלם יותר לעשות ביטוח משלים זה- בחברה פרטית או באותה קופת חולים שאנו רגילים אליה ומה ההבדל בניהם בעצם? כל זאת ועוד לפנינו.


ביטוח פרטי

ביטוח בריאות פרטי, הנותן כיסוים של ביטוח סיעודי, ביטוח שיניים והשתלות למשל, הוא לרב לא זול אבל מגביל פחות. רשימה של עשרות אם לא מאות בעלי מקצוע ניתנת לכם כדי שתבחרו מהם את האנשים אצלם אתם מעוניינים להיות מטופלים ובסיום הטיפול, תקבלו החזר מהביטוח. ישנן אפילו חברות שמאפשרות לכם לבחור את בעל המקצוע לבד, ללא רשימה. ביטוחי בריאות בחברות פרטיות הן יקרות יותר בד"כ ולעיתים מסורבל להוציא מהם את הכספים מבחינת הפרוצדורה הבירוקרטית- אבל הם גם מקיפות ומכסות יותר מביטוחים דומים של קופות החולים.


ביטוח שב"ן

בקופת החולים ישנו קודם כל ביטוח השב"ן- מה שאתם מכירים ככרטיס כסף או זהב מסוג כלשהו. אלה כרטיסים המרחיבים את השירותים של קופות החולים ואולי יש צורך לדבר עליהם בנפרד משאלת הביטוח הפרטי או הקופתי. ביטוח השב"ן לא מקנה לכם כיסוים חיצוניים כגון השתלות או ביטוח סיעודי אלא מרחיב את הקיים בסל הבריאות בתשלום סביר כל חודש. בד"כ נהנים גם משלל הטבות כגון הנחות בתרופות ובטיפולים אלטרנטיביים, הנחות בסלי הריון וכו'- שהופכים את השב"ן למשתלם גם ללא קשר לשאלה האם בכלל לעשות ביטוחי בריאות מתקדמים יותר.


ביטוחים מתקדמים בקופה

היתרונות הבולטים של רכישת ביטוח שיניים, ביטוח סיעודי או ביטוח השתלות והרחבת סל התרופות בקופה הוא נוחות התפעול, רק מסיבה זו הרי שווה לעשות אותו- בעיקר לאוכלוסיה המבוגרת. בלאומית למשל, את התשלום על טיפול השיניים (שמגיע ישירות אחרי הנחה וללא צורך בתשלום והמתנה להחזר) גובים מהוראת הקבע של הקופה שלכם. הביטוח דרך הקופה הוא לרב זול יותר, נגיש יותר אך גם מצומצם יותר - הן מבחינת בעלי המקצוע הנותנים את השירות והן מבחינת הכיסוי. לבחירתכם.