ביטוח שיניים

לריב על השיניים -  ביטוח שיניים

לאחרונה יצאה הממשלה בחוק טיפול שיניים חינם עד לילדים בגיל 18. באופן לא מפתיע, רפואת השיניים- אותו תחום שעד היום לא נחשב משום מה לרפואה לכל דבר, מבחינת חוק הרפואה הציבורית, עולה לכותרות שוב ושוב. אחרי הכל, הזנחה של בריאות השיניים גוררת אחריה שלל בעיות רפואיות קשות- החל מדלקות חניכיים המחלישות את המערכת החיסונית כולה ועד להתפשטות שלה לאיברי הגוף האחרים. אין ספק בקרב הרופאים - הזנחה של השיניים יכולה לגרור אחריה נזקים כהזנחה של כל איבר אחר בגוף.


טיפול נאות, רופאים פרטיים

יש הטוענים כי כדי לזכות לטיפול נאות בכל הנוגע לרפואה, עלינו לגשת לרופאים פרטיים. הבעיה העיקרית עם הרפואה הפרטית, אם תשאלו אותי, הינה חוסר הפיקוח. זאת אפשר וודאי לראות באופן ברור בכל הנוגע לרפואת שיניים- למצוא רופא שיניים טוב הוא משימה לא קלה, וגם אז, בד"כ זה עסק יקר למדי. עסק יקר עוד יותר הוא למצוא רופא שיניים רע ולו רק מהסיבה הפשוטה שאת הנזק שהוא יעשה לך בשיניים- צריך לתקן מחדש אצל רופא נוסף.


כסף קטן כסף גדול

ברפואת שיניים, כמו בכל רפואה, אין דרך לחזות את סכום הכסף אותו תדרשו לשלם בעתידכם. ייתכן והשיניים שלכם יהיו ללא רבב עד גיל מופלג ולא תצטרכו לתקן חור אחד וייתכן כי התפוצצות של עששת בת שבוע- תהרוס לכם את כל הפה. לשים מחיר על הפה הוא דבר בעייתי עד אשר מאוחר מדי- דבר אחד ברור- אין אדם שלא צריך טיפולי שיניים כל חיו ולכן, כדאי להתכונן לדבר. אולם, לאור העובדה שאי אפשר לצפות את הסכום אותו תדרשו לשלם עבור השיניים שלכם, חיסכון לא בא בחשבון. אם כן, ביטוח.


קופה או פרטי

ביטוח שיניים אפשר להשיג בשני מקומות עיקריים: חברות ביטוח פרטיות וקופות החולים שלנו. באופן כמעט גורף ניתן לאומר כי ביטוח פרטי יעלה לכם יותר אבל גם נותן לכם יותר חופש. ביטוח שיניים בקופת החולים בד"כ מגביל אתכם לרופאים מסוימים, במכונים מסוימים, לעומתו ביטוח שיניים פרטי יכול לתת לכם החזרים על כל רופא שתבחרו. פרט לכך, אין בניהם הרבה הבדל.