ביטוח ישיר

ביטוח ישיר בפרסום אגרסיבי

כבר תקופה לא מבוטלת שבשוק הביטוחים פועלים גם נותני ביטוח ישיר. עם זאת, טרנד חדש יחסית הוא הפרסום האגרסיבי של עולם זה- מול חברות הביטוח המסורתיות העובדות דרך סוכנים. אז למה בעצם חברות הביטוח חסרות הסוכנים מפרסמות עצמן באגרסיביות כזו? וכמה זה עולה לנו, ללקוח הסופי? האם באמת יש הבדל בין השירותים השונים שנותנים חברות ביטוח ישיר מול חברות של ביטוח דרך סוכן?


מצא את ההבדלים

קודם כל יש להבין את העיקרון: אין שום הבדל, מבחינת הלקוח כמובן, בין חברות ביטוח ללא סוכן לאלה עם. גם בחברה אחת יכול האדם לקבל הצעות לפוליסות שונות ובהתאם לכיסוים שונים בפוליסה- כך שכל ביטוח לגופו. ההבדל הגדול בין חברות הביטוח הדורשות תיווך סוכן לאלה בלעדיו הוא, ובכן, הסוכן. חברות ביטוח ישיר יציינו בפניכם כי הסוכן הוא עמלה נוספת שאתם משלמים ואילו חברות העובדות עם סוכנים יגידו- ולרב בצדק- שמדובר בבעל מקצוע שאמון על הכרת כל המוצרים של כל חברות הביטוח והוא שאמור להתאים לכם את הביטוח המשתלם ביותר.


פרסום ואמת

חברות ביטוח ללא סוכנים חייבות בפרסום מאסיבי ואגרסיבי יותר מאשר חברות עם סוכן, שכן אין לכם דרך לשמוע עליהם אם לא בתקשורת. אבל חייבים לשאול את עצמנו מאיפה יוצא אותו חלק של פרסום- ואל תראו מופתעים כל כך כאשר אומר לכם שזה יוצא מכיסו של הלקוח. את המאזן בין העמלה לסוכן ובין הוצאות הפרסום אין דרך אמיתית לכמת, אבל אם תוסיפו לזה את העובדה שהסוכן גם נותן לכם שירות של אמת, הרי שאין ספק כי חברות ביטוח עם סוכן עדיפות.


ביטוחי רכב

על אף שרב האנשים נופלים בפח ועושים ביטוחי רכב בחברות ביטוח ישיר, בגלל שהם מאמינים לפרסומים שהדבר זול יותר, אין ספק כי סוכן טוב ואמין יכול למצוא לכם ביטוח משתלם וזול בחברות השונות. עוד תדעו, שבמקרה של תביעה יש לצדכם בעל מקצוע - זו גם הסיבה שאתם ממשיכים לשלם עמלה לסוכן כל תקופת הביטוח, למרות שכביכול חלקו בעניין נגמר. רק תמצאו בעל מקצוע טוב- ואל תזוזו מהסוכן.