ביטוח חובה

ביטוח חובה - זול או יקר

החלטת שאתה רוכש רכב. חדש או יד שניה? ליסינג או קנייה רגילה? ואיזה סוג של רכב? הרבה מאד שאלות מתרוצצות בראשך. ברב התשובות מדובר במשוואה כלשהי בין נוח לזול, נוסחה מורכבת- שבה השיקולים השונים מקבלים משקל שונה בכל שלב בחייך. בגיל צעיר יותר תעדיף רכב זול ובגיל המבוגר יותר דווקא אחד בטיחותי. אבל כשמדברים על עלות של רכב יש לקחת בחשבון לא רק את עלות הרכב עצמו, לא רק את "זלילת" הדלק שלו והעלות של החלקים שלו- על אף שכל אלה משמעותיים עד מאד- גם עלות הביטוח היא שאלה שצריכה לעלות.


זול שהוא יקר

קורה לא אחת שרכב זול יעלה לכם יקר, כך למשל ברור לכולם כי רכב ישן מאד יבקר יותר במוסך התיקונים- מכאן שיעלה יותר מבחינת התחזוקה. מה גם שרכבים ישנים נוטים להתקלקל יותר, ז"א להשאיר אותך יותר על כבישים, במוסכים ובהמתנות לגרר- מה שיכול בהחלט לפגוע בך מבחינה כלכלית אם אתה בדרך לעבודה. אבל גם אם בחרתם רכב במחיר סביר, מייצור יפן או סין (בעלי חלקי חילוף זולים יותר מאלה של אירופה, למשל) ושאינו מבזבז דלק רב- כדאי שתבדקו את הפרמיות על ביטוח חובה ומקיף של הרכב שלכם. אחרי הכל, גם את זה תשלמו כל חודש בחודשו.


הדרך לחסוך

הטרנד האחרון של מכוניות היברידיות ירוקות הוא טרנד שמנסים לעודד בכל דרך אפשרית. כך, למרות שמדובר ברכבים לא ממש זולים (אם כי גם לא מבין היקרים שישנם) הרי שמדובר ברכבים חסכוניים בכל קנה מידה ולאחרונה גם חברות הביטוח זיהו את הפוטנציאל ויש אפילו כאלה שמקנות הנחות בעת סגירה על ביטוח חובה ומקיף למכונית ההיברידית. כך תוכלו לשמור על כדור הארץ והכיס שלכם בד בבד. הדבר משמח במיוחד כיוון שעד כה הטרנדים הבריאותיים והטבעיים בכל אספקט היו יקרים יותר מאשר הדברים המזיקים (לדוגמא: שקיות מתכלות, טיטולים מתכלים ומוצרים אורגניים בסופר עולים יותר מאשר תחליפם הבריאים והירוקים פחות), זאת בעיקר משום שמדובר באופנה- וכל אופנה יש מי שינצל עד תום. 

 

הצעת מחיר בקליק לביטוח חובה