חוקר פרטי

חוקר פרטי – גרסת המציאות

יש לכם חשדות שמישהו פועל נגדכם מאחורי גבכם? שמישהו משקר, בוגד עושה משהו שעלול לפגוע בכם ופועל בשקט מתחת לפני השטח. חוקר פרטי הוא אינו תופעה הנראית רק בסרטי הקולנוע. תוכלו להשיג חוקר פרטי שיסייע לכם להגיע אל האמת. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על חוקר פרטי.


למה צריך לשכור חוקר פרטי?

בדרך כלל בחיים אנו נוטים להאמין באופן מלא לאנשים מסביבנו ולפעול מתוך תחושות אמון. יחד עם זאת ישנם מקרים בהם האינטואיציות שלנו אומרות לנו שמשהו אינו פועל כשורה. אנחנו לא יודעים על מה בדיוק לשים את האצבע, אבל יש לנו תחושה שמישהו פועל מתחת לפני השטח ועושה משהו שעלול לפגוע בנו.


חוקר פרטי יכול לסייע במקרים הבאים:

• חשד לבגידה בין בני הזוג: כאשר אחד מבני הזוג חושד שבן הזוג השני בוגד בו. כשהוא נעדר מהבית לשעות ארוכות, עסוק בעבודה עד מאוחר, כשהיחסים מתחילים להתדרדר והופכים להיות קרירים יותר, כאשר בן הזוג מחביא את מכשיר הטלפון שלו ואת המחשב האישי, כשבן הזוג מרבה לבצע את שיחות הטלפון שלו ביחידות מאחורי דלת סגורה או במהלך סיבוב בחוץ. כל אלה עלולים להעיד על בדיקה. חוקר פרטי יוכל לתעד את בן הזוג ולהוכיח ראיות במקרה של בגידה.

• חשד להאזנות סתר: כשהמתחרים שלכם יוצאים עם משהו שדיברתם עליו בישיבה לפני שבוע, מקרים שמרבים לחזור על עצמם לעיתים תכופות. יתכן שבארגון שלכם יש מדליף שמעביר אינפורמציה למתחרים. חוקר פרטי יוכל לסייע לכם לדעת מי זה.

• בקשה לברור מידע על אדם מסוים: לפעמים נכנסים לחיים שלנו אנשים מסתוריים שאנחנו לא כל כך סגורים לגבי אמינותם. חוקר פרטי יוכל לאפשר לנו ללמוד עליהם יותר או לכל הפחות לאמת את הפרטים שהם מספרים על עצמם אל מול המציאות.


האם מותר משפטית לשכור חוקר פרטי?

החוק מציב גבולות גזרה ברורים באשר להאזנות סתר ומעקב. למעשה אין לבצע האזנות סתר ואין לצוטט לגורם שלישי מבלי לקחת חלק בשיחה.

כאשר אתם מזמינים חוקר פרטי תוכלו להקליט שיחות טלפון רק אם מדובר בשיחות שאתם לוקחים בהם חלק. כך שלמשל התקנת מכשיר ציטוט על מכשיר הטלפון של בן הזוג הוא אוירה פלילית. כך גם התקנת מצלמות בבתים פרטיים שאינם שייכים לכם. יחד עם זאת התקנת מצלמות ברשות הרבים או צילום ברשות הרבים הוא לגיטימי ואפשרי על פי חוק. חוקר פרטי מוסמך ידע לפעול בהתאם לחוק מבלי לסבך אתכם משפטית ובמקביל להשיג את הראיות שאתם מחפשים.


האם הראיות שהחוקר הפרטי השיג קבילות בבית המשפט?

כל עוד הראיות הושגו בצורה חוקית ניתן לעשות בהן שימוש בבית משפט. יחד עם זאת במקרים חריגים וקיצוניים בהם מדובר על עבירות פליליות חמורות, ניתן להשיג האזנות סתר כראיה משפטית הקבילה בבית המשפט.


חוקר פרטי, איך משיגים אותו?

כיום פועלים לא מעט עסקים המספקים שירותי חקירה פרטית. חשוב לבדוק מהי הסמכתו של החוקר והאם יש לו הסמכה ורישיון בתוקף המאפשרים לו לעסוק בשירותי חקירה פרטית. מומלץ לברר מה הם המקרים בהם סייע החוקר עד כה והאם הוא נתן שירותים שהפכו לראיות בעלות תוקף משפטי. לא כל אחד יכול להיות חוקר פרטי. על פי חוק האזנת סתר היא עבירה פלילית. כדי שלא תהיו שותפים לפשע כדאי לבדוק היטב את השירותים של מי אתם שוכרים.