מזון לכלבים


יבש או רטוב -  בחירת אוכל לכלבים וחתולים

כמו בעת הצטרפות של תינוק חדש למשפחה, כך גם בעת הכנסת חיה חדשה אל תוך הבית, יש מליון החלטות לעשות. דילמות גדולות וקטנות שמציפות אותנו ולא מניחות לנו בכמה שבועות ראשונים. אחת הסוגיות החשובות ביותר בנוגע לחיה החדשה שלכם, היא המזון אותו היא אוכלת. אז אולי אפשר לקבל תשובה חד משמעית פעם אחת ולתמיד- מה עדיף: מזון לכלבים וחתולים שהוא יבש או מזון לח בפחיות השימורים?


על בשר וירקות

הכלב או החתול שלנו הנם חיות טורפות, למי מכם שלא ידע זאת. ככאלה הם צריכים לאכול כמויות גדולות של בשר. נהוג להוסיף לתזונת בעלי החיים הביתיים גם ירק כלשהו, כגון אורז- כדי לחסוך בבשר ולא מתוך שיקולים בריאותיים, אל תטעו. אוכל לכלבים וחתולים הכולל בשר בלבד הינה התזונה הנכונה ביותר עבור בעל החיים שלכם. הבעיה היא שלא תמצאו אוכל כזה, גם אם תחפשו ממש ממש טוב.


אוכל יבש

אז מה יש בו, באוכל היבש? בדומה לפורמולת תינוקות למשל, הנו הרכב כימי. רב החומרים הנמצאים שם אינם באים מהחי ומהטבע, עם זאת הם מספקים את הצרכים של הגוף בצורה מלאה. במזון היבש יש מכלול של ויטמינים ומינרלים חיוניים- כך שאם הכלב שלכם ניזון רק ממזון יבש, לרב הוא יחיה חיים ארוכים ובריאים, ולא יחסר לו דבר- פרט לטעם כמובן. המזון היבש הוא לרב תפל, כך שלא מפתיע כי רב בעלי החיות מעדיפים אוכל לכלבים וחתולים בשימורים.


פחיות

ברב הבתים נוהגים לתת את פחיות השימורים של הבשר, אם בכלל, בתור צ'ופר או תוספת ולא כבסיס. זאת בעיקר בגלל מחירו הגבוה של המזון (אם מודדים לפי משקל). הסיבה לכך פשוטה: בעוד רב המרכיבים של מזון לכלבים וחתולים יבש הנם כימיים ולעיתים לא תמצאו אפילו 10% בשר אמיתי בהם, אלא רק תמציות, הרי שבמזון פחיות אפשר למצוא מותגים בעלי אחוזים גבוהים של בשר אמיתי. עם זאת, כדאי לדעת כי מזון לכלבים וחתולים לח לא תמיד כולל את כל הוויטמינים הנחוצים ויש לבדוק את הדבר לפני שמתחייבים להאכלה מפחיות בלבד.אתרים נוספים בתחום :   מזון לכלבים   |   אוכל לכלבים