שמלת כלה

טיפים לבחירת שמלת כלה

חלומה של כל אישה החל מצעירותה כולל את הצעידה לחופה מלווה בגבר חלומותיה. חשובה לא פחות היא שמלת הכלה בה היא צועדת. שמלת כלה מסמלת את המעבר של האישה מרווקות לזוגיות ומוסיפה פן חגיגי ומרשים למראה של הכלה ביום חתונתה. כבר כאשר מתחילים לתכנן את החתונה רצוי מבעוד מועד להתחיל להתבונן בקטלוג שמלות כלה ולשים לב לסגנונות של שמלות כלה וערב על מנת לקבל רעיונות לגבי סוג השמלה המבוקש. קיימים סגנונות רבים של שמלות כלה, החל משמלת כלה קלאסית, שמלת כלה כפרית, שמלת כלה תחרה, שמלת כלה וינטג' ועוד. לאחר שבוחרים את הסגנון הכללי ניתן לפנות לתופרת שמלת כלה ולהזמין עיצוב שמלת הכלה המבוקש.


עיצוב שמלת כלה

עיצוב שמלות כלה נעשה בסלוני כלות או במתפרות השונות והוא מאפשר בחירה מדוקדקת של פרטים. כאשר פונים למעצבת שמלות כלה כדאי להגיע מראש עם דוגמאות של שמלות כלה בסגנון המבוקש, למשל שמלת כלה וינטאג, על מנת למקד את מעצבת שמלת הכלה כבר בשלב התכנון. מעצבי שמלות כלה מכירים את האופנה הרווחת, ויכולים להתאים לכלה את השמלה המבוקשת על פי סוג בד, גזרות שונות ואורכים מגוונים. כאשר פונים למעצבי שמלות כלה ניתן לעצב שמלות כלה צנועות שהן למעשה שמלות כלה לדתיות או לנשים המעוניינות לשמור על מראה נקי וצנוע בערב החתונה. שמלת כלה צנועה ניתנת להשגה גם כשמלת כלה למכירה או שמלת כלה להשכרה. השכרת שמלת כלה היא דבר נפוץ היום, שכן השמלה משמשת לערב אחד בלבד וניתן להתאים אותה למידות הכלה לצורף ערב זה ולהשיבה לחנות לאחר מכן. שמלות כלות הן פריטי לבוש ייחודיים ועליהן להתאים למידותיה של הכלה ביום החתונה. לכן, רצוי להגיע למספר מדידות גם בתאריך הקרוב למועד החתונה.


השכרת שמלת כלה

השכרת שמלת כלה אפשרית גם לכלה המבקשת שמלת כלה פשוטה, שמלת כלה בזול באופן יחסי לעיצוב שמלת כלה או אפילו שמלת כלה במידות גדולות. כלות רבות משתמשות בשמלת כלה יד שנייה, המותאמת למידותיהן ובכל מאפשרות לעצמן רכישת שמלת כלה זולה שלא דורשת השקעה כלכלית לא פרופורציונאלית למשך האירוע. בגד כלה הוא משמעותי בערב החתונה אך אין לשכוח גם את שמלת השושבינה, אותה ניתן להתאים לשמלת הכלה כך שתיראה כחלק בלתי נפרד מהעיצוב של האירוע. כאשר בוחרים שמלת כלה יש להתחשב בגורמים רבים כמו צבעי החתונה ותפאורת המקום, העונה שבה מתרחש האירוע כך שהבד של שמלת הכלה לא יהיה דק או עבה מדי, נוחות שמלת הכלה כך שהכלה תוכל ליהנות מהערב ומהריקודים ויש לשמור על התאמה בין שמלת הכלה וסגנונה לבין לבוש החתן והצבעים והבדים השולטים בעיצוב הכללי ובמראה של המקום שבו נערכת החתונה.