מימון לעסקים


מימון לעסקים

כמעט כל בעל עסק מתחיל או שוטף נתקל בצורך למצוא מימון לעסקים לצורך הרחבה של העסק או עזרה בזמנים קשים. בתקופות של מיתון כמו גם בתקופות של שגשוג עסקים רבים שנקלעו לצרה או אנשים פרטיים המעוניינים לפתוח עסק חדש מחפשים מקורות מימון משתלמים לעסקים שיסייעו להם לנהל את העסק באופן מיטבי או להשקיע בפתיחת העסק את הסכום הדרוש להתחלה מוצלחת. מקורות המימון לעסקים העומדים לרשות בעלי העסקי הם רבים ובעל העסק צריך לבחור את המימון הנכון והמתאים ביותר עבור העסק שלו.

בחירת מקור המימון הנכון תלויה הן במקורות מימון נוספים שניתנו בעבר לעסק והן במטרה שלשמה נועד המימון. על מנת לבצע את ההחלטה הנכונה ביותר עבור בית העסק, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לקבל המלצות על המקורות המתאימים ביותר. עד אז, להלן מספר דוגמאות למקורות מימון לעסקים העומדים לרשות בעלי העסקים.


מהו מימון בנקאי ?

אחד ממקורות מימון לעסקים הנפוצים ביותר הוא מימון הניתן לעסק על ידי הבנקים השונים. הצורות שלה מימון הניתן על ידי הבנק הן רבות ויכולות להיות סכום כסף מידי הניתן כהלוואה, משכנתא, אשראי בנקאי וכדומה. למרות שמתן אשראי על ידי הבנקים נחשב למימון אמין ונפוץ, חשוב לקחת בחשבון את נושא הריביות הנגבות כמו גם הביטחונות שנדרשים על ידי הבנקים. בנוסף, הבנקים קובעים את גובה המימון ואת המשך הזרמת המימון והענקת האשראי על פי התכנית העסקית של בית העסק או מצבו הכללי של העסק.


מקורות מימון חוץ בנקאיים

מקורות מימון לעסקים המוגדרים כחוץ בנקאיים כוללים מימון הניתן על ידי חברות אשראי שאינן מתחשבות באשראי הבנקאי שניתן ללקוח. בדרך כלל מקורות מימון חוץ בנקאיים יהיו תלויים בריבית גבוהה. היתרון הגדול של מקורות מימון אלו בנוסף לכך שאינן תלויות באשראי שניתן על ידי הבנק היא הזמינות הגבוהה של הכספים המוזרמים תוך ימים ספורים מיום הבקשה.


קרנות סיוע

מקורות מימון לעסקים שבהן משתמשים עסקים רבים הם קרנות מימון וסיוע לעסקים שמטרתם לקדם את העסקים השונים בחסות המדינה או בחסות גופים פרטיים. באמצעות קרנות אלו יכול בעסק לקבל סיוע בערבות שיתופית של המדינה.