מוסך, טיפולים לרכב, פחחות


מוסך לרכב – מגוון אפשרויות

בניגוד לעבר, הביקור במוסך לרכב אינו חייב להיות חוויה טראומטית. אפשר לצאת מהמוסכים של היום עם חיוך על השפתיים, ועם תחושה שקיבלנו שירות טוב, יעיל ונכון, בלי ששילמנו מחירים מופרזים – יש דברים כאלה.


סוגים שונים של מוסכים

יש מספר סוגים של מוסכים לרכב, ותמיד אפשר לבחור אל מי לגשת לשם תיקון שצריך לעשות ברכב, או לשם טיפול שוטף: הכנה לחורף, טיפול 10,000 ועוד.
ההמלצה הראשונה היא בכל מקרה לא ללכת אל מוסך לרכב "פיראטי" לא מוסמך. נכון, במוסכים אלה המחירים זולים בהרבה, יחד עם זאת, גם הטיפול הוא לעיתים בהתאם, טיפול פחות מקצועי, ופחות איכותי, שאת נזקיו אפשר פעמים רבות לגלות רק לאחר תקופה מסוימת, לפעמים אפילו אחרי שנגרם לרכב נזק גדול יותר בעקבות אותו "תיקון".


מוסכי יבואן

המוסך המסודר ביותר, ויחד עם זאת גם היקר ביותר, הוא מוסך לרכב המורשה מטעם יבואן כלי הרכב. המוסך מקבל מן היבואן את חלקי החילוף המקוריים שלו, אנשיו עוברים השתלמויות תקופתיות, לומדים להכיר את דגמי המכוניות החדשים, לעיתים במוסכים של היצרנים בחו"ל.

מוסכים אלה נותנים בדרך כלל שירות נרחב בכל מה שקשור לתיקונים וטיפולים ברכב, על כל מערכותיו: הנעה, חשמל, דלק, בלמים, מיזוג מקורי ועוד.
מוסכי היבואן הם מוסכים גדולים ומסודרים ונראים כמו "בית מרקחת". יש להם חדרי המתנה נוחים עם פינת קפה לנוחות הממתינים למכוניות עד שיסתיים הטיפול בהן.


מוסכים פרטיים

למרות שמוסכים אלה אינם קשורים עם יבואן מסוים, והם נותנים שירות למספר גדול של יצרנים ודגמים, הרי שגם הם חייבים בתעודת הרשאה מטעם משרד התחבורה לנהל מוסך לרכב, והם מחוייבים להשתלמויות תקופתיות לשם התעדכנות במערכות מתקדמות שנכנסות מידי פעם לרכבים.

מוסך לרכב בבעלות פרטית, בדרך כלל, מתמחה בסוג מסוים של תיקונים, ולא נותן את כל סוגי השירות, אלא מתמקצע בתחום כמו: חשמלאות רכב, פחחות וצבע, מערכות מיזוג אוויר ועוד.

מוסכים אלה נותנים לעיתים שירות נוסף, לרוב ללקוחות קבועים, כמו: מתן רכב חלופי, שירותי דרך, לקיחת המכונית למבחן טסט שנתי ועוד.