הסבה לגז

מדריך הסבה לגז

מהי מערכת גז לרכב ?

מערכת גז לרכב היא מערכת גז אשר מותקנת ברכבים בהם קיים מנוע בנזין רגיל אולם ניתן להסב את פעולת המנוע כך שבמקום שיצרך דלק הוא יעבוד על גז באמצעות מערכת גז לרכב זו.מערכת גז לרכב מורכבת ממיכל גז אשר ממוקם בתא המטען, בתוך המיכל דחוס גז במצב צבירה נוזלי מערכת גז לרכב כוללת גם ממיר חום אשר תפקידו להזריק את הגז במיכל אל בוכנות המנוע ולהפעיל את המנוע באמצעות גז ולא בנזין.


שאלות ותשובות על מערכת גז לרכב:

האם לא צריך למלא יותר דלק ?

התשובה לשאלה היא כן צריך למלא דלק אולם השימוש בדלק הוא רק לצורך הנעת הרכב ולאחר, מערכת גז לרכב מתחילה לעבוד וכל צריכת הרכב היא על גז בלבד!

המנוע יכול לעבוד גם על דלק ולכן במצבים בהם נגמר הגז במיכל (כמו אגב עם דלק) מערכות גז לרכב "מתנתקת" ומאפשרת למנוע להתחיל לעבוד על בנזין עד כמובן שנתדלק את הרכב בגז כל הפעולה של כניסה לעבודה של מערכת גז היא אוטומטית לחלוטין ישנו לחצן ליד הנהג והוא יכול לשנות מוד פעולה ע"י לחיצה פשוטה שתעביר את הרכב ממצב בו הוא נוסע על בנזין למצב בו מערכת גז מתחילה לעבוד.


התקנת מערכת גז לרכב

הסבה לגז או התקנת גז לרכב מבוצעת רק על יד מוסכים מורשים וניתן להרכיבה גם ברכבים ישנים וכמובן ברכבים חדישים  ישנו הליך בירוקראטי קצר מול משרד התחבורה על השינוי המבני אותו ביצענו ברכב.התקנת גז או הפיכת רכב לגז היא פעולה קצרה יחסית ולא מסובכת וקדימה לחסוך בכסף.

 

בטיחות מערכת גז לרכב

הסבה לגז בטיחותית ביותר עומדת בכל התקנים הבינלאומיים וכמובן התקנים בישראל ואף נחשבת לבטיחותית הרבה יותר ממערכת הדלק ! מערכת גז לרכב לא נפיצה וחסינה מפני אש בזמן תאונה ובכלל,מצב של דליפת גז הוא בלתי אפשרי שכן המערכת מוגנת ע"י שסתומים מיוחדים אשר נסגרים באופן בהחלט אפשר לקבוע כי מערכת גז לרכב היא טכנולוגיה מתקדמת אשר מותאמת לתקופה.

 

האם יש צורך בטיפולים נוספים לרכב שעובד על מערכת גז ?

אין טיפולים נוספים שצריך לבצע מרגע הסבת רכב לגז למעט בחינת תפקוד מערכת גז לרכב פעם אחת וזאת לאחר כ-1000 ק"מ מיום ההתקנה כדי לוודא את תקינות המערכת וישיבת כל החלקים במקומם (מעין הרצה).

 

היכן מתדלקים עם מערכת גז?

תדלוק גז נעשה ב- תחנות גז מיוחדות אשר פרוסות היטב ברחבי הארץ ושוב שלא נשכח אפשר גם לתדלק בבנזין ואף קיימות תחנות דלק מסורתיות שהחלו אף הן למכור גז בישראל ניתן למצוא תחנת גז בפשטות . חשוב לזכור שמעבר לחסכון בכסף אותו נשיג יש גם יתרון סביבתי שכן מכוניות גז נוסעות על גפ"ם שזה גז פחמני מעובה,הגורם להפחתת הפחמן הדו חמצני המזהם את האוויר כאשר הוא נפלט מהרכב,הגז בשונה מהבנזין אינו פוגע באוזון.

 

האם מערכת גז לרכב פוגעת במהירות הרכב ?

שינוי במהירות ההאצה ב- רכב גז יהיה רק בתחילת הנסיעה אשר תהיה נמוכה יותר מאשר במערכת בנזין, בשאר הנסיעה המהירות תהיה זהה וביצועי המנוע לאורך זמן טובים הרבה יותר בשימוש גז לרכב כפי שהוסבר למעלה.

 

עד כמה מערכת גז לרכב חסכונית ?

גז לרכב מאוד חסכוני ומוזיל באופן משמעותי את עלויות הנסיעה. מחיר גז לרכב הוא פחות ממחצית ממחירו של הבנזין לסוגיו כמובן שישנם יתרונות אחרים הבאים לידי ביטוי בטיפולים מופחתים ברכב שעובד באמצעות מערכת גז שכן שימוש בגז מפחית מאוד את זיהום המנוע וכולנו מבינים את המשמעות של המנוע ברכב. ההוצאות הראשוניות ב- הסבת רכב לגז גז מוחזרות ע"י החיסכון ב-מילוי גז לרכב בתקופה קצרה יחסית ולכן כלכלית מהלך זה נכון שלא דבר על זיהום סביבתי שגורם מנוע בנזין.