מוצרי חשמל

מוצרי חשמל – המבחר גדול ביותר

בעבר ניסו לשכנע אותנו להשתמש כמה שיותר במוצרי חשמל, עם הסיסמא: "יותר חשמל פחות עמל". בקיץ האחרון ניסו ללמד אותנו באילו שעות בלבד, מומלץ להשתמש במכשירים "זוללי חשמל". אכן – השימוש באותם מכשירי חשמל עבר דרך ארוכה ביותר, יחד עם זאת, ברור כי לא נפסיק להשתמש בהם, בכדי להקל על חיינו.


סוגים שונים של מוצרים

סביבנו מוצרי חשמל רבים ביותר, ואנו משתמשים בהם, דרך שיגרה בלי לתת את דעתנו לכך. למעשה, גם אם יתקלקל מוצר חשמלי זה או אחר, לא נתחיל לעשות את הפעולות ביד, נחכה עד לתיקון, או שנשתמש במוצר מקביל אצל מישהו אחר. אני לא רואה בדמיוני, מישהו שיתחיל לכבס ביד, אם מכונת הכביסה תתקלקל, או יכין עוגה עם מקצף ידני.

מוצרי החשמל מתחלקים למספר קטגוריות, ולמספר סוגים, יש בהם גדולים כמו מקרר עם שתי דלתות, וקטנים כמו מייבש שיער. הסוגים הם: מוצרי חשמל למטבח, מוצרי בהקשר של ניקיון וטיהור אוויר, מוצרי כביסה וגיהוץ, חימום או קירור הבית, מוצרי טיפוח, מערכות שמע וצפייה, מחשבים וציוד היקפי, וגם משחקים.


קניית מוצרי חשמל

טווח המחירים של כל אחד ממוצרי החשמל גדול ביותר. כל מוצר אפשר לקנות במחיר נמוך באופן יחסי, עד מחיר גבוהה מאוד הכולל עיצוב ייחודי של אותו מוצר חשמלי. לכן, תמיד כדאי להשוות מחירים, ולחפש את המוצר אותו בחרתם, ומתאים לדרישות לשכם, במקום הזול ביותר האפשרי.

אפשר לקנות מוצרי חשמל בחנויות חשמל עצמאיות, בחנויות המהוות סניפים של רשתות בפריסה ארצית, וכן, באינטרנט. אתרים רבים מציעים למכירה מוצר חשמל זה או אחר במסגרת של קנייה עצמאית, או כחלק ממכירה פומבית המחייבת הרשמה של מספר מינימלי של קונים.

בכל מקרה – חשוב ביותר לא לקנות את המוצר הראשון שנקרה בדרך. כדאי לבדוק מספר מוצרים במספר מקומות, ורק לאחר מכן להחליט על הקנייה. לדוגמא: למכונות כביסה ביצועים רבים ביותר. צריך לבדוק איזה מהם מתאים לכם אישית: יש מי שיבחר מכונה המכבסת עד 7 ק"ג בכל פעם, ואחר, יחפש מכונת כביסה המאפשרת גם כביסה של חצי כמות.

 

טיפים עבור מקרר

בדקו מה המידות של הנישה בה יכנס המקרר לפני שאתם קונים אחד

וודאו איזו חברת שירות עומדת מאחורי המקרר ואיזה אחריות אתם מקבלים

ברכישת מקרר חדש מגיע לכם 3 שנים לפחות אחריות על המערכת קירור והמדחס

התאימו בין ארונות המטבח למקרר מבחינה אסטטית. מקררים כיום מגיעים בכל הצבעים והגדלים אין סיבה שהמקרר יהרוס את העיצוב של המטבח.

 

מקרר – כדאי לדעת

בשביל יחיד ועד זוג עם ילד מומלץ לקנות מקרר בגודל של עד 600 ליטר. אם אתם משפחה גדולה אז 600 ומעלה זהו המקרר בשבילכם

מומלץ שלמקרר יהיו מדפים נשלפים או מודולאריים.

כדאי לבדוק כמה חשמל צורך המקרר החדש שלכם. הדבר יכול לחסוך לכם המון כסף בעתיד

 

טיפים עבור תנור

אל תקנו תנור שאינכם מסוגלים לתפעל אותו. כיום יש מגוון תנורים עם כל מיני פונקציות ושכלולים. אם הרבה כפתורים מבלבלים אתכם, קנו אחד ידידותי.

כשאתם בודקים תנור, קחו בחשבון שצריך לנקות אותו לעיתים קרובות. בדקו כמה קל לנקות את התנור

מאחורי התנור החדש שלכם צריכה לעמוד חברה שתעניק שירות ואחריות לגבי התנור. מגיע לכם ברכישת תנור חדש אחריות של שנה אחת לפחות

לתנורים של היום יש המון פונקציות חדשות. בדקו שהתנור מתאים לצורכי האפייה שלכם ויהיה לכם נוח לבישול


תנור – כדאי לדעת

ישנם שני סוגים עיקריים של תנורי אפיה. תנורים שאינם כוללים כיריים ותנורים היש בהם מערכת כיריים

אם בתנור הנוכחי שלכם הבישול לא יוצא כראוי, עוגת הגבינה נופלת, הפיצה בצד אחד חמה בצד השני קרה, סביר להניח שאתם לא כאלה בשלנים גרועים פשוט הגיע הזמן לקנות תנור חדש

לפני שאתם קונים תנור, בררו לגבי כמות צריכת החשמל שלו. לפעמים תנורים זולים עולים בהמשך ביוקר


טיפים עבור מכונת כביסה

מומלץ לכבס מצעים ומגבות בחום של 60 מעלות לפחות, אחת לחודש.

רוצים לשמור על הריח של המרכך על הבגדים? שימו את הבגד בתוך גיגית, שימו כוס אחת מהמרכך ועוד 3 כוסות של מים והשאירו את הבגד ככה כ 5 שעות.

בשביל לחסוך בחשמל מומלץ להפעיל את המכונה בלילה.

מגבות מומלץ לשים במים עם חומץ. השאירו אותם כך למשך 10 שעות והתוצאה מגבת נעימה, רכה ומלטפת


מכונת כביסה – כדאי לדעת

אם בבגדים אין כתם ממשי, אלא פשוט לבשנו אותם כמה פעמים והם זקוקים לניקוי קל, מומלץ לכבס את הבגדים בתוכנית קצרה ועדינה יותר כחצי מהתוכנית הרגילה. יחסוך חשמל וכסף עבור אותה תוצאה

הבגדים הלבנים כבר לא כל כך לבנים? יש מעט נטייה לצהוב? השרו את הבגדים במים וחומץ או מיץ לימון במשך חצי שעה וכבסו אותם.

הגרביים נעלמות לכם? נסו לכבס אותם בשקית רשת.

רוצים לכבס ג'ינס אבל פוחדים שהצבע ידהה? שימו את הג'ינס בתערובת של חמישים אחוז מים וחמישים אחוז חומץ במשך כרבע שעה ושימו בכביסה.


טיפים עבור מדיח כלים

מומלץ לרכוש מדיח כלים אשר יש בו חיישני התראה לגבי חוסר מלח, חומר ניקוי וכדומה.

רכשו מדיחי כלים אשר יש עליהם תו איכות A class ותוכלו לחסוך המון חשמל ומים.

בחרו מדיח כלים שאתם מסוגלים "להתמודד" איתו. שלא יהיו בו יותר מידי כפתורים ואופציות מעבר למה שאתם מסוגלים להסתדר

בדקו שלמדיח כלים שלכם יש מנגנוני בטיחות אשר מגנים על המדיח ועל הבית.


מדיח כלים – כדאי לדעת

לפני שאתם קונים מדיח כלים, בדקו איזו חברת שירות עומדת מאחוריו. חברת השירות צריכה לתת מענה בנושאי אביזרים שונים לרכישה, חלקי חילוף ושירות תיקונים.

למדיח כלים צריך להיות 12 חודשי אחריות לפחות

בחרו מדיח כלים לפי התוכניות אשר הוא מציע והצרכים האישיים שלכם. לדוגמא מי שמפעיל מדיח כלים כל יום, כדאי שלמדיח שלו יהיה תוכנית של חצי כמות.