מטבחים


טיפים עבור מטבחים:

בהרבה דברים אפשר להגיד שגדול זה לאו דווקא הכי טוב, אבל לא כך כאשר מדובר במטבחים. שני החדרים החשובים ביותר בדירה, מבחינת גודלם, הינם הסלון והמטבח- על אחת כמה וכמה בבית של אנשים שאוהבים לבשל. אבל מה עושים אם חדר מטבחים בביתכם הוא קטן?


לשבור איזה קיר

לפעמים אפשר להגדיל את המבטח על חשבון החדרים הצמודים: פינת אוכל הנושקת לסלון או מרפסת. את הקיר אפשר לשבור, מה שנותן לנו מרחב גדול יותר לתפעול. אבל דעו, בנוגע להרחבת חדרי מטבחים- עליה וקוץ בה. אחרי הכול את מה שהיה בחדר השני תצטרכו עכשיו לכלול במטבח החדש. כך למשל אם הייתה מרפסת שירות שהחלטתם לוותר עליה- דעו שעכשיו יהיה עליכם לשים גם מכונת כביסה ומייבש במטבח ועליכם להתכונן לכך מראש.


ארונות גבוהים

בהנחה ואין לאן להגדיל את המטבח האופציה השנייה היא להגדיל את ארונות האחסון. בד"כ, ארונות מטבחים אינם גבוהים ונשאר מקום רב בינם לבין התקרה. במידה והמטבח שלכם קטן- תוכלו לנצל את האזור הזה ולבנות בו ארונות אחסון נוספים- כך תוכלו לחסוך מקום וגם אבק. הגבהת הארונות נותנת גם יתרון נוסף קטן: אפשר לוותר על ארונות אחרים לרוחב ובכך ליצור עוד מקום במקרה ומדובר במטבח בינוני-קטן. במטבחים הקטנטנים ביותר- אין אפשרות לוותר על דבר, כמובן.


עיצוב המטבח

כאשר מדובר על מטבחים קטנים חשוב לדעת שצבע וחומר עושים הבדל בין קטן לגדול- לפחות בכל מה שקשור לראיית אדם. צבעים בהירים יהפכו את המטבח שלכם לגדול יותר ומרווח יותר מאשר צבעים כהים, בנוסף זכוכית ומראה יהפכו את המטבח לגדול עוד יותר. לכן, בחדרי מטבחים קטנים באמת, למרות חוסר הנוחות שבניקיון של זכוכית ומראה- אולי עדיף לשקול דלתות לארונות עשויים חומרים אלה כחלק מהניסיון להרחיב את המטבח.


לחשוב על מחר

למרות כל הנאמר, אנשים רבים חיים בטוב עם מטבח קטן. העיקר שיהיה לכם חדר אוכל גדול יחסית. עם זאת, לבשל במטבח קטן זה לא נוח במיוחד, לכן עם התרחבות המשפחה אתם תחושו חוסר נוחות הולך וגדל עם המטבח הקטן שלכם.