ציפורן חודרנית

מדריך ציפורן חודרנית

מהי ציפורן חודרנית?

חדירת ציפורן אל תוך העור בקצה האצבע ברגל או ביד.ציפורן חודרנית מופיעה לרוב בבוהן או באגודל. צמיחת הציפורן היא תמיד קדימה ומאחר והיא קשה היא חודרת דרך כל רקמה חייה העומדת בדרכה.ציפורן חודרנית ברגל וביד נגרמת בדרך כלל עקב גזירה לא נכונה של ציפורניים.

בהופעת ציפורן חודרנית יורגש כאב בעיקר כאשר נועלים נעלים האזור רגיש עקב דלקת שמתפתחת המלווה באודם והפרשה שמריחה לא טוב בלשון המעטה.לעיתים ציפורן חודרנית מלווה גם בחום ותחושה כללית לא טובה. מניעת הופעת צפורן חודרנית כאמור תתבצע בגזירה נכונה של הציפורן בצורה ישרה.


טיפים בהופעת ציפורן חודרנית

בטרם נפנה לטיפול רפואי נוכל להקל על כאב בהופעת ציפורן חודרנית .

יש לנעול נעל פתוחה כמו סנדלים בכדי למנוע לחץ על הבוהן.

כדאי להשרות את כף הרגל במים פושרים עם סבון לפרק זמן של חצי שעה כמה פעמים ביום.

בהנחה והטיפול המקומי אותו ביצענו בבית לא עזר יש לפנות לטיפול רפואי בו יינתן טיפול באמצעות אנטיביוטיקה או ניתוח להסרת ציפורן חודרנית.


הטיפול בהופעת ציפורן חודרנית

ראשית יש לאבחן את המצב אליו נקלענו יתכן ואין המדובר בתופעת ציפורן חודרנית וכי אנו סובלים מתופעה אחרת. מרפאה העוסקת בטיפול בכף הרגל היא המקום הנכון לטיפול בהופעת ציפורן חודרנית.בהנחה ואבחון הציפורן העלה כי יש צורך בביצוע ניתוח ציפורן חודרנית הרי שהניתוח נעשה בהרדמה מקומית אל האצבע המטופלת לאחריו משחרר המטפל את שולי הציפורן שחדרה מבעד לעור.גזירה של שולי הציפורן ועיקור שורש הציפורן בצד החודר כדי שציפורן חודרנית לא תצמח יותר באזור זה.כחצי שעה לאחר הניתוח משוחררים הביתה. קשה לדרוך על הרגל אולם משתמשים בעקב הרגל.רצוי להמעיט בהליכה עד יומיים לאחר ניתוח ציפורן חודרנית ולהרים את הרגל למעלה כדי להפחית את הדימום לאחר הניתוח.