פטרת ציפורניים

מהי פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים או באנגלית Onychomycosis היא זיהום שכיח ביותר בציפורני הרגליים או הידיים הנגרם הבא לידי ביטוי בפטרת שמופיעה באזורים אלו.פטרת הציפורניים מופיעה בדרך כלל עם עליית גיל הסובל מהתופעה. האזור הנגוע בהופעת פטריות ציפורניים הוא לרוב צהוב ומתפורר.פטרת ציפורניים היא מחלת עור לכל דבר ועניין אולם מאחר ונגעי עור יכולים להראות דומה לעין בלתי מיומנת חשוב איפה לאפיין את נגע העור ע"י בדיקת מעבדה בטרם נקבע כי אכן מדובר בתופעת פטרת ציפורניים.


מה גורם להופעת פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים נגרמת כתוצאה ישירה של הדבקה מפטריות ששייכות בעיקר לשלוש קבוצות: פטריות בעור, פטריית שמר ועובש.

פטרת ציפורניים נגרמת גם כתוצאה ממחלות בהן מחלת כלי דם, סכרת ,עודף משקל ומחלות הנובעות ממערכת חיסונית לקויה ופגיעה.פטרת בציפורניים נגרמת אף מחשיפת הציפורניים ללחות,הידבקות בפטרייה במקומות בהם ישנם מתקני רחצה שכיחה ביותר.


זיהום פטרת ציפורניים התופעות?

זיהום פטרת ציפורן גורם לנזק אסתטי כמו סדק והתפוררות הציפורניים שינוי צבע הציפורן וכן יכול הוא לגרום לנזק פיזי אשר ימנע תפקוד יום יומי רגיל עד למצב של קושי בהליכה וסבל גדול מכאבים.


האם פטרת ציפורניים חולפת מעצמה?

כשלא מבוצע טיפול בהופעת פטרת צפורניים התופעה יכולה להחמיר-הזיהום יכול להתפשט לציפורניים בריאות ולכן אין להמתין ויש לפנות לטיפול מידי. ישנם מצבים בהם יכול אף להתפתח זיהום נוסף באזור הנגוע ב פטרת ציפורניים.


כמה זמן אורך טיפול פטרת ציפורניים

זמן הטיפול אינו קבוע והוא תלוי בסוג הטיפול אותו נבצע לטיפול פטרת ציפורניים משך הטיפול תלוי גם בקצב צמיחת הציפורן והתחדשותה. מקובל כי זמן הטיפול בציפורני הרגליים לוקח כשנה ובציפורני הידיים הטיפול אורך כחצי שנה. יש צורך בהמשך טיפול עד לחידוש מלא של הציפורן.


הטיפול בהופעת פטרת ציפורניים

חשוב מאוד לטפל בציפורניים עם פטרת שכן ציפורניים שלא מטופלת מהוות מאגר זיהומי של פטריות אשר מובילות להתפשטות מתמדת בעור שנמצא מסביב לציפורן וגורמת לגרד וחוסר נוחות בולט. סדק בין האצבעות מהווה מקור לחיידקים שגורמים להתפתחות דלקות קשות בעור .בחלק גדול מהמקרים משחות אנטי בקטריאליות ותמיסות נגד פטריות אינם מספיקים לחיסול פטרת ציפורניים.

טיפול בפטרת ציפורניים כאשר ישנה ציפורן נגועה אחת מקובל לבצע ע"י המסת הציפורן באמצעות משחה המכילה אוריאה בריכוז גבוה ובשילוב של לוסריל (ניתן במרשם רופא בלבד)שהוא וחומר אנטי פטרתי בצורת לק שקוף-חומר זה מתאים מאוד ומטפל ברוב סוגי הפטריות אשר גורמות להופעת פטרת ציפורניים.

 

קיים טיפול בפטרת הציפורניים בשילוב כדורים:

לאחרונה הוכנסו לשימוש תרופות חדשניות לטיפול בהופעת פטרת ציפורניים.
terbinafine ו Sporanox המתאימות לטיפול בפטריות מסוג דרמטופיטים וקנדידה. התרופות יושבות בציפורניים במשך שבועות ופותרות את בעיית פטרת ציפורניים יחסית ביעילות רבה עם אחוזי הצלחה גבוהים.

הצעת מחיר בקליק לפטרת ציפורניים