פילינג

מדריך פילינג

מהו פילינג ?

נשים רבות בטווח הגילאים 35-75 פונות בשנים האחרונות לבצע בדיקה של אפשרות לטיפול פילינג באזור הפנים.

נשים אלו מרגישות כי עור הפנים שלהן לא כשהיה והן מנסות לרענן את עורן –הפילינג הוא אחד הפתרונות הטובים לרענון העור. גברים רבים אשר סבלו בעברם מאקנה מגלים אף הם את השימוש בטיפול פילינג לפנים וזאת כדי להיפטר מצלקות שנגרמו כתוצאה מאקנה (פצעי בגרות), טיפול פילינג יכול לתת לאותם גברים את הפתרון האידיאלי לטיפול בצלקות אלו.

רופאי עור ומנתחים פלסטיים משתמשים בעשרות סוגי חומרים לצורך קילופי עור כימיים של עור הפנים אולם בישראל קיימת נטייה ברורה לבצע פילינג כימי במספר יחסית מצומצם של חומרים בעלי פרופיל בטיחותי גבוהה ואשר יעילותם הוכחה באלפי מטופלים ובעיקר מדובר על חומצה גליקולית בריכוז של עד 70% וחומצה הנקראת TCA בריכוז של 35%.

פילינג לעור הפנים גורם לכוויה מבוקרת אשר דומה במהותה לכוויות שמש ללא תופעות לוואי של סרטן העור כמובן ותופעות אחרות. סוג החומר וריכוזו קובע את עוצמת ההרס של שכבות העור העליונות (דרמיס ואפידרמיס).

יממה לאחר ביצוע טיפול פילינג פנים מתחילה פעולה של בניית תאי עור חדשים ליצירת אפידרמיס חדש וכמספר ימים לאחר מכן ישנה התחלת פעולה של תאים אחרים אשר יוצרים סיבי קולגן חדשים אשר תומכים בעור החדש שנוצר. במקביל לכך נוצרים סיבי אלסטין האחראיים על אלסטיות העור להתרבות. מספר ימים לאחר קילוף כימי העור מודלק אדום נפוח וצרוב.

 

אילו טיפולי פילינג קיימים

פילינג קל - התפתחות הטכנולוגיה גרמה להופעה של סוגים שונים של פילינג קל ויעיל מאוד אשר גורם לקילוף שטחי של העור בעיקר קילוף השכבה העליונה כמו גם הפחתת כמות הפיגמנט. טיפול פילינג קל גורם גם להחלקת קמטוטים עדינים.

החומרים בהם משתמשים בטיפול פילינג קל הם בעיקר תרכובות של חומרים על בסיס חומצות בטא הידרוקסיות.

הפילינג הקל מטפל בקמטים עדינים וגם כתמי עור ברמות שונות נעלמים עקב פילינג קל זה. פילינג קל יכול להתבצע בכל ימות השנה אך רצוי מאוד להימנע מחשיפה לשמש.

טיפול פילינג קל מתאים גם לנשים בעלות עור כהה. טיפול פילינג קל מתבצע רק ע"י רופא עור ואורך מספר דקות קצר.

בתחילת הטיפול העור מנוקה באופן יסודי ולאחר מכן נמרחת התערובת אותה רקח הרופא לצורך קילוף העור (המסכה נשארת על המטופל מספר דקות). לאחר מכן מנקה המטפל את העור והטיפול מסתיים.

את תוצאות טיפול פילינג קל מרגישים מיד ע"י קילוף עדין של העור כמו גם באדמומיות המלווה את הטיפול. רצוי לבצע טיפול זה מספר פעמים אחת לחודשיים לקבלת תוצאות טובות כאשר בין טיפול לטיפול רצוי להשתמש במשחות הבהרה.
 


פילינג שטחי או פילינג בינוני

פילינג שטחי נעשה רק ע"י רופא ורצוי שיהיה זה רופא עור. פילינג זה נעשה באמצעות שימוש בחומצה טריכלורואצטית בריכוז של 35%. אין צורך בהרדמה או אלחוש מקומי לפני השימוש בחומצה זו. פילינג זה גורם לאודם רציני כוויה וקילוף חזק של העור.

ההחלמה מפילינג זה לוקחת זמן לא רב אולם לעבודה או לפעילות מחוץ לבית ניתן לחזור לאחר כשבוע. הטיפול אינו מצריך אשפוז רפואי או השגחה רפואית צמודה אולם חשוב להיות בקשר רציף עם הרופא המטפל. השכיחות לכתמים חומים וכתמי פיגמנטציה נמוכה ביותר בעיקר אצל מטופלים כהי עור ולעיתים טיפול אחד נוסף יפתור בעיה זו.

היתרון הגדול בטיפול זה הוא שיפור הדרגתי בצורת העור מבלי שהסביבה תבחין בטיפול כמו גם האפשרות לבצע טיפול זה מספר טיפולים להשלמת המראה החדש. אין תופעות לוואי מיוחדות לאחר הטיפול פילינג שטחי כמו גם אלרגיות לחומצות בהם משתמשים בטיפול פילינג זה.צמחים בהם משתמשים מטפלים רבים אשר מבוססים על תמציות פרחים כן יכולים לגרום להופעת אלרגיה כך שיש לתת על כך את הדעת לפני הטיפול. תוצאות הטיפול לאחר פילינג בינוני מקנות לעור הפנים מראה טבעי.

 

פילינג עמוק (פנול, שיטת אקסודרם)

פילינג עמוק-פילינג זה נעשה אך ורק ע"י רופא עור או מנתח פלסטי, לרוב בחדר ניתוח והוא פחות פופולארי משני סוגי הפילינג הרשומים מעלה (פילינג שטחי בינוני או פילינג קל).

בטיפול פילינג עמוק משתמשים בחומצה חזקה ביותר ששמה פנול אשר גורמת להמסת כל עור הפנים. בטיפול פילינג עמוק מבוצעת בקרה על קצב הלב וזאת מחשש להפרעות קצב. לאחר פילינג עמוק עור הפנים אדום ביותר ישנה כוויה רצינית והפנים נחבשות בתחבושת אשר נועדה להגן מפני זיהומים. פילינג עמוק פנול מתאים במיוחד למטופלים מצולקים ביותר (מטופלים שסבלו מאקנה רצינית אשר השאירה בהם חטטים רבים) וגם למטופלות שיש להן קמטים עמוקים במיוחד. פילינג עמוק שנעשה באמצעות פנול מבליט את עור הצוואר שכן לא ניתן לבצע פילינג זה באזור הצוואר ולכן קיים הבדל ומראה פחות טבעי דמוי חרסינה.

 

פילינג לייזר

פילינג בלייזר מבוצע לרוב במכשיר לייזר ששמו יהלום. באמצעות קרן הלייזר ניתן לטפל בקמטים וקמטוטים נקודתיים בעיקר מעל השפה ובאזור הפה-לרוב מנתחים פלסטיים אוהבים להשתמש בפילינג זה בזמן ביצוע ניתוח פנים להשלמת המראה. קילוף העור ושיוף העור מתבצע ע"י מכשיר היהלום באמצעות קרן אור אשר אינה פוגעת ברקמות חיות אחרות אלה באזור המטופל. הטיפול בפילינג הלייזר מתבצע בחדר ניתוח גם בהרדמה מקומית וגם בהרדמה מלאה כאשר כל מקרה נשקל לגופו-בעיקר תלוי בעומק הקמט בו מטפלים. הטיפול בלייזר משאיר אודם ונפיחות באזור הטיפול שיעלם לאחר מספר ימים עד שבועות ספורים. יתרונו הגדול של פילינג בלייזר הוא עומק הטיפול אליו ניתן להגיע באופן מבוקר ומדויק לטיפול בקמטים עמוקים. טיפול פילינג בלייזר הוא הפתרון הטכנולוגי המתקדם ביותר מבין כל סוגי הטיפול בפילינג בשיטות שונות.

 

פילינג מכאני

פילינג מכאני מבוצע ע"י רופא עור או מנתח פלסטי באמצעות מכשיר עם מברשת או אבן מיוחדת איתה משייפים את האזור המיועד לטיפול. פילינג מכאני נעשה לטיפול בקמטים הבהרת כתמים צלקות הנגרמות מאקנה וכדומה ויכול להתאים גם לאזור הצוואר. האבן או המברשת מסתובבים במהירות עצומה ומשייפים את האזור המטופל, השכבות העליונות מוסרות ולאחר מכן יופיעו כחלק מהליך ההחלמה תאי עור צעירים. התופעות המוכרות משאר סוגי הפילינג קיימות כאן והטיפול מלווה באודם ונפיחות באזור המטופל. ההחלמה לרוב לוקחת כשבועיים תלוי בעומק הקמט, המטופל מלווה בטיפול אנטיביוטי למניעת זיהום.

 

טיפים לפני ביצוע טיפול פילינג

טיפולי פילינג בדרך כלל דורשים הרבה ניסיון ולא כל המנתחים/רופאי עור אוהבים לבצע טיפול זה לכן וודא/י לפני בחירת הרופא המטפל כי פילינג הוא תחום התמחותו הראשי-בקש/י לראות תיק עבודות הפילינג של אותו רופא פילינג.

תמיד טוב לשמוע מאחרים על חוויות טיפול פילינג ולכן כדאי להיכנס ל- פורום פילינג באינטרנט לשאול שאלות ולקבל תגובות על הרופאים המבצעים טיפול פילינג דבר אשר יגביר את הביטחון בבחירת אותו רופא.

לאחר טיפול פילינג אין להיחשף לשמש שכן קרני השמש מפריעות לריפוי, מאחר ומניעה מהשמש כמעט בלתי אפשרית יש להצטייד במקדם הגנה ולמרוח על אזור הטיפול בטרם נצא מהבית.

עוד בטרם הכניסה לחדר הניתוח כדאי לדאוג לכובע גדול ומשקפי שמש אשר יסתירו את הפנים כך תימנע בושה לאחר ההליך.

יש הממליצים על שימוש בכדורים טבעיים אשר מורידים את הבצקות לפני תחילת התהליך בכל אופן יש לשאול את רופא העור האם כדאי לקחת כדור זה .

מי שנוטה לצבוע את שערו באופן קבוע כדאי לצבוע את השיער לפני ביצוע פילינג שכן רק כחודש לאחר פרוצדורת הפילינג ניתן לבצע צביעת שיער פעם נוספת שכן בצבע יש חומר כימי העלול לגרום לזיהום המקום המטופל .

 

הסיבוכים בטיפול פילינג

סיבוכים רבים יכולים להיגרם לאחר פילינג אולם אחוז שכיחותם הוא נמוך ביותר ולרוב סיבוכים אפשריים כתוצאה מהליך זה הם בגלל הליך ההרדמה הכללית או מקומית בהתאם לנסיבות אשר מבצעים בטיפול פילינג זה. סיבוכים נוספים אשר עלולים להיגרם לאחר פילינג הם: זיהומים, שטפי דם, ריפוי בעייתי של כוויות.

הצעת מחיר בקליק לפילינג