הסרת שיער

 

הסרת שיער

הסרת שיער מלווה את האדם משחר קיומו. מריטה או גילוח של השיער בחלקים שונים של הגוף נפוצו מסיבות פוליטיות, דתיות ופולחניות. כיום הסרת השיער קשורה בעיקר לשגרת טיפוח, ומתבצעת ממניעי אסטתיקה ויופי. ניתן להסיר שיער בבית או אצל קוסמטיקאית מורשה המפעילה מכון יופי. אם בעבר הורדת שיער אפיינה נשים בלבד, הרי שהיום הסרת שיער לגבר פופולרית לא פחות.


הסרת שיער לצמיתות – אפילציה

השיטה הוותיקה ביותר היא אפילציה, המכונה גם מחט חשמלית. בשיטה זו מוחדרת מחט אל שורש השערה, ומחסלת אותו באמצעות זרם חשמלי. הסרת שיער אפילציה היא תהליך כואב, אך יעילותו גבוהה. רבות פונות אל הסרת שיער אפילציה כדי להסיר שיער באזורים קטנים כמו הסרת שיער בפנים, או לטיפול בשערות בודדות. אפילציה משמשת גם לטיפולי הסרת שיער בהיר, שאינו מטופל על ידי לייזר או אינפרא.


הסרת שיער בלייזר

שיטה זו היא הראשונה מבין שיטות הסרת שיער לצמיתות, המתבצעות ללא חדירה אל מתחת לפני העור. קרן הלייזר מזהה את פיגמנט השערה הכהה, ומייבשת אותו על ידי חום. הפיגמנט המרכיב את השורש שממנו ניזונה השערה מושמד, וכך מושגת השמדת השערה. הורדת שיער בלייזר מתאימה בעיקר לבעלי עור בהיר ושיער כהה. בעלי עור כהה מתאימים פחות לטיפולי הסרת שיער בלייזר. מכוני הסרת שיער בלייזר מציעים הסרת שיער לנשים ולגברים באזורי גוף שונים. מחירי הסרת שיער בלייזר משתנים בהתאם לאזור הטיפול ולמספר הטיפולים הנדרש.


הסרת שיער בקרן אור

הסרת שיער אינפרא אדום, הסרת שיער IPL, הסרת שיער SHR:
שיטות אלו עובדות על עיקרון דומה ללייזר, וגם בהן מתבצע חימום של הפיגמנט הכהה של שורש השערה, ייבושו והשמדתו. שיטות אלו מתקדמות יותר מלייזר, מכיוון שהאורכים השונים של קרן האור מאפשרים טיפול גם בעור כהה. שיטות אלו מאפשרות הסרת שיער ללא כאבים, בעוד שבלייזר מדווחים מטופלים על כאב. ישנה נטייה עממית לכנות את השיטות הללו בשם הסרת שיער באינפרא אדום, למרות שהטיפול מתבצע באורכים שונים של קרני אור (ביניהן גם אינפרא אדום).

הסרת שיער בלייזר, כמו גם כל שיטות הסרת שיער בקרן אור מאפשרות הסרת שיער ברגליים, הסרת שיער בידיים, הסרת שיער בגב, הסרת שיער בישבן, הסרת שיער בחזה, הסרת שיער במפשעה, הסרת שיער בבית שחי, ובכל אזור אחר בגוף. ישנה נטייה להימנע מטיפולי הסרת שיער בהריון. מחיר הסרת שיער בכל השיטות לא מפורסם במחירון הסרת שיער, אלא נקבע לפי אזור הטיפול, ומשתנה ממכון למכון.

קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם להסרת שיער