הסרת שומות

מדריך הסרת שומות

למה בכלל להוריד שומות?

בעבר נחשבו שומות ונקודות חן לתוספת יופי עבור נשים וגברים. דוגמניות מפורסמות נשאו על פניהן בגאווה שומות ונקודות חן, שהפכו לחלק מן הזהות הויזואלית שלהן. אולם כיום המגמה הרווחת היא עור חלק וצחור, ולכן פונים רבים ורבות אל טיפול הורדת שומות או הורדת נקודות חן. לפני החלטה על כל הסרת שומה או טיפול אסתטי בשומה, יש לפנות אל רופא עור או אל כירורג, ולוודא כי השומה היא שפירה, ואין בה כל סכנה למלנומה. טיפולי הסרת שומות מאפשרים הסרת שומות בפנים, הסרת שומות בגב, הסרת שומה בצוואר, הסרת שומה בידיים או בכל אזור בגוף, כל עוד השומה היא שפירה ובריאה.


טיפולי הסרת שומות כירורגיים:

בתהליך זה מתבצעת הורדת שומות על ידי רופא מומחה מקצועי להסרת שומות או הסרת נקודות חן, בהליך ניתוחי שאינו מסובך, אולם יש להבין את תוצאותיו. כמו לאחר כל ניתוח, ישנו סיכוי סביר להישארות צלקת על העור לאחר הסרת שומות. יש להביא את אפשרות ההצטלקות בחשבון. ברוב המקרים, כאשר טיפול הסרת שומות מבוצע על ידי כירורג מיומן ומקצועי הצלקת זעירה ומטשטשת עם הזמן, אך היא קיימת. סיכונים ותופעות לוואי בהסרת שומות כמעט לא קיימים, מכיוון שהליך זה נחשב לבטוח ופשוט. אולם עדיין קיימת סכנת זיהום בפצע או הצטלקות גדולה מן המצופה. בכל מקרה כזה, יש לפנות מיד אל הרופא המטפל.


הסרת שומות בלייזר:

הלייזר, המשמש לטיפולי אסתטיקה רבים, מסייע רבות גם בתהליך הסרת נגעי עור ונקודות חן. לאחר שקבע רופא עור כי הנגעים הם אכן תוצאה של פיגמנטציה והצטברות שפירה של מלנין, ניתן להתחיל בטיפול הורדת נגעים בעור. מהלך הטיפול פשוט: הרופא יוצר מעין כוויה מבוקרת בעור, וכאשר הגלד נושר הוא מסלק עמו את השכבה הכהה של נקודת החן או השומה. יש להביא בחשבון כי הסרת שומות בלייזר יכולה להימשך כמה טיפולים (בדרך כלל שלושה) עד להשגת תוצאה מושלמת. עוד יש להביא בחשבון כי צלקת עלולה להישאר, בהתאם לגודל נקודת החן או הנגע בעור. הסרת נמשים תלויה בפיזורם על פני העור.


עוד על הסרת שומות:

קיימות שיטות נוספות המשמשות לצורך הסרת שומה בשיטה ייחודית ללא ניתוח, כאבים או צלקות, המבוצעות על ידי רופאים פרטיים, וכוללות מריחת חומרים על השומה, המייבשים אותה וגורמים לה לנשור. מחיר הסרת שומות משתנה לפי השיטה שבה בוחרים, לפי דרישות בית החולים שבו מתבצע ההליך ועוד. 

הצעת מחיר בקליק להסרת שומות