הסרת קעקועים

מדריך הסרת קעקועים

זה התחיל כמו משימה חשובה, הדבר הכי גדול שרציתם להשיג. שכנעתם את ההורים במשך חודשים, סיפרתם לכל החברים על התכנית שלכם ובמהלך השיעור לא הפסקתם לדמיין ולצייר את הצורה שלו. אבל עכשיו כשאתם אנשים בוגרים הוא כבר לא כל כך מתאים לכם. כל מה שרציתם לדעת על הסרת קעקועים.


הסרת קעקועים – איך עושים את זה?

הטכנולוגיה של היום מאפשרת הסרת קעקועים באופן שכמעט אינו נראה לעין. אם אתם לא מרוצים מהקעקוע שעשיתם לפני שנים, או אפילו מקעקוע חדש שרק בחרתם לפני כמה חודשים, יש לכם כמה אפשרויות להעלים את הנזק ולחזור למראה יפה יותר.

1. שחזור קעקוע / ציור קעקוע על הקיים: אם מדובק בקעקוע קטן יחסית ועדיין בא לכם שינוי, יש לכם אפשרות לשנות את הקעקוע הקיים לקעקוע אחר. כאן תצטרכו להיוועץ במומחה לקעקועים. שווה לקפוץ אליו לביקור.

2. הסרת קעקועים בלייזר: קרן הלייזר חודרת אל הדרמיס הצבוע ולמעשה צורבת את התאים. כתוצאה מכך העור מתחדש והקעקוע נופל באופן מלא. התהליך מתבצע בהרדמה מקומית או כללית, תלוי במקום בו נמצא הקעקוע. לרוב הקעקוע מוסר לחלוטין אך נשארת צלקת עדינה. עומק הצלקת וגודלה תלויים באופן ישיר בגודל הקעקוע.

3. שיוף העור: תהליך זה המתבצע על ידי רופא עור נעשה בהרדמה מקומית או כללית, תלוי בגודל הקעקוע ובמקום בו הוא ממוקם. על ידי מכונת שיוף עדינה "פוצע" הרופא את תאי הקעקוע ובזמן ההחלמה צומחת שכבת עור חדשה ונטולת צבע. לרוב כדי להעלים את הקעקוע לגמרי יש לחזור על הפעולה מספר פעמים.

4. הסרת קעקועים בניתוח פלסטי: מדובר באחת האופציות היעילות להיפטר מקישוט או קעקוע לא רצוי. הרופא המנתח יסמן את השטח המקועקע ויסיר את העור. בדרך כלל תתבצע השתלת תאי עור ממקומות אחרים בגוף.


הסרת קעקועים – זה בכלל אפשרי?

בעבר היה נהוג לחשוב כי קעקוע הוא לכל החיים וכי הסרת קעקועים כלל אינה אמיתית. כיום ניתן לומר בוודאות כי הסרת קעקועים היא אפשרית ושניתן לשחזר את המקום בו בוצע הקעקוע באופן כמעט מלא.

שימו לב, אם אתם לא בטוחים לגבי הקעקוע אותו אתם בוחרים, ואם אתם לא רואים את עצמכם בעוד שנים רבות מסתובבים עם אותו "קישוט", כדאי לבחור קעקועי חינה שאינם נשארים על הגוף יותר מחודש וניתנים להחלפה ללא הותרת כתם או סימן.


טיפים לביצוע הסרת קעקועים

1. ביצוע קעקוע באזור הניתן להסרה: כמובן שהדרך הטובה ביותר לשמור על עור חלק ונטול קעקועים היא לא לבצע קעקועים כלל. אם אתם מחליטים ללכת עם החוויה נסו לבחור קעקוע קטן באזור שומני יותר הרחוק משלד העצמות. כך תבטיחו לעצמכם כי הסרת הקעקוע תהיה קלה יותר.

2. ביצוע קעקוע באזור נסתר: גם אם אתם מאוד אוהבים את הקעקוע שבחרתם, אף אחד לא אמר שאתם חייבים לקעקע דווקא את המצח. לכו על אברי מוצנעים יותר, כאלו שתוכלו לכסות ביום יום ולחשוף כשבא לכם. כך תבטיחו לעצמכם קעקוע לשנים רבות שלא ימאס לכם.

3. בדקו את כל האפשרויות: בדיוק כפי שלפני ביצוע הקעקוע התייעצתם עם מספר מומחים ובדקתם את כל האפשרויות שלכם כך גם עכשיו. אף אחד אינו מוסמך לבצע הסרת קעקועים אלא אם כן הוא רופא עור. בניגוד לביצוע הקעקוע, התהליך מתבצע על ידי הרדמה מקומית או כללית. תהליך ההחלמה אורך מספר שבועות והוא מחייב מעקב רופא עור למניעת זיהומים ומחלות.


כמה עולה הסרת קעקועים ?

עלות הסרת קעקועים נעה בין 5,000 ל-15,000 ₪, תלוי בגודל הקעקוע, במקום בו אתם מבצעים את הסרת הקעקוע ובכיסוי של קופת החולים שלכם.