צלוליט

מדריך צלוליט

מהו צלוליט- Cellulite

צלוליט או צלוליטיס היא בעיה אסתטית אשר באה לידי ביטוי בצורה של עור דמוי תפוז עור מחוספס. צלוליטיס היא תופעה שבדרך כלל עוברת בירושה והיא מופיעה כתוצאה מגנטיקה מסוימת. צלוליטיס מופיע במקומות שונים בגוף, אולם האזורים העיקריים בהם פוגעת הבעיה הם אזור הבטן, ישבן ומותניים..עיקר הסובלים מבעיית צלוליט הן נשים כאשר הופעת צלוליט מתחילה בשנות העשרה. רוב רובן של הנשים סובלות מצלוליטיס בדרגות שונות (90%). הופעת צלוליט פוגעת גם בנשים מלאות וגם בנשים רזות , צלוליט ממוקם בשכבה התחתונה של העור וזאת בשונה מתאי שומן אשר ממוקמים על השריר.תאי שומן דחוסים בשכבות התחתונות של העור והם אינם מייצרים אנרגיה יוצא איפה שלאחר הרזיה צלוליטיס מסרב להיעלם. צלוליטיס מתהווה עוד בטרם הוא נראה על פני העור כתוצאה מזרימת דם ומערכת לימפה שאינם מתפקדים כנדרש. ההגדרה של צלוליט היא למעשה דלקת פעילה של רקמת החיבור התת עורית . כשרקמת החיבור נחלשת נלכדים בין תאי השומן נוזלים רעילים. תאי השומן מתנפחים ונדבקים ובסופו של התהליך, תאי שומן אלו נדחפים אל מתחת לשכבה העליונה של העור, הסיבים שנמצאים סביב תאי השומן מתקשים וכך למעשה הופך צלוליט לנראה על משטח העור. צלוליט מתקדם אצל כל אחד ואחד בצורה שונה ובקצב שונה, כאשר לא מטפלים בבעיית הצלוליט היא ממשיכה להתפתח ולהתרחב לאזורים אחרים.

 

אופן הטיפול כאשר מופיע צלוליט

מקובל לחשוב כי השמנה היא הגורם להופעת צלוליט וכי דיאטה או פעילות ספורטיבית יכולה לפתור את הבעיה, אולם אין זה נכון כלל! לעיתים לאחר דיאטה משמעותית צלוליטיס נראה לעין עוד יותר מאשר לפני הדיאטה. פעילות ספורט מצמצמת את כמות השומן אך תא השומן לעולם נשאר(למעט כאשר מבצעים ניתוח שאיבת שומן בה מוצא תא השומן).יש לבצע המסת צלוליט מוקדם ככל הניתן שכן הסיכוי לתוצאות טובות יהיה ישר בהופעת צלוליט.

 

שיטות הטיפול בהופעת צלוליט ושיטות טיפול הצרת היקפים

קיימות מספר שיטות טיפול צלוליט כמו גם טיפול הצרת היקפים, אולם אף שיטה אינה מעלימה לחלוטין את הצלוליטיס. לעומת זאת הצרת היקפים מבוצעת בהצלחה כמעט בכל השיטות ויש לחזור מספר פעמים על הטיפול .

הסרת צלוליטיס באמצעות משחות וקרמים - שימוש בקרמים יכול להמיס את הגבשושיות אשר נוצרות בהופעת צלוליט אולם משחות אלו אינן חודרות את לתוך שכבות העור ויעילותן יחסית נמוכה.

 

שיטת LPG

שיטת lpg זו היא למעשה טיפול בוואקום שנעשה בצורה של מסאג' באמצעות מכשיר ידניlpg המטפל בהסרת צלוליט שואב את קפלי העור וגורם לדחיסה של שכבת השומן והרחקת הצלוליט. הדעה הרווחת היא שטיפול במכשירlpg יעיל מאוד בטיפול הצרת היקפים אולם נגד צלוליט קשה לו להילחם. תופעות לוואי של השיטה בטיפול הצרת היקפים וצלוליט הן הופעת דליות, שטפי דם וכאב קל לאחר הטיפול. יש צורך לבצע סדרה של טיפולים, אחת לחודש וחצי בין טיפול לטיפול.

 

שיטת VELA SMOOTTH

בשיטה זו אשר מבוססת על עקרון של חימום ומסאג' גם יחד, מבצעים חימום באמצעות קרן אור וגלי רדיו או וואקום שנעשה בצורה של מסאג' . באמצעות מכשיר ידני המטפל בהעלמת צלוליט ע"י שאיבה של קפלי העור וגורם לדחיסה של שכבת השומן והרחקת הצלוליט..הטיפול במכשיר זה חייב בפיקוח רפואי. התוצאות סבירות ויש לחזור על הטיפול אחת למספר חודשים.

 

שיטת טריאקטיב

מכשיר לייזר ומסאג' אשר משלב אנרגיית לייזר בעוצמה נמוכה, אשר מגבירה את קצב מחזור הדם בשילוב מסאג' עם ידית המכשיר. תוצאות הטיפול קצרות יחסית. יש לחזור על טיפול צלוליט זה אחת לחודש כדי לשמר את התוצאה.

 

שיטת אולטראשייפ

אולטראשייפ היא טכנולוגיה שמבוססת על גלי אולטרא סאונד בעוצמות גבוהות. גלי האולטרא סאונד יוצרים אפקט מכאני הפוגע בממבראנת תא השומן וגורם להם להיבקע .תאי שומן פגומים מתפנים בפרק זמן של כחודש, דרך מערכת הלימפה מהגוף. בטיפול זה ישנה ירידה בהיקפי הגוף באזורים המטופלים ולכן היא מאוד מתאימה לטיפול הצרת היקפים. בישראל מספר מצומצם של מכשירים מסוג זה-עלות הטיפול יחסית גבוהה, אולם בטכנולוגיה זו נפתרים אף מתאי שומן, דבר הדומה בתוצאותיו לניתוח שאיבת שומן.

 

שיטת סמארטליפו

שיטה חדשה בישראל הסמרטליפו הוא מכשיר אשר מבוסס לייזר ראשון מסוגו בעולם לעיצוב הגוף באמצעות הרס תאי השומן מתחת לשכבות לעור. הלייזר מפרק את דופן תאי השומן וגורם להרס תאי השומן אשר מתנקים דרך מערכת הלימפה בפרק זמן של חודשיים לערך –אז גם נראית התוצאה מהטיפול. טיפול קצר כארבעים דקות דומה בתוצאותיו לניתוח שאיבת שומן בעלות יחסית נמוכה לפרוצדורה מסוג זה. תווך מחירים לטיפול 5,000-8,000 ₪ .

 

שיטת - ACCENT

שיטה חדשנית לטיפול צלוליט – האקסנט גורם לחיזוק הממבראנה הפיברוטית באמצעות גלי רדיו אשר גורמים להפרשה של קולגן המחדש ומחזק את מבנה העור. כתוצאה מכך מתקבל שיפור ניכר בבעיית צלוליטיס, כמו כן תוצאות הטיפול נשמרות לאורך זמן.

יתר על כן, השימוש בגלי רדיו גורם לפירוק תאי שומן הנמצאים בשכבות התחתונות של העור אשר גורם למיצוק עור והצרת היקפים. הטיפול מבוצע בסדרה של שישה טיפולים, כל טיפול אורך כארבעים דקות ללא הרדמה. עלות טיפול בודד (כחלק מסדרה של טיפולים) עולה בין 500 -800 ₪ .

טיפולי צלוליט בשיטת אקסנט מתבצעים תחת השגחה רפואית צמודה.

 

שיטת בלה קנטור

מכשיר הבלה קונטור או בלה קנטור-מבוסס על טכנולוגיה חדשה של גלי אולטרה-סאונד. לאחר מיפוי האזור אשר נגוע צלוליט, יוצר המכשיר פעולה אשר גורמת לשחרור השומן הלכוד בתאים ומאפשרת לו להתנקות דרך מערכת הלימפה ומשם להיפלט מן הגוף. שימוש במכשיר גורם להפיכת השומן האגור בתאים לזמינים לשימוש בתהליך חילוף החומרים בגוף עובדה הגורמת לכך שבעת פעילות ספורטיבית כלשהי תהיה עליה ביכולת הגוף לשרוף את השומנים ומכאן שהתהליך הוא טבעי לחלוטין. שיטה מצוינת לטיפול צלוליט וגם לטיפול הצרת היקפים.

 

כמה עולה טיפול צלוליט?

שיטת טיפול  LPG (טיפול אחד) - 200-300 ש"ח

שיטות טיפול באמצעות מכשירי וואקום (טיפול אחד) - 250-500 ש"ח

שיטות טיפול באמצעות מכשירי לייזר (סדרת טיפולים) - 2,000-3,000 ש"ח