משרדי תיווך דירות

מכירת דירה, לבד או עם מתווך?

בישראל פועלים משרדי תיווך רבים וניתן למצוא מתווכים עצמאיים, משרדי תיווך בוטיק ורשתות תיווך המציעות פריסה ארצית רחבה ושירות מתקדם. מתווך דירות מציע מגוון רחב של שירותים, בין היתר שירותי תיווך למכירה ולהשכרת נכסים מכל הסוגים ואיתור נכסים להשקעה. בנוסף, ישנם משרדי תיווך המציעים שירותי ייעוץ, איתור מגרשים לפני הפשרה, שיווק דירות חדשות בפרויקטים הנמצאים בתכנון, בהקמה או בשלבי אכלוס ושירותים נוספים כמו ייעוץ משפטי, ייעוץ פיננסי, המלצות על בעלי מקצוע ועוד. כאשר מעוניינים למכור נכס מומלץ לפנות לשירותי מתווך מומלץ ומקצועי וניתן להיעזר באתר על מנת לאתר מתווכים מקצועיים המציעים שירות אמין ומתקדם. מתווך הדירות יבקש בלעדיות על הנכס וכך מובטח לכם כי הוא יטפל במכירה או בהשכרה ביעילות ויאתר עבורכם קונים/ שוכרים רציניים בלבד, המתאימים לדרישות שהצבתם בפניו.


עוברים למשרדי התיווך הגדולים

בשנים האחרונות חל שינוי בשוק תיווך הנדל"ן בישראל ואם בעבר פעלו בענף מתווכים קטנים ועצמאיים הרי כיום עם כניסת רשתות תיווך בינלאומיות כמו רי/מקס וריאליטי אקזקיוטיב ועם התרחבות רשתות התיווך הישראליות כגון אנגלו סכסון ורשף נכסים הרי המגמה הבולטת בשוק היא פניות הולכות וגדולות של לקוחות למשרדים הגדולים. משרדי תיווך גדולים משווקים היטב את הנכסים למכירה ולהשכרה והם מציעים שירותים נוספים בעלי ערך מוסף ללקוחות. לכן, משרדי תיווך קטנים הולכים ונעלמים או מצטרפים כזכיינים לאחת מרשתות התיווך הגדולות.

כאמור, משרדי התיווך הגדולים והמובילים מציעים מאגר גדול ומקיף של דירות חדשות ודירות יד שנייה, מבחר רב של וילות, דירות גן למכירה או להשכרה, קוטג'ים, פנטהאוזים, משרדים לעסקים למכירה או להשכרה ומגרשים למכירה. חשוב לדעת כי בשנת 1988 נחקק חוק התיווך על מנת להסדיר את התחום שהיה פרוץ במשך שנים ארוכות וכיום מתווך נדל"ן נדרש להציג בפני הלקוח רישיון תיווך המאשר כי קיבל הסמכה ממשרד המשפטים, ממחלקת רשם המתווכים. עליכם לזכור כי מתווך דירות נדרש לידע רב בתחום התיווך, הנדל"ן, המימון, תכנון ובניה וכן עליו להפגין בקיאות בנושאי מימון והיבטים משפטיים הכרוכים בעסקאות הנדל"ן.


יתרונות לשירותי תיווך למכירה ולהשכרת נכסים

אם בעבר נהגנו לעיין בלוחות נדל"ן המתפרסמים בעיתונים הרי כיום נוהגים רוב הישראלים לחפש נדל"ן ונכסים כמו דירות למכירה או דירות להשכרה באינטרנט. בעידן האינטרנט קל לעיין בלוחות המאפשרים חיפוש קל וממשק ידידותי המאפשר לסנן בין התוצאות. יחד עם זאת, אין תחליף לשירות המקצועי אותו מעניק מתווך דירות. מתווכי דירות מתמחים בענף והם מאפיינים את הלקוח הפונה אליהם על מנת להתאים עבורו נכסים באופן מדויק. כך ניתן לחסוך זמן רב, להימנע מנכסים במצב פגום וליהנות משירותים נוספים. יש הרואים בפניה למתווך דירות חסרון בגלל העלות הכרוכה בכך אך חשוב להבין כי מתווך דירות מחזיק במאגר נכסים גדול ומגוון והוא מחויב לפעול בשקיפות ובהגינות כלפי הלקוח, לייעץ עבורו ולהתאים נכסים המתאימים ביותר עבורו. באמצעות שירותי התיווך ניתן לקבל מידע על הסביבה, מידע על תחבורה ציבורית בסמוך לנדל"ן, לקבל מידע על מחירים ממוצעים באזור בו מעוניינים לגור, לקבל המלצות מקצועיות על נכסים איכותיים, כמו דירות למכירה באזור יוקרתי, וילות מפוארות בשכונה טובה וכדומה.


פרסום הנכס במגוון מקורות

מתווכי דירות נוהגים לפרסם את הנכסים במגוון מקומות, לרבות לוחות נדל"ן באינטרנט, בעיתונים ובאמצעות אופציות נוספות. כאשר פונים למתווך נדל"ן חשוב לברר היטב נקודה זו, במיוחד כאשר מעניקים בלעדיות למתווך. מתווך עצמאי לרוב יפרסם רק באמצעות לוח דירות בעיתונות המקומית או באתר חינמי אך כאשר מעוניינים למכור את הנכס במהירות ולקבל מחיר גבוה חשוב לפרסם את המודעה בכמה שיותר מקומות על מנת להפיץ את הפרסום ולפנות לקהל רחב ומגוון. משרדי התיווך הגדולים נהנים מעדיפות בהשוואה למשרדי תיווך קטנים או לפרסום נדל"ן באופן עצמאי מאחר והם משווקים ללא הרף את הנכסים וזוכים לקהל לקוחות איכותי וממוקד.


התאמה אישית לצרכי ולמאפייני הלקוח

אחד היתרונות החשובים והייחודיים ברכישת או בהשכרת נכס דרך תיווך היא האפשרות ליהנות ממאגר נכסים גדול הנמצא ברשות המתווך, לרוב בבלעדיות, ומאופן העבודה של המתווכים המקצועיים. משרד תיווך מקצועי נפגש עם הלקוח בפעם הראשונה במשרד ומאפיין את הלקוח על מנת להבין את דרישותיו הספציפיות, לבדוק מהו תקציבו, לאבחן מהם צרכיו הייחודים, לדוגמא מקום מגורים קרוב לבתי ספר או לבית כנסת, ולאחר אפיון הלקוח יכול המתווך להציע נכסים באופן מדויק וכך חוסכים זמן וריצות מיותרות בין נכסים ברחבי העיר. לעיתים הלקוח יכול להביע עניין בדירות חדשות מקבלן אך לאחר אפיון והבנת צרכיו יכול המתווך המקצועי להציע לו נכסים ודירות יד 2 המתאימות לו יותר. לכן, פניה למתווך דירות חשובה ומאפשרת לרכוש בתים למכירה, דירות למכירה פנטהאוסים יוקרתיים או כל נכס אחר, בהתאמה אישית למאפייני ולדרישות הלקוח.

שירותי התיווך מאפשרים למוכרי הדירות והנכסים השונים ליהנות משירות מקצועי ומקיף של המתווך אשר דואג להציג את הנכס בפני קונים פוטנציאליים בלבד וכך ניתן לרוב להשיג מחיר גבוה יותר ולהימנע מהצגת הנכס ללקוחות שאינם יכולים או מתאימים לרכוש או להשכיר את הנכס. כאמור, יש מגוון דרכי שיווק של דירות, בתים וכל סוגי הנכסים ולמתווכים המקצועיים יש עדיפות מאחר והם מתמחים בנושא השיווק של נכסי הנדל"ן והם פועלים עבור הלקוח על מנת למכור או להשכיר את הנכס במהירות האפשרית ובמחיר טוב.


סקר שוק

אם החלטתם למכור או להשכיר את הנכס לבד הרי עליכם להשקיע זמן רב בשיווק ופרסום הנכס במגוון לוחות נדל"ן, ברשת ובעיתונות, ולעיתים עליכם להשקיע לא מעט כסף על מנת שלשווק את הנכס בהצלחה ולבלוט מעל שאר המודעות. משרדי התיווך מציעים עבורכם שירות מקצועי ומקיף עם יתרונות רבים. אמנם המתווך אינו עובד בחינם והוא גובה עמת תיווך כנהוג בחוק אך עמלה זו משולמת לרוב על ידי רכוש או שוכר הנכס, אלא אם החלטתם אחרת. לכן, לפני שאתם ממהרים לחתום על חוזה בלעדיות או כל חוזה אחר עם מתווך נדל"ן כדאי לקרוא באינטרנט וכאן באתר מידע על סוכני ומתווכי נדל"ן עצמאיים ועל רשתות תיווך נדל"ן מובילות, כדאי להשוות תנאים ולקרוא כיצד פועל כל משרד תיווך, מהם היתרונות שלו, היכן הוא מפרסם את הנכס וכדאי לקבל המלצות מחברים, מקולגות בעבודה ומבני משפחה ולקרוא חוות דעת של לקוחות ממליצים, כפי שמופיע באתר.

לסיכום, למשרדי התיווך יש יתרונות רבים והם מציעים שירות מקצועי ואיכותי הכולל מגון אפשרויות מתקדמות, המתווכים עושים כל שביכולתם על מנת למכור או להשכיר את הנכס שלכם אך חשוב להשוות מחירים, להשוות בין המתווכים השונים ולקרוא המלצות לפני שממהרים לחתום על חוזה בלעדיות למכירת/להשכרת הנכס שלכם.