עורך דין מיסים

עורך דין דיני מיסים

בישראל כמו ברוב מדינות העולם ישנם חוקי מיסוי אשר פועלים בה דרך קבע. החוקים הללו הם כ"כ רבים ומגוונים שחייב שיקום מישהו שיעשה קצת סדר בבלגן -  ולשם כך באו עורכי הדין לדיני מיסים! אז מה בעצם עורך דין לדיני מיסים עושה? למה אנחנו צריכים אותו? איך נבחר אחד? כל זאת ועוד בהמשך ב10 טיפים מתומצתים ויעילים שיעשו לכם את החיים קלים קצת יותר!

1. מהו עורך דין לדיני מיסים ולמה אנו צריכים אותו? - עורך דין לדיני מיסים הינו עורך דין שפשוט בקיא בכל החוקים הקשורים למיסוי בארץ ישראל. למה אנו צריכים אותו? ובכן עורך דין מסוג זה ייתן ייעוץ משפטי בענייני מיסים ובמידת הצורך והרצון (שלכם) גם ייצג אתכם מול רשויות המיסים. בנוסף עורכי דין לענייני מיסים גם עובדים בשותפות לעיתים עם רואי חשבון כדי לסייע להם משפטית בתחומים שונים.

2. מה המחיר? - ובכן המחיר משתנה מעורך דין אחד למשנהו אך ניתן לומר שלפגישת ייעוץ נהוג לקחת לשעה בין 100-300 ש"ח. לגבי הסכום הכולל? ובכן בד"כ הטווח הוא בין 10% ל15% מערך התביעה.

3. הסכם שכר טרחה - הסכם טרחה בד"כ משתנה מהותית בין עורך דין אחד למשנהו אך ניתן לומר שהסכם טרחה הוא בעצם הסכם על הסכומים הקבועים שניתן להגדיר ולגבות כמו: שעות עבודה, כתיבת מכתב מנוסך וכדומה. הסכמי טרחה לא רק שיכולים להיות שונים בתוכנם אלא גם יכולים להיות שונים מהותית בסכומים הנקובים ולכן רצוי להתייעץ עם כמה עורכי דין ולברר מחירים מראש.

4. ייעוץ מס - רבים לא יודעים אך עורכי דין לענייני מיסים יכולים גם לתת ייעוציים למס גם בלי קשר לייצוג משפטי ולכן אם אתם מחפשים רק ייעוץ מס, אפשרי שתכניסו לקלחת של בדיקת אפשרויות ומחירים גם את עורכי הדין המנוסים בענייני מיסים.


איך נבחר עורך דין מעולה?

5. בירור על הכשרה וניסיון - כמו שלא תלכו לקנות חלב במחסני חשמל, כך גם לא תלכו לעורך דין שלא מתמחה במיסים לטפל בתיק שלכם. עורך דין בעל הכשרה המתאימה הוא הבסיס בבחירת עורך דין מתאים, רק אחרי שאימתם את מקצועיות העורך דין ניתן לעבור לחלקים האחרים שמפורטים למטה.

כמה שמקצועיות הינה בסיסית וחשובה, היא כמעט לא שווה כלום ללא ניסיון עשיר בנושא המיסים ובייחוד בבעיה הספציפית שלכם. עורך דין טוב הוא עורך דין שבאמתחתו שנים של טיפול בתיקים הקשורים לדיני מיסים ועורך דין עוד יותר טוב הוא עורך דין אשר גם צבר ניסיון בתיקים דומים לשלכם!. עורך דין עם ניסיון יוכל לתת לכם פרספקטיבה נכונה ואמינה על התיק ויוכל לתת לכם את השירות היעיל והטוב ביותר.   

6. השוואת מחירים - כמו שסיכמנו בסעיפים קודמים, המחירים והסכמי הטרחה יכולים להגיע להפרשים של עד אלפי שקלים! ולכן חשוב שתשוו מחירים, עשו תחקירים ובררו איפה אפשר לחסוך!
חשוב להזכיר - ניתן להשוות מחירים אך לזכור שעורך דין זול הוא אינו בהכרח עורך דין טוב ועורך דין שדורש שכר טרחה גבוהה בד"כ יצדיק את שכרו ולכן חפשו היכן לחסוך אך לא איפה להתפשר!

7. המלצות - כמו כל איש מקצוע המלצות ממקור אמין ומוסמך רק עושות טוב ואפילו אפשר לומר שחובה! אך אם רציתם קצת דיסקרטיות (כמו במקרה של עבירות מס) ולא רוצים לשתף את הסביבה הקרובה במצב אליו נקלעתם, תמיד טוב לבקש המלצות דרך האינטרנט באנונימיות, כמו דרך הפייסבוק או פורומים שונים - רק רצוי להיזהר ולקחת כל המלצה בערבון מוגבל, אין לדעת איזה אינטרס יש לצד השני כשמדובר באנשים שאינכם מכירים.

8. זמינות - בעריכת דין כיום עוסקים המון ולא קשה למצוא עורך דין בכלל! אך עורכי דין טובים? אלו אין הרבה ולכן עורך דין מבוקש זמינותו פוחתת! אם חשבתם על עורך דין מבוקש חשוב שתדעו - עורך דין צריך לתת לכם שירות ושירותו כולל טווח הקשבה וזמינות מקיפה לתיק שלכם - אין טעם לשלם סכומי עתק לעורך דין מבוקש שאינו יוכל לתת לכם את השירות שמגיע לכם ולכן דאגו לברר מראש האם עורך דין זמין ולא רק מקצועי.

9. כמיה - סיפורים משפטיים בד"כ הם אינם סיפורים שציר הזמן שלהם הוא חודש ומטה, אלו סיפורים המכילים צירי זמן של חודשים ואף שנים רבות ולכן חשוב שלפני שאתם מתחייבים לעבוד עם עורך דין שתוודאו עם עצמכם האם יש בינכם כמיה והאם תוכלו לסמוך עליו ולהיפתח אליו בכל העניינים הדרושים.

10. אמינות - "הבטחות, הבטחות, הבטחות.." -  כיום, בעידן התקשורת החזותית, אנו רואים ושומעים סיפורים רבים על שחיתויות ומרמות בכל נושא ובייחוד במיסים. בין אם אלו סלבריטאים או עובדים פשוטים אשר נתנו בהם אמון רב, הסיפורים באים בכל מיני צורות וסוגים וממלאים את החדשות על בסיס חודשי. מכך ניתן להסיק, שבשכירת כל שירות מאדם, צריך לוודא את אמינותו! ולכן כשאתם בוחרים בעורך דין, חשוב שבנוסף להמלצות עליו תשחילו שאלה או שנים על אמינותו ותבררו לעומק סיפורים עליו.

מה אי בירור אמינות יכול לגרור? ובכן עורך דין שאינו אמין קודם כל יכול לדרוש מכם כספים שבד"כ לא ידרשו. בנוסף, בשביל לשכנע אתכם לשלם או לבוא דווקא אליו עורך דין כזה יכול גם להבטיח לכם הבטחות שווא שלעולם לא יתקיימו כמו שתזכו במשפט או שתיקכם ייסגר במהירות הבזק! ומלבד תקוות שווא, הבטחות אלו יכולות לעשות לכם גם חור גדול בכיס במקרה של תיק אבוד שהעורך דין הלא-אמין בו פשוט לא טרח להיות כנה. 

קבל ייעוץ בקליק מעורך דין המומחה בדיני מיסים