ראיית חשבון

טיפים עבור לימודי ראיית חשבון

לימודי ראיית חשבון הם לימודים פיננסיים המכשירים את התלמידים לעסוק בתחום ראיית החשבון בחברות או כעצמאיים. סטודנטים לראיית חשבון עוברים הכשרה לעמוד בבחינות ההסמכה של לשכת רואי החשבון ולאחר קבלת תעודת ההסמכה הם יכולים לעסוק בתחום ראיית החשבון כשכירים או כעצמאים. הביקוש עבור בוגרי תואר ראשון בראיית חשבון הוא גדול והבוגרים של הלימודים משתלבים בתעשיות הגדולות והמבוקשות ביותר במשק.


מהלימודים ועד לסטאז'

לימודי ראיית חשבון לקראת תואר ראשון מתקיימים באוניברסיטאות המובילות במשק וכן במכללות הפרטיות או הציבוריות. דרישות ללימודי ראיית חשבון נקבעות על ידי המוסדות בהתאם לסוג המוסד ויכולות להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו. עם הקבלה ללימודי ראיית חשבון, עוברים הסטודנטים, קורס ראיית חשבון, קורסים בחשבונאות, קורסים במימון וכלכלה ועוד.

לאחר הלימודים, עוברים התלמידים לתקופת התמחות ראיית חשבון כמתמחים במשרדי רואי חשבון או חברות ראיית חשבון גדולות על מנת לרכוש את הידע המתאים לעסוק בתחום מיד לאחר הלימודים. לאחר ראיית חשבון סטאז', עוברים התלמידים בחינות הסמכה של לשכת רואי החשבון ומי שעובר את בחינות ההסמכה מקבל תעודת רואי חשבון מטעם לשכת רואי החשבון בישראל המסמיכה אותו לעסוק בתחום.


לימודי ראיית חשבון תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי ראיית חשבון משתנים בין מוסד למוסד כאשר האוניברסיטאות מקשיחות את תנאי הקבלה ללימודים משיקולים של חוסר מקום או עמידה בסטנדרטים לימודיים. מכללות ומכונים פרטיים המקיימים קורס ראיית חשבון או לימודים אקדמיים לתואר ראשון בחשבונאות יכולים להציג תנאי קבלה נמוכים יותר. מרבית המוסדות יכללו בתנאי הקבלה תעודת בגרות בציוני סף בשילוב ציון סף בבחינה הפסיכומטרית.


לימודי ראיית חשבון מחירים

כמו תנאי הקבלה, גם המחירים של לימודי ראיית חשבון ישתנו בין המוסדות המקיימים את החוגים. עבור אוניברסיטאות לימודי ראיית חשבון יהיו במחיר שכר לימוד אוניברסיטאי שהוא שכר לימוד מסובסד על ידי המדינה. לימודי ראיית חשבון במכללות הפרטיות ובמכוני הלימודים השונים יתומחרו גבוה יותר ויכולים אף להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים בעבור שנת לימודים אחת.

לסיכום, לימודי ראיית חשבון הם לימודים מבוקשים המאפשרים לבוגרים להשתלב בשוק העבודה במקצועות המובילים במשק.

 

הצעת מחיר בקליק ללימודי ראיית חשבון