לימודי משפטים

טיפים עבור לימודי תואר ראשון במשפטים

אחד התחומים המבוקשים ביותר ללימודים של השנים האחרונות הוא תחום המשפטים. לימודים לקראת עיסוק בעריכת הדין מציעים לסטודנטים המתעניינים בהם להשתלב בתחום איכות ולרכוש מקצוע מבוקש ולכן מכללות ואוניברסיטאות רבות מציעות מסלולי לימודי משפטים המאפשרים לכל אחד ללמוד לימודי משפטים ולהשתלב במקצועות המבוקשים במשק. בנוסף לעיסוק במקצועי, לימודי משפטים לתואר ראשון לא חייבים להיות במטרה לעסוק בעריכת דין בלבד ומעניקים לתלמידים תואר ראשון במשפטים אתו יוכלו להשתלב בארגונים השונים בתפקידים המצריכים ידע במשפטים ולאו דווקא בעיסוק כעורכי דין.


מכללות ואוניברסיטאות

מוסדות הלימודים המקיימים לימודי משפטים לאקדמאים בישראל הם המכללות ללימודי משפטים או אוניברסיטאות ללימודי משפטים. ההבדל בין המכללות השונות לאוניברסיטאות הוא במחירים, במסלולי הלימודים, בתכנים ובתנאי הקבלה. בעוד שאוניברסיטאות מסובסדות על ידי המדינה ומציעות שכר לימוד רגיל, מכללות פרטיות יכולות לגבות עד י ארבע משכר הלימוד באוניברסיטאות. בעבור תואר ראשון משפטים מחירים שונים ומגוונים וכל סטודנט בוחר את מוסד הלימודים לפי המחיר המתאים לו ביותר למימון הלימודים.


לימודי משפט – תכנים

התכנים של תואר ראשון במשפטים במוסדות הלימודים השונים כוללים חומרי לימודים רבים. מרבית המוסדות מתחילים מלימודי הליבה והמבואות למשפט. במקביל לומדים הסטודנטים במסגרת סמינרים. בשלב מסוים של הלימודים, הסטודנטים בוחרים במסלולים הרלוונטיים עבורם על פי תחומי התמחות כמו לימודי משפטים בתחום המשפט הפלילי, לימודי משפטים בתחום המשפט האזרחי וכדומה.

לימודי משפטים לתואר ראשון מאפשר לתלמידים ללמוד משפטים במטרה לעסוק בתחום כעורכי דין ועם סיום הלימודים, הסטודנטים עוברים להתמחויות בתחומי המשפט השונים שלאחריהם ניגשים לבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין לשם קבלת תעודת המקצוע והסמכה לעסוק בתחום המשפטים.


השתלבות בשוק העבודה

עם סיום לימודי תואר ראשון במשפטים, הסטודנטים הבוגרים משתלבים בשוק העבודה במסגרות שונות חלק מהסטודנטים משמשים עורכי דין העובדים במגזר הציבורי כמו הפרקליטות, נציבות הציבור והמחלקות המשפטיות של מחלקות המדינה השונות, חלק אחר של הסטודנטים הבוגרים משתלבים בשוק העבודה הפרטי כעורכי דין פרטיים בעלי משרד או שותפים במשרדים, בנוסף, ארגונים שונים וחברות הביטוח מעסיקות בוגרי משפטים במחלקות המשפטיות כיועצים וכעורכי דין נותני שירותים ללקוחות החברה או למחלקות הפנימיות של החברה בכל הנושאים הקשורים למשפט וחוק. 

 

הצעת מחיר בקליק ללימודי משפטים