פיתוח קול

טיפים לפיתוח קול - על אומנות ונפש

רבות נאמר כבר על הקשר בין הנפש האנושית לבין לימודי מוסיקה. מחקרים רבים מוכיחים כי מוזיקה ושירה בפרט עוזרים בהפקת אנדורפינים במח החיוניים לרווחה הפסיכולוגית והרוחנית שלנו. אז בבקשה, רבותיי וגבירותיי, התחילו לשיר ובהמוניכם. אבל תאמינו או לא, גם לשיר צריך לדעת איך. תחזוק לא נכון של שרירי השירה שלכם עלולים להזיק אפילו ליכולת הדיבור. לכן, כדאי לכם לפנות אל  קורס פיתוח קול או לפחות לקבל מספר טיפים לפיתוח קול באתרים המספקים לימוד פיתוח קול באינטרנט לפני שתזיקו לעצמכם. פיתוח קול לא חייב להיעשות במסגרת מורה ויכול בהחלט להיות פיתוח קול עצמי בעזרת אתרים ובלוגים של פיתוח קול אונליין. עם זאת, אין ספק כי מורה צמוד ילמד אתכם באופן מקצועי יותר וגם החברה לא תזיק.


ללכת על זה

אם החלטתם להשכיר את שירותיו של מורה לפיתוח קול באופן פרטי או להירשם אל שיעורי פיתוח קול קבוצתיים, השקיעו כמה דקות לבדוק מי האדם שמלמד אתכם. אל תתביישו לבקש את תעודתו או הסמכתו ללימודים אלה, אם אתם לא מכירים את האישיות- בעיקר אם מדובר על עצמאי שלא מלמד כחלק מאתר פיתוח קול באינטרנט או מבית ספר כלשהו. לימוד פיתוח קול זה לא פיזיקה גרעינית, אבל גם כאן צריך שהאדם שמלמד אתכם ידע מה עליו להעביר, אחרת אתם עוד עלולים להזיק למיתרים שלכם, שלא לדבר על בזבוז כסף רב לריק.


מומחים לכל גיל

בעת מתן שיעורי פיתוח קול לילדים יתנו בידכם מידה לא מבוטלת של "שיעורי בית" בצורת תרגילים לפיתוח קול. תרגילי פיתוח קול הכרחיים עבורכם וחשוב להקפיד להתאמן עליהם מה שיותר. רק כך תוכלו להתקדם בלימודיכם. עם זאת, גם אם לא תשקיעו זמן ומרץ רב- לימודי פיתוח קול בסיסיים יכולים להועיל לכם לשמור על הקול שלכם באופן טוב יותר לאורך שנים. בעת עריכת השוואת מחירים ואופציות, היכנסו אל שיעורים לדוגמא. אצל רב בתי הספר והמכונים המציעים שיעור פיתוח קול סדיר, אפשר כמעט תמיד להיכנס אל שיעור פיתוח קול חינם אחד לדוגמא- כך יהיה לכם קל יותר להחליט.