אמפולות נגד פרעושים


אמפולות נגד פרעושים - החי שעל החי

כשם שהכינה אוהבת את שיער ראש האדם, כך אוהבות הקרציות והפרעושים את שיער גוף הכלב (ולא רק). אבל, לפני שמתחילים לדבר על הכלב עצמו, בואו נדבר על האדם. הפרעושים, אותם חרקים קטנטנים ושחורים, המקפצים לגובה ומרחק רב- אולם לא נעימים, שהרי לרב בני האדם ישנה דחייה מולדת מחרקים, אך אינם מזיקים לבני האדם. הפרעוש לא נושך את האדם ועל כן סכנתו לא גדולה מזה של פרת משה רבנו שבגינה. הקרצייה לעומתה כן מוצאת דרכה אל האדם. קרצייה הינה חייה גדולה יותר, הנצמדת ביציבות אל מקום אחד בגוף ומוצצת דם. ללא הדברה היא יכולה בהחלט לעקוץ גם את בני המשפחה ולא רק את הכלב.


הסכנות הגדולות

עקיצת הקרצייה אינה דבר של מה בכך, כמו כל חיה הבאה במגע עם דם, דוגמת היתוש, גם הקרצייה יכולה להעביר מחלות- שכן היא מעבירה נגעים מדם אל דם. נשיכות הקרצייה לאדם הן כואבות מאד וגדולות, שכן הצבתות שלה דומות יותר לאלה של העכביש הקטן ופחות לעוקץ ה"חביב" של היתוש.


הגירוד האין סופי

אז איך מרגיש הכלב כאשר יש עליו מזיקי עור אלה? בערך כמו שהרגשתם אתם בגן או כיתה א', כשהיו בראשכם כינים. הגירוד האינסופי הופך בסופו של דבר להרגל, העור הופך להיות רגיש כך שתנועת המזיקים הופכת להיות עוד יותר מציקה ואם לא מטפלים בזמן- אפשר להגיע לפצעים של ממש. אצל חלק מהכלבים הבעיה חמורה עוד יותר- כלבים רגישים גורמים לעצמם לפצעים כל כך עמוקים עקב גירוד שהזיהומים יכולים להרוג אותם. אבל גם לכלבים פחות רגישים מדובר על חוויה לא נעימה.


הדברה

על אף החריפות של התקפות הקרציה והסכנות שבה, דווקא אותה קל יותר להדביר מאשר את הפרעושים ובד"כ, לכלב מטופל ובריא, אין קרציות. לגבי הפרעושים הסיפור מסובך יותר. לאור העובדה שרב האנשים משתמשים בחומרי הדברה לא יעילים או בכאלה יעילים אך באופן לא נכון- כמות גדולה של פרעושים פתחה חסינות לסוגים רבים של הדברה- לכן, ייתכן שתוציאו כסף רב על חומרים שבסופו של דבר לא יעזרו לכם. אז איזה אפשרויות הדברה קיימות היום בשוק ואיזה מהן כדאית יותר? כיום, בשוק ההדברה למזיקי העור של כלבים ישנן כמה פתרונות: תרסיסים, פרונטליין (אמפולות) נגד פרעושים וקולרים מיוחדים נגד קרציות.


הקולרים

היתרון הבולט של הקולר נגד קרציות הוא העובדה ששמים אותו פעם אחת ושוכחים מהבעיה לזמן מה. זה יכול להיות פתרון טוב לאנשים שיש להם כלבים רבים וחצר גדולה, כך שאינם נתקלים בכלבים לרב. הקולר מיועד רק נגד קרציות וחסרון נוסף שלו היא החשיפה- כמו כל חומר הדברה אחר הוא כולל דברים שלא היית רוצה שילדך יגע בהם, שלא כמו אמפולות נגד פרעושים בהן חומר ההדברה נספג בעור הכלב והוא בטוח למגע לאחר 12-24 שעות (תלוי בחברה), הקולר נמצא שם תמיד.


התרסיס

החומר השנוי במחלוקת ביותר הינו התרסיס. קיימים כיום סוגים שונים של תרסיסים להדברת המזיקים שעל הכלב. גם כאלה שיעילים, למרות שאינם רבים, כוללים חומרים מאד אלימים ועלולים לעשות נזקים לכלב שלך אם הוא זקן או בעל רגישות מיוחדת. מה גם, שמעטים הכלבים שיעמדו בשקט בזמן שתרסס את כל גופם, כך שגם הריסוס לרב נעשה באופן לא יסודי ועל כן לא יעיל.


אמפולות

החביב האישי שלי- אמפולות נגד פרעושים. רב האמפולות נגד פרעושים היום כוללות גם מזיקי משנה כמו זבובי חול, חלקן אפילו כולל קרציות. התפעול של אמפולות נגד פרעושים הוא קל ופשוט- שוברים אמפולה, ויוצקים את החומר הנוזלי על העורף והגב של הכלב, במספר נקודות פעם בשלושה חודשים לערך.

החומר נספג בעור הכלב ומדביר מתוך העור עצמו, כך שהמגע לאדם הוא בטוח. חברות אמפולות נגד פרעושים מסוימות השתכללו כל כך ביעילות הייצור של האמפולות, שאין כמעט הגבלות להשתמש בהן. גם כלבים רגישים מאד- גורים, כלבות בהריון,

כלבים אלרגיים וכלבים זקנים יכולים להשתמש למשל באמפולות של פרונטליין. פרונטליין הינה דוגמא לאמפולות המדבירות גם קרציות, אגב התחשבות באיכות הסביבה ועמידה בתקנים מחמירים ביותר. חשוב רק להשתמש כמו שצריך: להתאים לפי משקל וחלילה, לא לבלבל בין אמפולות חתולים לכלבים.

קבל הצעת מחיר בקליק לאמפולות נגד פרעושים