מזון לחתולים


מזון לחתולים – בהתאמה לחתול הפרטי

מי שבוחר לגדל בביתו חתול, מחויב לדאוג לחתול, לתזונתו, לבריאותו ולשלומו. בעל חיים, כמו אדם, זקוק לסיפוק הצרכים הפיזיים בכדי שיוכל לגדול, להתפתח, להיות חביב, ולשמח את הסביבה.


מזון לחתולים – נקודות למחשבה

חתולים הם חיות רגישות, ולכן, המזון הניתן לחתול צריך להיות כזה המותאם לגזע שלו, לסוגו, לגילו ולמצבו הגופני, יש מזון שונה לחתול פרסי, חתול סיאמי, חתולה מעוקרת, חתול מסורס ועוד.

המזון שאנו נותנים לחתול, והדרך שבה אנו נותנים אותו, יוצרים אצל החתול את הרגלי התזונה, וחושב להעניק לו הרגלי אכילה טובים ונכונים, כי המזון מחזק אותו ותורם לבריאותו.

אפשר לקנות לחתולים מזון מוכן בחנויות למימכר מזון לבעלי חיים, ואפשר גם להכין מזון לחתולים בבית. יחד עם זאת, צריך להיות ערים לכך, שהוא ניזון בהתאם לצרכי גופו. בכל מקרה מאוד לא מומלץ לתת לחתולים לאכול שאריות של מזון משולחן האוכל המשפחתי, זה לא תמיד בריא, וזה מקנה הרגלי אכילה בעייתיים.


מזון לחתולים בהתאם לגיל

ההיבט הראשון שיש לשים לב אליו הוא גיל החתול. יש הבדל גדול ומשמעותי בין מזון לחתולים בוגרים, מזון לגורי חתולים ומזון לחתולים זקנים.

גורי חתולים כמו תינוקות של בני האדם, זקוקים למזון מיוחד, הכולל תוספת של חלבונים, ויטמינים ומינרלים לשם התפתחותם וגדילתם. לאחר גיל שנה אפשר לעבור לתזונה של חתול בוגר. יחד עם זאת, כדאי לבצע את ההחלפה בהדרגתיות, בכדי למנוע מראש בעיות בעיכול.

חתולים לא אוכלים את מזונם ברעבתנות, אלא, במרווחי זמן לא קבועים, כשבכל פעם הם אוכלים כמויות קטנות. הם חוזרים מידי פעם לצלחת לאכול. בנוסף, חשוב שליד צלחת המזון תהיה קערית זכוכית עם מים טריים.

מזון לחתולים קנוי יכול להיות מזון יבש בשקיות או בשקים, או מזון רטוב בקופסאות שימורים. המזון היבש מכיל את כל מרכיבי המזון שהחתול צריך, ולכן הוא בריא יותר. וכדאי להשתמש בו על בסיס יום יומי. מזון רטוב בא בדרך כלל בטעמים שונים, ולכן אטרקטיבי יותר לחתול, אם כי הוא פחות בריא. מומלץ להשתמש בו רק כצ'ופר, ולא כמזון העיקרי.


הצעת מחיר בקליק למזון לחתולים