אילוף כלבים


אילוף כלבים על פי מטרות

אילוף כלבים אינו ללמד את הכלב להביא מקל שזרקנו, או לעשות את צרכיו בחוץ. אילוף הכלבים הוא תחום גדול ורחב, התלוי במטרה למענה רוצים לאלף אותם.


איפה מאלפים כלבים?

למעשה הביטוי אילוף כלבים הוא מטעה. הכלב צמוד תמיד לאנשים, ובעצם האילוף הוא יצירת הרגלי התנהגות משותפים לכלב ולבעלים שלו. כך שהבעלים יידע להכיר את הכלב, ולתת לו את הפקודות המתאימות, והכלב יבין את הבעלים, וידע לבצע את המשימות המוטלות עליו.

אילוף כלבים יכול להיעשות במסגרות שונות, תלוי במטרות לשמן מאלפים את הכלבים. יש אילוף הנעשה בתנאיי פנימייה, ולאחר האילוף חוזר הכלב לבית בעליו. האילוף יכול להיעשות אצל המאלף, אליו מגיעים ביחד הכלב והבעלים או בני המשפחה, וכן, האילוף יכול להיעשות בתנאים ביתיים, בהם המאלף מגיע אל בית גידולו של הכלב. הבחירה בצורת האילוף תלויה בגורמים רבים: סוג הכלב, מטרת האילוף ועוד.


המטרות לשמן מאלפים כלבים

מאלפים כלבים למטרות שונות, בכדי שידעו למלא מגוון של משימות. כמובן, שכל כלב מאולף לביצוע משימה אחת בלבד.

אילוף הכלבים לחינוך להרגלי ניקיון ולמשמעת: מדובר בכלבים שאמורים לחיות בבית, ועליהם לדעת איך להתנהג בו, בהקשר להרגלי החיים היום יומיים: עשיית צרכים, אכילה, שינה ועוד.

אילוף כלבים למטרות טיפוליות: הכלבים מאומנים לשמש כלי עזר בטיפול באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, כמו: ילדים עם מצוקות רגשיות, קשישים ועוד. באילוף מגייסים את תכונותיו הבסיסיות של הכלב ביניהן יכולת הענקת אהבה ללא תנאי, בכדי לטפל באותן אוכלוסיות.

אילוף הכלבים לעבודה: באילוף זה, המתאים לגזעים מסוימים של כלבים בלבד, משתמשים בתכונות אחרות של כלבים: ייצר קרב, ייצר ציד, הגנה על טריטוריה, ביטחון עצמי ועוד, בכדי להכשיר את הכלבים לעבוד עם כוחות מיוחדים בתחומים של שמירה, הגנה, חילוץ והצלה.

אילוף הכלבים לשירות: כלבים אשר צמודים לאנשים נכים ומשמשים במקום האיבר הפגוע או החסר: כלבי נחייה של עוורים, כלבים המפנים תשומת לב של חרשים לצלצול בדלת או לבכי של תינוק, כלבים לפתוח ו/או לסגור דלתות לנכים עם בעיות בידיים ועוד.


הצעת מחיר בקליק עבור אילוף כלבים