בקרה ואוטומציה

בקרה ואוטומציה – כלים לניהול יעיל

אנו חיים היום בעידן תחרותי מאוד. בכל אחד מהענפים בשירותים ובתעשייה יש מספר גדול מאוד של חברות אשר נלחמות על כספו של כל לקוח. לכן, חברות חייבות להיות יעילות ביותר ולנצל את משאביהן בצורה אופטימליות, ללא בזבוז.

חלק מהכלים שעומדים לרשותו של כל יזם, יצרן, תעשיין, או מספק שירותים הם בקרה ואוטומציה. נכון, ששימוש בשירותיהם של אנשים בתחום הבקרה והאוטומציה עולה בכסף, יחד עם זאת, הוצאה מיידית זו יש לה אפשרות לחסוך כסף רב בהמשך הדרך, וחשוב לזכור זאת, שירותי הבקרה והאוטומציה הם בגדר תשומה ולא בגדר הוצאה.

בכדי לעשות בקרה אפקטיבית ולעבוד נכון, חשוב להשתמש באנשי מקצוע בתחום. מי שעובד בתוך המערכת עצמה, מתקשה פעמים רבות לראות את נקודות התורפה שלה, ולמצוא דרכים בכדי לשפר אותה.


בקרה ואוטומציה - איך זה עובד?

מהנדסי בקרה ואוטומציה מצוידים בכלים מתאימים בכדי לתת את השירות שלהם לתעשייה. השירות מתחיל בעבודה משותפת של מהנדסי הבקרה ביחד עם מהנדסי החברה היצרנית. בכדי לתת את העזרה הטובה ביותר, על המהנדסים מתחום הבקרה והאוטומציה להכיר את המפעל איתו הם עובדים ולהבין אותו, וכן, להתוודע אל הבעיות והקשיים הניצבים בפניו, ועליהן יש צורך לתת מענה, ואותן יש לפתור.

מהנדסי בקרה ואוטומציה נותנים פתרונות בתחום מערכות הבקרה, התקשורת והתוכנות - לניהול יעיל. לעיתים משתמשים בתוכנות שקיימות ולעיתים מפתחים תוכנות ייחודיות לכל מפעל וקו ייצור. הבקרה והאוטומציה כוללת גם התקנה של לוחות חשמל ולוחות פיקוד לשליטה על קווי ייצור, בכדי שיעבדו בצורה אופטימאלית.

חברות הנותנות עזרה וייעוץ בתחום הבקרה והאוטומציה, מספקות פתרונות, בעזרת מערכות ומוצרים בתחומים של: בקרת מבנה, בקרת מערכות ביטחון, גילוי וכיבוי אש, בקרת תהליכים, טלפוניה והעברת מידע, מערכות כריזה, בקרת תנועה ושינוע, מערכות זיהוי על פי פרמטרים שונים, בקרה וניהול צי רכב וחניונים ועוד.

אין היום ארגונים גדולים שאינם נעזרים באנשי בקרה ואוטומציה: מפעלי תעשייה אזרחית ומפעלי תעשייה ביטחונית, משרדים ממשלתיים, צה"ל, משטרה, בתי חולים, תחבורה ציבורית, תעשיית ההיי טק ועוד.

 

אלקטרוניקה לתעשייה – תעשייה תומכת תעשייה

המהפכה התעשייתית, שהיא בת כמאתיים חמישים שנה, עוברת שינויים והתפתחויות רבות, למרות חייה הקצרים (יחסית לתולדות האנושות). בהתחלה המכונות התעשייתיות היו כאלה שפעלו באופן מכני, היו גדולות מאוד, מלכלכות, ועשו רעש רב. לאחר מכן, הן הפכו להיות מכונות חשמליות, מכונות שהיו שקטות יותר באופן יחסי, וגם הספק הייצור שלהם גדל מאוד היום, יותר ויותר מכונות עובדות עם רכיבים אלקטרוניים, מה שמאפשר מזעור בתעשייה.


מהי אלקטרוניקה?

אלקטרוניקה היא אחד מהענפים של הנדסת חשמל, והיא עוסקת בתכנון מעגלים חשמליים בחומרים שאינם מוליכים או מוליכים למחצה, תוך שימוש במעגלים חשמליים מודפסים ובמעגלים חשמליים משולבים, וזאת בעיר במטרה להעביר אינפורמציה.

האלקטרוניקה, שהיא תעשייה בפני עצמה, נותנת שירות לכל ענפי התעשייה האחרים באשר הם: התעשייה הכימית, תעשיית האופטיקה, תעשיית הפלסטיקה, התעשיות הביטחוניות, הרפואה ועוד.


אלקטרוניקה לתעשייה - שירותים בהתאם לצרכים

אלקטרוניקה לתעשייה בונה ומייצרת מעגלים חשמליים הנדרשים בכל מפעל, מעגלים שיכולים להיות בנויים ממספר שכבות, מעגלים גמישים, מעגלים קשיחים ומעגלי אלומיניום. אלקטרוניקה לתעשייה פירושה שתעשיית האלקטרוניקה, נותנת שירות לכל ענפי התעשייה האחרים, על ידי כך שהיא מפתחת לכל מפעל שצריך את המעגלים האלקטרוניים להם הוא זקוק, תוך שימוש בחומרה ובתוכנה. ההתאמה היא כמובן לכל מפעל על פי גודלו, התחום בו הוא עוסק, והצרכים הייחודיים שלו.

מהנדסי אלקטרוניקה עובדים בצמוד למהנדסים בתעשייה, וחושבים ביחד על הפתרונות המתאימים לייעול עבודתו של כל מפעל בעזרת הציוד האלקטרוני שהם מספקים. הם מאתרים את הצרכים, ומחפשים את הפתרונות האפקטיביים. לאחר התכנון מתבצעת העבודה, והמפעל התעשייתי מקבל מעגלים אלקטרונים המתאים לצרכיו ולאופי עבודתו. בנוסף, חברת האלקטרוניקה מציעה שירותי תיקונים, ושדרוגים, לאורך מספר שנים, בכדי למנוע תקלות, ולשפר ולהשביח את העבודה בתעשייה.

בכדי לתת את השירות הטוב ביותר של אלקטרוניקה לתעשייה, מפעלי אלקטרוניקה רבים מחזיקים מלאי גדול ביותר של רכיבים אלקטרוניים: נגדים, קבלים, דיודות, וכן סוללות שונות. יש מפעלים אשר יש להם במלאי, או יש באפשרותם להשיג תוך זמן קצר ביותר, מאות אלפי רכיבים שונים ומגוונים, מהחברות המובילות בעולם. 

 

קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם עבור בקרה ואוטומציה