אופניים חשמליות

טיפים עבור רכישת אופניים חשמליות

להגיע לעבודה אינה משימה קלה בימינו. למרות כל מה שיספר לכם שר התחבורה, התחבורה הציבורית בארץ מקרטעת, לעולם לא מגיעה בזמן והאמת- דחוסה, לא נעימה וחסרת כל יכולת להתמודד עם מאות אלפי האנשים המשתמשים בה כדי להגיע לעבודה יום יום. מה נשאר? המכונית הפרטית. התשתיות של הכבישים בארץ בכי רע גם כן, כך שאם תחליט להוציא את הרכב מהחנייה- יש סיכוי טוב שתתקע בכבישים שעות ארוכות ואולי אפילו לא תמצא חנייה כשתגיע.


אלטרנטיבות

בהנחה שאתה גר יחסית קרוב למקום העבודה שלך ולהגיע לעבודה הוא עניין של כמה קילומטרים בודדים- עומדים לרשותך מספר אמצעי תחבורה אלטרנטיביים שיעשו את העבודה. באם אתה מאלה שדוגלים באורך חיים בריא ומסוגל לנסוע לעבודה באופניים- אשרך. אבל רובנו המכריע לא אוהבים לעבוד קשה, בטח לפני העבודה. כך שאפשר להציע לך תחבורה שונה במקצת, הממונעת בחשמל.


חשמל אותי

התחבורה ממנועת החשמל, או ליתר דיוק: קורקינט חשמלי, אופניים חשמליות וסגווי- הם אמצעי תחבורה מעולים להגיע למקום העבודה, בתנאי שאינך עובד רחוק ממרחק אליו מסוגלת הבטרייה. היתרונות הבולטים הם קלות התפעול וההטענה, קלות הנשיאה ושמירת ה"רכב" וכמובן האישור הבלעדי לנסוע על המדרכות. סגווי, אגב, אסור בנהיגה בכבישים- כך שאתה פטור מכל סוג של פקק או רמזור, למעט אלה שתצטרך כדי לחצות את הכבישים.


רכבת

יתרון נוסף של אופניים חשמליות או קורקינט חשמלי הוא האפשרות להעלות אותם אל אמצעי התחבורה השונים- למשל, אפשר היום להעלות אופניים לרכבת. כך תוכל להגדיל את המרחקים אותם תוכל לסגור עם אופניים חשמליות ליותר מכמה קילומטרים בודדים ולהימנע ממוניות שירות או ספיישל מקשרות בין תחנת הרכבת למקום העבודה שלך.


חסרונות

הבעיה העיקרית עם כל סוגי הדו גלגליים (והקורקינט) היא החורף. נכון הדבר שבמדינת ישראל החורף הוא בסך הכל שמועה והגשם מגיע לכמה ימים בלבד בשנה, אבל באותם ימים- אין אפשרות לנסוע באופניים או קורקינט מבלי להסתכן בנפילה. במקרה הטוב מדובר על בגדים מלוכלכים, במקרה הגרוע- אפשר גם להיפצע באופן לא נעים. עם זאת, מדובר על פתרון נוח וזול לכל שאר ימי השנה. 

 

הצעת מחיר בקליק לאופניים חשמליות