ביטוח חובות

ביטוח חובות - לגדול בשקט

כבעל עסק, עליך לבטח את העסק שלך- עד כאן זה מובן והגיוני. אבל, כפי שתגלה במהירות, חברות הביטוח מציעות שלל סוגי וסגנונות ביטוחים לעסקים וההתאמה שלהם לעסק שלך יכולה להיות לא קלה. הדרך היחידה להבין למשל את ההבדלים הדקים שבין ביטוח חובות לביטוח נאמנות עובדים למשל- היא להתייעץ בסוכן מקצועי. אבל איפה מוצאים אחד כזה?


על הסוכן

חשוב לציין כי סוכני ביטוח אמורים להיות חופשיים מנאמנות לחברת ביטוח מסוימת, אבל כמו שאמרו לי עוד בצבא- אמור זה שם של דג והוא אפילו לא טעים במיוחד. רב סוכני הביטוח כן עובדים עם חברות ביטוח מסוימות וחלקם אף מקבלים מחירים מיוחדים ללקוחותיהם בחברה זו או אחרת. היתרון ברור- מחירים מיוחדים והטבות לסוכן מסוים, הם בד"כ הטבות ללקוחותיו. החסרונות? עולה לעיתים השאלה עבור מי עובד הסוכן, עבורך או עבור חברת הביטוח- וכמובן שתפסיד הצעות מחברות ביטוח אחרות, שיכולות להיות משתלמות יותר עבורך.


ספר טלפונים

אז איפה מוצאים סוכן לעסקים? ובכן, הכי טוב יהיה אם תשאילו סוכן מעסק שאתם מכירים, כך תהיו בטוחים שאתם עובדים עם מישהו שכבר יש עליו המלצות. חשוב לבדוק את התעודות והיכולות של האדם, אחרי הכל- אם הכל ילך טוב אתם עוד תעבדו ביחד שנים רבות. אז מתחילות הפגישות. הקפידו לא להיות מובלים ולהבין כל דבר- גם את כל הדקויות של כיסוי ביטוח חובות וביטוחים נוספים שתרכשו. נכון, זה כאב ראש לא קטן- אבל הברירה השנייה יכולה להיות הרת אסון.


סוגי הביטוח

אז איזה ביטוח חשוב לעשות כשאתם עצמאים? אם דאגתם לעצמכם לפנסיה, כדאי שתדאגו גם לעתיד החברה שלכם. ביטוחים שונים מבטחים אתכם מפני איבוד ציוד חיוני, אסונות כאלה ואחרים. אחד הביטוחים הללו הינו ביטוח חובות, שסוגר שלל נקודות תורפה של החברה שלכם. למשל: בעת פגיעה פיזית או אפילו מוות חלילה של עובד- אתם מכוסים מבחינה ביטוחית. ביטוח חובות טוב יכול לחסוך לכם הרבה מאד כסף במינימום, ובמקסימום להיות הקש שמציל את החברה שלכם מטביעה. ישנם כמובן גם ביטוחי עסק נוספים שעליכם לבדוק ולרכוש.