שירותי מיחשוב


מדריך: שירותי מיחשוב

 

 

 

שירותי מיחשוב לארגונים

מיחשוב  קבוע בחברה

מיחשוב באמצעות מיקור חוץ


כל מה שצריך לדעת על שירותי מיחשוב לארגונים

בעידן הטכנולוגיה והמחשוב, חברות רבות מבינות בצורך שבתחזוקת שירותי מחשב באופן רציף ויומיומי בחברה. חברות וארגונים גדולים אשר תדירות הצורך שלהן בשירותי מחשב יכול להיות על בסיס יומיומי יעדיפו העסקת אנשי מקצוע קבועים בחברה אשר יספקו שירותי מחשב וחברות וארגונים אחרים יעדיפו העסקת חברה חיצונית אשר מספקת שירותי מחשב על פי דרישה. אילו צורות של שירותי מחשב זמינות היום לחברות וארגונים ומה כוללים שירותי מחשב שונים? כל התשובות בכתבה הבאה.


מהם שירותי מיחשוב?

שירותי מחשב הם שירותים הניתנים במסגרת תחזוקה שוטפת, תיקון והטמעה של מכשירי מחשוב שונים שנעשה בהם שימוש בחברה. שירותי מחשב הקיימים היום בארגונים כוללים רמות שונות של התמקצעות החל מתפעול של שרתים, ניהול רשתות תוכנה ועד הטמעת תוכנות חדשות בתוך הארגון. שירותי מחשב הנפוצים ביותר בארגונים הם שירותי ניהול רשתות הכוללים בנוסף לניהול ותיקון הרשת הפנימית של הארגון גם שירותי תחזוקה של תחנות עבודה מבחינת חומרה.


מה תפקידו של איש רשת?

תפקידו של איש הרשת או החברה האמונה על מתן שירותי מחשב יכול להיות מורכב ממגוון רחב של שירותים ולכן מצריך התמקצעות וידע שונים בחומרה כמו בתפעול והתקנה של מחשבים ניידים או נייחים, מסכי מחשב, מקלדות, עכברים וכדומה ובנוסף בניהול והתקנה של תוכנות בהם נעשה שימוש בארגון ובניהול הרשתות הפנימיות והחיצוניות.


שירותי מחשב באמצעות מיקור חוץ

אחת מצורות העבודה המקובלות לקבלת שירותי מחשב היא באמצעות מיקור חוץ שמשמעותו שימוש בשירות של אנשי מקצוע או חברות חיצוניות המספקות שירותי מחשב לחברות. מיקור החוץ יכול להיות מבוצע על ידי קריאה לאיש מקצוע מהחברה החיצונית על פי דרישה או העסקת עובד של החברה החיצונית בתוך הארגון על בסיסי יומי. קבלת שירותי מחשב באמצעות מיקור חוץ טומנת בחובה יתרונות רבים החל מחיסכון ועד להבטחת מקצועיות נותן השירות בכל זמן.


שירות מחשב קבועים בחברה

צורה נוספת של קבלת שירותי מחשב בחברה היא על ידי הכשרת אחד מעובדי החברה במתן שירותי מחשב. באופן זה, יכול הארגון לבחור את אחד מעובדי החברה ולהסב את תפקידו או להוסיף לתפקידו גם מתן שירותי מחשב בחברה על ידי הכשרתו במתן שירותי מחשב שונים על פי צרכי החברה.