תאורה לאירועים


מדריך תאורה לאירועים:

   
תאורה לאירועים סוגי עיצוב תאורה לאירועים ציוד תאורה לאירועים להשכרה

תאורה לאירועים


שילובם של מערכות תאורה לאירועים היא ללא ספק הכלי האפקטיבי ביותר לשינוי אווירה בכל אירוע ללא יוצא מן הכלל. כל אירוע הינו שונה בתכליתו ודורש התאמת תאורה ייחודית, תאורה לאירועים כגון: חתונה, בר\בת מצווה שונה מצרכי עיצוב תאורה להופעות רוק או הצגות תיאטרון, כאשר רוצים לעצב את סוג התאורה המתאים, חשוב לתכנן מראש את סוג האירוע וגודלו כך שציוד התאורה יתאים והאווירה שצריך לייצר בעזרת סוגי התאורה השונים תהיה המושלמת ביותר לאירוע.


סוגי עיצוב תאורה לאירועים, סגנונות תאורה מגוונים בהתאם לאופי וגודל האירוע.

עיצוב גופי תאורה להצגת פרטי אומנות במוזיאון - תאורה מתאימה להצגת פרטי אומנות במוזיאון הינה חשובה מאוד לפריטי האומנות המוצגים כך שחווית הצפייה בהם תהיה מושלמת, זוויות תאורה מותאמות לפריטי האומנות יוצרות אווירה נעימה למתבונן כך שכל התמונות במוזיאון "זוכות" להארה מיוחדת המותאמת מראש לאווירה שרצה עוצר התערוכה לייצר.

עיצוב תאורה למסיבות ריקודים – עיצוב תאורת רחבת ריקודים הינה משמעותית מאוד בהשפעתה על הרוקדים. אמני תאורה יודעים לשלב תאורה חזקה וקורנת בשלל צבעים המתפזרים בחלל אולם האירועים לפי סוג הקצב של המוזיקה כך שייוצר שילוב מושלם בין התאורה לבין הקצב כל זאת בתיאום ושיתוף פעולה הדוק ביותר בין התקליטן (DJ) לבין איש התאורה.

עיצוב תאורה להופעות רוק, קונצרטים, מופעי בידור – תאורת במה מושלמת להופעות רוק, קונצרט או מופע בידור בחלל פתוח או בחלל סגור מצריכה חשיבה מוקדמת ומתוכננת בקפידה של אמן תאורת במה. מי שצפה בהופעת רוק "במצדה" חווה את חווית התאורה המושלמת והזוהרת ביותר בשילוב עם הנוף המדהים יודע שרק אמני תאורה מקצועיים יודעים לתכנן ולעצב את אופי התאורה והציוד הנדרש על מנת שהמופע יהיה "מואר" באופן המושלם ובתיאום מלא לפי אופי וסוג המופע.

עיצוב תאורה לפסטיבלים – פסטיבל הוא בדרך כלל אירוע המוני המתקיים במקום פתוח ומציע שלל של אירועים בסגנונות שונים ומגוונים. תאורה מתאימה לפסטיבלים יוצרת אווירה כוללת שלא ניתן להתעלם ממנה ומשפיעה באופן ישיר על אורחי הפסטיבל.

דוגמאות לסוגי פסטיבלים המצריכים ציוד תאורה ותכנון מותאם מראש: פסטיבל רחוב, פסטיבל ביער, פסטיבל בהנגר מתוחם, פסטיבל במרכזי קניות.

עיצוב תאורה להצגות תיאטרון – מעצב התאורה בהצגות תיאטרון הוא חלק פעיל ומרכזי בהפקת ההצגה ומקיים שיתוף פעולה מלא עם במאי ההצגה לכל אורך המחזה. מחזה בנוי מסצנות שונות ומגוונות שהתאורה בה היא משמעותית להמחשת האווירה בחלקים בהצגה כך שהצופים ייהנו ויחושו את ההצגה בצורה המושלמת ביותר.


ציוד תאורה לאירועים להשכרה

גשר תאורה – גשר תאורה הינו פרופיל מתכת גדול המחובר למאות מוטות שניתן להתקין עליו עשרות גופי תאורה בגדלים שונים ובזוויות הארה מגוונות. גופי התאורה יכולים אף לנוע ולהסתובב וכך למעשה יוצרים אפקטים של אור בשלל צבעים במיוחד במופעי במה גדולים כגון הופעות רוק חיות, קונצרטים, כנסים פוליטיים ועוד.

פנסים - ישנם סוגים רבים של פנסים בגדלים ובצבעים שונים ואף למטרות שונות.


סוגי פנסים

פנסי תומאס –
שימושם במיוחד בתאורת במה, ניתן למצוא פנסי תומאס בעוצמות של 500-100 ואט.

פנסי פליקר (פנסים מהבהבים) – מכשיר תאורה אשר גורם להבהוב מהיר של תאורה לבנה.

פנסים מסתובבים – מכשיר תאורה שניתן להתקין בו הרבה פנסים בצבעים שונים המסתובבים במהירות ומפזרים קרני אור בעוצמות גבוהות שמתפזרים בחלל הסגור או הפתוח בצורה מרהיבה.

גופי תאורה – כאשר מעצבים אירוע גופי התאורה מהווים חלק בלתי נפרד מהעיצוב ולעיתים גם "גונבים" את ההצגה מבחינת הנראות והבולטות שגופי התאורה המעוצבים מייצרים. בתוך גופי התאורה השונים מותקנים פנסים עם עוצמה נשלטת ובשלל צבעים היוצרים זוויות אור מיוחדות שיוצאות מתוך גופי התאורה.

אפקטים של תאורה – ניתן להתקין על פנסי התאורה נייר צבעוני עם טקסטורה שקופה היוצרת רקעים צבעוניים ומעוצבים בחללים פתוחים וסגורים. כמו כן, ניתן באמצעות פנסים בצבעים וגדלים שונים ליצור אפקטים מגוונים שניתנים לשליטה בעוצמות חזקות וחלשות של האור.

פקדי שליטה ובקרה – תפקידם לשלוט על עוצמות התאורה והאפקטים השונים המותקנים על גופי התאורה. מערכות חשמליות אלה מותקנות בהסתר ובמיקום מרוחק מהבמה כך שלא יבלטו בשטח ויפריעו לעיצוב הכללי ויהיו נגישות לאנשי התאורה בתפעול ובכל מקרה של תקלה.