הנדסת תוכנה

טיפים עבור לימודי הנדסת תוכנה

מקצועות ההנדסה בכלל והנדסת התוכנה בפרט הפכו למקצועות המבוקשים ביותר במעצמת ההייטק שהפכה ישראל בשנים האחרונות. חברות הייטק מהארץ ומהעולם מגייסות מדי שנה מאות עובדים מתחום התוכנה לאיוש התפקידים הבכירים והמבוקשים במשק ההייטק ובשכר גבוה. בעבור מי שמעוניין להשתלב בתחום המבוקש, לימודי הנדסת תוכנה הם הצעד הראשון לקראת קריירה במקצועות ההייטק המבוקשים.


לימודי הנדסת תוכנה - מוסדות הלימודים

לימודי הנדסת תוכנה מתקיימים במוסדות הלימודים השונים החל מהאוניברסיטאות הגדולות, מכונים טכניים ועד למכללות הטכנולוגיות. לימודי הנדסת תוכנה באוניברסיטה או בטכניון נחשבים ללימודים גבוהים לקראת הנדסת תוכנה תואר ראשון וקבלת תעודת מקצוע של מהנדס לבוגרים. במקביל לאוניברסיטאות הגדולות, לימודי הנדסת תוכנה תואר שני או הנדסת תוכנה תואר ראשון מתקיימים במכונים הטכנולוגיים ובמכללות הטכנולוגיות המקיימות מסלולים ייעודיים לבעלי תואר ראשון או אנשי מקצוע המעוניינים להשלים את לימודי ההנדסה מלימוד ההנדסאי או מסלול ייעודי של לימודי הנדסה לחרדים המעוניינים להשתלב בתחום.


לימודי הנדסה – תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה משתנים ממוסד למוסד בהתאם לדרישות הלימודים ולתנאי הקבלה שנקבעו על ידי חוגי הלימודים במוסד. לימודי הנדסה ללא פסיכומטרי או לימודי הנדסה ללא בגרות קיימים במוסדות לימודים המקיימים קורס לימודי הנדסת תוכנה במסלולים מיוחדים. בעבור מי שמעוניין להתקבל ללימודי הנדסה באוניברסיטאות המובילות או במכונים הטכנולוגיים, בגרות מלאה, ציוני סף בבחינות הבגרות במקצועות הריאליים וציון סף בבחינה הפסיכומטרית הם בגדר חובה.


הנדסת תכנה – מחירים

כמו תנאי הקבלה ומסלולי הלימודים, גם מחירי הלימודים משתנים בין מוסדות הלימודים השונים. בעוד שהאוניברסיטאות הטכניון מקיימים את מסלולי הלימודים בשכר אוניברסיטאי מסובסד של המדינה, המכונים הטכנולוגיים המכללות הפרטיות יכולים לנקוב במחירים נמוכים או גבוהים מהמחיר ששל השכר האוניברסיטאי.


תכניות הלימודים ומבנה הלימודים

לימודי הנדסת תוכנה באוניברסיטה ובמוסדות הלימודים השונים נערכים במתכונת של לימודים עיוניים לצד לימודים מעשיים המעניקים לתלמידים את היקף המידע והכלים לעסוק בתחום. הלימודים העיוניים יכולים להיות במתכונת מתוקשבת על ידי שיעורים מרחוק או במתכונת כיתתית בצורה של הרצאות ותרגול והלימודים המעשיים נערכים במעבדות מיוחדות של מוסדות הלימודים בהם התלמידים מתנסים הלכה למעשה בחומרי הלימוד התיאורטיים.