הנדסת חשמל

טיפים עבור לימודי הנדסת חשמל

חברות ההייטק וחברות ההנדסה השונות בישראל הפכו את מקצועות ההנדסה למקצועות המובילים והמבוקשים ביותר בארץ. אפשרויות התעסוקה של בוגרי לימודי הנדסה כמו גם השכר הגבוה לאנשי המקצוע בתחום והתנאים הנוחים מביאים צעירים רבים לבחור במקצועות ההנדסה כלימודים לתואר ראשון או שני. אחד מתחומי לימודי ההנדסה המבוקשים הוא לימודי הנדסת חשמל שמאפשרים לבוגרים שלהם להשתלב במקצועות ההנדסה המבוקשים ביותר במשק בתפקידים בכירים ובשכר גבוה.


לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה יכולים להיות לימודים לקראת תואר ראשון בהנדסת חשמל או קורס הנדסת חשמל ואלקטרוניקה המתקיימים באוניברסיטאות המובילות או במכללות ללימודי הנדסה. הלימודים כוללים את כל התכנים והמבואות ללימודי הנדסה בכלל ועבור לימודי הנדסת חשמל בפרט. את הלימודים ניתן לערוך במסגרת לימודי ערב או לימודי יום אינטנסיביים. בעבור לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה לתואר ראשון, ילמדו הסטודנטים כארבע שנים ובעבור קורס הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ילמדו הסטודנטים במערך ממוקד ומצומצם יותר שייקח פחות זמן.


ללמוד הנדסת חשמל – תנאי קבלה ומחירים

תנאי הקבלה של לימודי הנדסת חשמל וכן המחירים של הלימודים תלויים במידה רבה במוסדות הלימודים ובמערך הלימודים. מרבית המוסדות יתנו את הקבלה ללימודי הנדסת חשמל בציון פסיכומטרי בשילוב של בגרות מלאה וציוני סף במקצועות המתמטיקה, הפיזיקה והאנגלית. אוניברסיטאות ומכונים טכנולוגיים כמו הטכניון יכולים להקשיח את תנאי הקבלה והדרישות ללימודים הודות למחזור במקום ושמירה על רמת לימודים גבוהה.


לימודי הנדסת חשמל מחירים

לימודי הנדסת חשמל נעים על מחירים של שכר לימודים אוניברסיטאי באוניברסיטאות ובמכללות הציבוריות או שכר לימודים גבוה יותר במכללות ובמכונים הפרטיים. לימודים לקראת תואר בהנדסת חשמל, לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל המתקיימים באוניברסיטאות ובמכללות השונות יכולים להיות מתומחרים באופן שונה מלימודים במסגרת קורס הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ממוקד הודות לתכנים, למרצים וכן לתכניות הלימודים.


אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי הנדסת חשמל משתלבים בשוק העבודה כמהנדסים בתעשיות השונות העוסקות בהנדסת חשמל או בתעשיות ההייטק. בנוסף לעבודה כשכירים, בעלי תואר ראשון בהנדסת חשמל יכולים לעסוק בתחום כעצמאים, להיות מבקרי פיתוח ותחזוקה או לעבוד כמפתחים בחברות הפיתוח המובילות. בנוסף, שוק התעסוקה פותח לבוגרי לימודי תואר בהנדסת חשמל גם את שוק העבודה העולמי. 

 

קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם ממוסד אקדמי מוביל בישראל עבור הנדסת חשמל