הנדסת תעשיה וניהול

טיפים עבור לימודי הנדסת תעשייה וניהול

תחום ההנדסה צבר תאוצה רבה בשנים האחרונות הודות להתפתחות ההייטק והיצע משרות למהנדסים בתחומי ההנדסה השונים בארץ ובעולם. לימודי הנדסה נחשבים ללימודים פרקטיים המעניקים לתלמידים את הידע והניסיון לעסוק בתחום מיד לאחר סיום הלימודים. בעבור סטודנטים לעתיד המתלבטים באשר לתחום לימודי ההנדסה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול הם הלימודים הפרקטיים ביותר שמעניקים לתלמידים אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. לימודי תעשייה וניהול מתקיימים במוסדות הלימודים השונים לקראת תואר ראשון או שני.


לימודי הנדסת תעשייה וניהול – מוסדות הלימודים

נכון להיום, עומדים לרשות התלמידים המתעניינים בעריכת לימודי תעשייה וניהול מגוון מוסדות לימודיים. לימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטה או לימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה הם לימודים לקראת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול המכשירים את התלמידים לעסוק בתחום מיד בתום הלימודים. תואר ראשון בתעשייה וניהול מעניק לתלמידים אפשרויות תעסוקה רבות בחברות הגדולות במשק כמנהלי פרויקטים, מנהלי מוצר, מנהלי מחלקות ועוד.

מוסדות הלימודים בתחום לימודי הנדסת תעשייה וניהול נחלקים בין האזורים השונים בארץ ובעבור מי שמעוניין ללמוד לימודי הנדסת תעשייה וניהול בצפון עומד הטכניון, מכללת כנרת, אוניברסיטת חיפה ומוסדות נוספים ובעבור מי שמתעניין בלימודי הנדסה בדרום מציעה אוניברסיטת בן גוריון בנגב מחלקה מתקדמת וענפה של לימודי תעשייה וניהול וכן מכללת סמי שמעון להנדסה, מכללת ספיר ועוד.


לימודי הנדסת תעשייה וניהול – מחירים

המחירים של חוגי הנדסת תעשייה וניהול משתנים בהתאם למוסד הלימודים. מוסדות לימודים המסובסדים על ידי המדינה כמו המכללות האזוריות, האוניברסיטאות הגדולות ומכון הטכניון, מציעים לימודים בשכר לימוד אוניברסיטאי שגובהו כעשרת אלפים שקלים לשנת לימודים. מוסדות הלימודים כמו המכללות הפרטיות מקיימות את הלימודים במחירים גבוהים בהרבה ויכולים להגיע לסכום של עד ארבעים אלף שקלים לשנת לימודים אחת. ההבדל בין לימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה או לימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטה הוא הן במחירים והן במסלולי הלימודים, תנאי הקבלה ותכני הלימודים.

בין אם הבחירה היא בלימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה ובין אם בלימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטה, הביקוש לבוגרי תחום הלימודיםבתעשיות השונות הוא גבוה מאוד ומרבית הבוגרים של הלימודים משתלבים בתפקידים בכירים במשק.