עורך דין ביטוח

עורך דין ביטוח – מי צריך אותו?

רוב האוכלוסייה מבוטחת בביטוח כזה או אחר, אם עבור נזקי רכוש (ביטוח דירה, ביטוחי רכב וכו'), ואם עבור נזקי גוף ואובדן כושר עבודה (ביטוח חיים, ביטוח בריאות). רוב האוכלוסייה טועה לחשוב כי בבוא יום הצורך, תעמוד מאחוריו חברת הביטוח, ותשלם לו את מגיע לו כדין, ללא כל שיהוי או עיכוב. למרבה הצער, אין הדבר כך. חברת הביטוח, המתיימרת להיות העוגן עבור מבוטחיה לא ששה כלל וכלל להיפרד מן הכסף, ולשלם למבוטח, גם אם על פניו נראים הדברים ברורים ונהירים.


מתי נדרש עורך דין ביטוח?

ייצוג מקצועי של עורך דין המתמחה בדיני ביטוח נדרש בכל מקרה בו אנו נדרשים להפעיל פוליסת ביטוח, עבור נזק שנגרם לנו, אך חברת הביטוח טוענת טענות שונות ומגוונות. טענה נפוצה היא כי פוליסת ביטוח לא בתוקף עקב אי קיום תנאי זה או אחר, או כי הנזק למבוטח נמוך מכפי שנטען על ידיו. תביעת חברות ביטוח היא הליך קשה, מכיוון שחברת הביטוח מכירה לפני ולפנים את הפוליסות שהיא מוכרת למבוטחים, החשים בתום לבם כי הם יכולים להיות שקטים ושלווים. תביעה נגד חברת הביטוח חייבת להתנהל על ידי עורך דין, המצוי ובקיא בדיני ביטוח.


האם אפשר להתנהל בתביעות ביטוח באופן עצמאי?

טכנית, אפשר. אולם הסיכוי לזכות בכספי הביטוח נמוך עד אפסי. יותר מכך, כבר בשלב הפנייה הראשונית אל חברת הביטוח רצוי ואף על גבול החובה לקבל ייעוץ ממשרד עורכי דין ביטוח, כדי לא לסכן את האפשרות לקבלת הפיצוי המגיע. עורך דין ביטוח יסייע בידיכם לאורך של שלבי התביעה, משלב מילוי טפסי תביעה נגד חברות הביטוח, ועד ייצוג בבית משפט, אם יידרש כזה. עוד יכול לסייע עורך דין ביטוח בתביעה של פיצוי עבור עוגמת נפש, ושאר נזקים העשויים להיגרם עקב סירוב חברת הביטוח לשלם את הנזק למבוטח.


מחיר עורך דין ביטוח

לשכת עורכי הדין בישראל, המרכזת את פעילותם של עורכי הדין מפרסמת תעריף מינימלי מומלץ לשירותי עורכי דין, אולם אין תעריף מקסימום. משום כך תלוי מחיר עורך דין ביטוח בגורמים רבים שונים, כולל הוותק והמוניטין שצבר עורך הדין בתחום תביעות ביטוח. ניתן לקבל מספר הצעות מחיר מכמה עורכי דין, ולהחליט בהתאם. 

קבל ייעוץ בקליק לעורך דין ביטוח