קורס סקיפרים

קורס סקיפרים – למי זה מתאים?

קורס סקיפרים או קורס יאכטות הם למעשה שמות עממיים של קורס המכין לקבלת רישיון משיט 30, מטעם אגף הספנות של משרד התחבורה. קורס סקיפרים הוא למעשה קורס הפלגות מבוקש מבין קורסי שייט מקצועי שונים, ביניהם קורס קטמרן וקורס מפרשיות. אם תמיד חלמתם על לימודי שייט – קורס משיטי יאכטות הוא הדבר המתאים עבורכם ביותר.


קורס סקיפרים – מה לומדים?

מטרתו של קורס סקיפר היא להעניק את כל הכלים הדרושים לאדם על מנת להיות מוסמך לקבל רישיון סקיפר, שהוא בעצם רישיון שייט יאכטה שאורכה עד 24 מטרים. במהלך קורס סקיפרים לומדים המשתתפים באופן עיוני ובאופן מעשי את מקצועות הימאות, מכונאות, ניווט, מטאורולוגיה, חוקי דרך בים הפתוח, עגינה, עזרה ראשונה ועוד. הלימודים המעשיים נערכים בים הפתוח, תוך הדרכה ופיקוח צמודים. כל אחד מתחומי הלימוד מחייב מעבר של בחינה מטעם אגף הספנות במשרד התחבורה.


קורס סקיפרים – השלבים:

לשם קבלת רישיון שייט יאכטה יש להשלים את חמשת שלבי הקורס, ארבעה מהם עיוניים והחמישי מעשי. קורס לקבלת רישיון משיט נמשך בין חודשיים לשלושה, בהתאם ללוח הזמנים של התלמיד ושל בית הספר לשייט. הניסיון המעשי נרכש בדרך כלל בהפלגה בת שבוע, במהלכה מתנסים התלמידים באופי המעשי של שייט יאכטה.


איפה לומדים קורס סקיפרים?

בית ספר לשייט הוא המקום ללמוד בו קורס שייט מקצועי מכל סוג שהוא, ובכללו גם שייט יאכטות. אולם עלינו להבין כי לא כל מועדון שייט הוא בית ספר לשייט המוסמך על ידי אגף הספנות באופן רשמי. שייט יאכטות הוא מקצוע הדורש אחריות רבה ומיומנות גבוהה, ולכן יש לבחור את מקום הלימודים בקפידה. יש לבדוק עם בית ספר לשייט מי הם המדריכים, וכמובן את ההכרה מטעם משרד התחבורה לשם ביצוע קורס סקיפרים.


ומה אחרי קורס סקיפרים?

מי שעבר את הבחינות בהצלחה, יכול לפנות אל מועדוני השכרת יאכטות בישראל ובעולם, ולהצטרף אל ההפלגות בים הפתוח. השכרת יאכטות יכולה להתבצע בשיטה של צ'רטרים או דרך מועדון שייט, ובכל מקרה, חווית הים הפתוח מחכה לבוגרים, אם בקבוצת יאכטות הנקראת פלוטילה, או בהשכרת יאכטה בודדת.


קורס משיטי יאכטות

קורס משיטי יאכטות הוא משאת נפשם של אוהבי הים הפתוח, אם כמקצוע ואם כתחביב. בעל רישיון להשטת יאכטה יכול לשכור יאכטה בארץ או בחו"ל, ולהשיט יאכטה באורך של עד 24 מטרים. קורס משיטי יאכטות נקרא גם קורס סקיפרים, או קורס יאכטות בקיצור. הרעיון העומד מאחורי קורס משיטי יאכטות הוא לקבל את כל הכלים, המיומנויות והידע כדי להשיט יאכטה בביטחון מלא.


קורס משיטי יאכטות – מה לומדים?

החומרים הנלמדים במהלך קורס משיטי יאכטות נחלקים לארבעה חלקים עיוניים, וחלק אחד מעשי. במהלך הלימודים העיוניים נחשפים התלמידים לחומרים שונים, הכוללים ניווט מכשירים, ניווט באמצעות מפה, מכונאות ספינות, יסודות הימאות ועוד. בתום כל חלק עיוני נערך מבחן מטעם אגף הספנות של משרד התחבורה. לאחר השלמת כל החלקים העיוניים, ייגש התלמיד ללימודים מעשיים בים הפתוח, ויתנסה בהשטת מגוון גדול של יאכטות. גם החלק המעשי חייב בבחינה.


מהו רישיון משיט 30?

זהו רישיון בינלאומי, התקף בכל העולם. הגוף המסמיך משיטי יאכטות הוא אגף הספנות של משרד התחבורה. בעל רישיון סקיפר יכול להשיט באופן עצמאי שייט חופי ליאכטות שאורכן עד 24 מטר. הסקיפר המוסמך יידע כיצד לנהל צוות על הספינה, לנווט, ולתכנן הפלגה בים באופן מקצועי.


קורס משיטי יאכטות – איפה ללמוד?

חשוב להבין לימודי השטת יאכטה הם לימודים שאין להקל בהם ראש. משרד התחבורה מסמיך ומכיר בתי ספר ללימוד קורס משיטי יאכטות, ויש ללמוד רק בבית ספר מוכר ומוסמך. לא כל מועדון ימי או מועדון שייט מוסמכים על ידי משרד התחבורה. עוד יש לשאול על כמה סוגי יאכטות נלמד החלק המעשי: ככל שהתלמיד יכיר יותר ספינות, כך יגדל ניסיונו וביטחונו על המים. בית ספר מקצועי ללימודי שייט יכין את תלמידיו באופן מושלם לקראת בחינות ההסמכה, ויעניק להם אפשרויות תרגול, כולל חומרים באינטרנט.


קורס משיטי יאכטות – מה אחר כך?

בעלי רישיון משיט 30, או רישיון סקיפר יכולים לצאת לשייט עצמאי בים הפתוח, או לצאת לשייט יאכטות קבוצתי – פלוטילה. הפלוטילות מתקיימות בחופי הים התיכון ובחופים נוספים בעולם, ובמהלכן מוביל מדריך מקצועי את הסקיפרים דרך חופים מרהיבים. לאחר קורס משיטי יאכטות ניתן גם לעבוד בתחום, ולהשיט יאכטות בחופי העולם כולו.

קבל הצעת מחיר ובחינם לקורס סקיפרים