הסעות נכים

הסעות נכים - מותאם לפי מידה

כדי להגיע ממקום למקום, כל שצריך הוא זוג רגליים. אבל מה אם אין זוג רגליים? ובכן, אז צריך זוג גלגלים. אבל מה קורה כאשר מדובר על מרחקים ארוכים? אז לא רגליים ולא כסא גלגלים יעזרו- צריך תחבורה רצינית יותר. בפני האדם הממוצע ישנן אפשרויות רבות להגיע מנקודה א' לנקודה ב' כאשר מדובר על תחבורה: כלי רכב פרטיים, מוניות, אוטובוסים ורכבות. הנכה בכסא הגלגלים לא בר מזל כל כך. על אף שהושקעו מיליונים בהנגשה של אוטובוסים- בפועל אין משתמשים בהם והנסיעה ברכבת מסורבלת לא מעט. על מונית אין מה לדבר בכלל- מה שמשאיר את הרכב הפרטי וההסעה.


להתאים את הרכב

כדי להתמודד עם הנכות ועדיין להיות עצמאי יש צורך להפוך את הרכב שלך למכונית מותאמת לנכים. באם אין לך את הכסף, שהרי רכבים עולים לא מעט בכלל ורכבים מותאמים לנכים בפרט, הרי שתצטרך רכב הסעות מותאם עבור הסעות נכים - כך תוכל להתנייד ממקום למקום ועדיין לשמור על בטיחותך. אכן, הרכב המותאם לנכים חסר חן, אבל לפחות אין צורך להרים את האדם מעל הכסא שלו ולהושיבו ידנית במושב רגיל של מכונית. כך יכול גם הנכה לשמור על כבודו ועצמאותו. הסעות נכים יכולות להיות פתרון מעולה עבור הגעה לעבודה או לבית הספר ואפילו כנסיעה לחופשה כלשהי.


בבית הספר

להיות ילד זה קשה, להיות ילד נכה- בכסא גלגלים- זה קשה פי כמה. הסעות נכים לבתי ספר יכולים להפוך את הנסיעה אל בית הספר לבטוחה יותר וחלקה יותר עבור ילדים אלה, שחייהם מלאי קשיים גם כך. בנוסף, אפשר שיפגשו בהסעה עוד ילדים כמוהם ואף ימצאו חברים חדשים- שהרי לעיתים אין מי שיבין אותך כמו מי שנמצא במצבך.


להפוך נכות לנורמה

הנכה בישראל עדיין מרגיש חריג, כמי שמתחנן שיתחשבו בו. קשה להבין את חוסר האונים של הנכה הניצב בפני אטימות נהג אוטובוס שמספר הממציא תירוצים למה לא לפתוח את מדרגת ההנגשה עבורו. לעיתים אין ברירה אלא לקחת את הפרטי, במדינת ישראל להיות בעל חסך כלשהו אומר בהכרח לשלם ביוקר- לצערנו- אבל לפחות יש פתרון כלשהו.