ליסינג קטנועים

ליסינג קטנועים – עיסקאות עם יתרונות רבים

שיטת הקנייה של כלי רכב ממונע בליסינג, שהיא מקובלת מאוד בקניית מכוניות, נכנסה גם אל ענף הקטנועים, וניתן היום להשתמש בשיטת מימון של ליסינג קטנועים בכדי לקנות קטנוע חדש ואיכותי, אחד או יותר (לעסקים), מבלי לגרום להוצאה גדולה בבת אחת. וזאת, מכיוון שמכירים כבר את יתרונותיהם של הקטנועים: חיסכון בזמן ובדלק, כי לא עומדים בפקקים, וכן אין הוצאות חנייה.


ליסינג קטנועים – שני מסלולים

ליסינג קטנועים אפשרי בשני מסלולים – בדומה לליסינג למכוניות: ליסינג תפעולי וליסינג מימוני, ומי שרוצה לרכוש קטנוע בליסינג, כדאי שיבדוק את שני המסלולים, וייראה איזה מסלול מתאים לו ביותר.

ליסינג מימוני דומה להלוואה: הרוכש משלם עבור הקטנוע בתשלומים חודשיים קטנים, כך שההוצאה החודשית היא לא גבוהה, ואפשרית. עושים בה שימוש בעיקר צעירים, לעיתים סטודנטים, אשר אין להם סכום כסף גדול במזומן, אך יש להםם אפשרות לתשלומים חודשיים לא גבוהים. בבניין שבו אני גרה, גר ספר צעיר אשר נותן שירותים עד הבית, בעזרת קטנוע קטן ומזוודה הוא מגיע לכל לקוחה, וחוסך הוצאות רבות.

ליסינג תפעולי: הוא מסלול אשר התשלומים החודשיים בו מעט יותר גבוהים, יחד עם זאת, התשלום כולל גם תשלום עבור שירותים שונים כמו: תחזוקה מלאה, טיפולים שוטפים, שירותי גרירה, ביטוח ולעיתים גם קבלת קטנוע חילופי אם צריך.

ליסינג תפעולי מתאים מאוד לבעלי עסקים אשר זקוקים לצי קטנועים זמין ומתוחזק היטב, כמו: פקחי עירייה, ושליחים בתחומים רבים: מזון מהיר, בתי משפט, משרדי עורכי דין גדולים, חברות משלוחים ועוד. בנוסף, אותם בעלי עסקים יכולים ליהנות מהכרה מלאה לצרכי מס של הוצאות הליסינג לקטנועים, מה עוד שלקטנוע אין שוויי שימוש, ולכן, העובד נהנה מכלי הרכב בלי גילום כהכנסה החייבת מס.


ליסינג קטנועים – מה עושים בסיום התקופה?

כאשר מסתיימת תופת הליסינג, יש ללקוח שלוש אפשרויות:

1. לרכוש את הקטנוע מחברת הליסינג, תוך קיזוז התשלומים שכבר שולמו עבורו, והשלמת התשלום עבור שוויי הקטנוע.
2. החלפת הקטנוע לקטנוע חדש יותר, והתחלת מסלול ליסינג חדש.
3. החזרת הקטנוע לחברה וסיום העיסקה איתה.