מטבח


טיפים לבניית מטבח:

אוכל מרגיע את האדם גם במצבים הקיצוניים ביותר, אולי בגלל שמדובר במשהו ראשוני ביותר, המזכיר לנו את אמא. ואולי לא. האם זה באמת חשוב? לא ממש. החשוב הוא שגם דרך הכנתו של האוכל יכולה להפוך לתרפיה של ממש. אבל תרפיה במטבח נוראי, לא אסטטי או לא פונקציונאלי הרי לא יכולה להתרחש וכך אנו מגיעים אל הדבר החשוב ביותר בעיצוב הבית: המטבח.


ארונות ואינסטלציה

חשוב להבין, בעת הזמנת מטבח כי לא מדובר על קומץ ארונות היושבים על הקיר ומחוברים בניהם בשיש. על המומחים שהזמנתם להתקין לכם את המטבח, להיות מסוגלים להציג לכם לא רק דגמים יפים ופרקטיים של מטבח, שיפגשו את טעמכם וצורכיכם. אלא גם להיות בעלי הבנה בבנייה, אינסטלציה והעברות גז- אם יש במטבחכם כזה. חשוב ביותר שהבונה של המבטחים יסתכל על המבטח כמוצר אחד מוגמר, שנותן מענה מבחינת כל האספקטים- כדי שלא תמצאו את עצמכם בבעיה.


מותגים ואחרים

לשמחתנו, מדינת ישראל מלאה במותגים של בוני מטבח איכותיים- גם מיובאים ואפילו כאלה מהארץ. המטבח, הטוב ז"א, אינו השקעה זולה ובהחלט יכול לעלות לכם יותר משאר השיפוץ שלכם. מטבחים יוקרתיים הינה חוויה חד פעמית ומדהימה המשלבת יופי עם נוחות שלא ידעתם. במטבח איכותי אפשר לפתוח ולסגור ארון בחלקות כזו, שלא ישמע אתכם אפילו האדם שעומד לצדכם, גם כעבור עשר שנים.


נראה יקר

אבל ברוח המחאות האחרונות, מטבחים העולים 40-30 אלף ₪ הרי לא מתאימים לכולם. לכן, אפשר בהחלט להשיג מטבחים זולים יותר שעדיין נראים כאילו הרגע יצאו מעמוד זה או אחר של מגזין עיצוב יוקרתי. כל שצריך לעשות הוא למצוא את החברה המתאימה. גם כאן ישנם חנויות מתמחות מטבח המציעות את השירותים של כל בעלי העסק הנלווים והמחירים ינועו כבר מתחת ל-20 אלף.


פונקציונאלי

מטבח פשוט, שנראה באופן סביר ובעיקרו פונקציונאלי אפשר למצוא כחלק מעיצוב הבית הכללי - אצל חברות מתמחות בארונות או אפילו ברשת איקאה. מגוון הצבעים והעיצובים אינו אין סופי ואל תצפו ליוקרה, אבל בהחלט אפשר למצוא מחירים שפויים ואסטטיקה בסיסית.