כלים חד פעמיים

טיפים עבור כלים חד פעמיים:

זה קורה לא אחת וגם לא שתיים - אירוח של אנשים, ליל הסדר, שבת בערב, יום הולדת או אפילו אכילה בבית- כשאת חולה או אחרי לידה- תמיד עולה השאלה הנצחית: מי עושה כלים? בסופו של יום, בד"כ, עושה אותם את וכך- אחרי שעמלת וטרחת, בישלת וטיפלת בילדים, ניקית את הבית ואפילו היית בעבודה כמה שעות טובות- את עומדת ומקרצפת את הכלים בניסיון נואש לשמור את העיניים פקוחות ואת הרגליים עומדות.


הדרך האחרת

הדרך האחרת היא כמובן, כלים חד פעמיים. תודי בזה, לא מדובר בפתרון שיש לזלזל בו. אחרי הכל- מה יכול להיות נחמד יותר מאשר לקפל את המפה החד פעמית, יחד עם כל מה שנמצא עליה- ופשוט להשליך אל הפח. אין ספק שיש מקרים בהם כלים חד פעמיים אינם ברי תחלופה- כך למשל אם את מאחרת לעבודה ולא הספקת לשתות את הקפה של הבוקר- תמיד תוכלי לשתות אותו בחוץ, בכוס לשתייה חמה. זה אגב יעלה לך הרבה יותר זול מאשר לקנות קפה בחוץ.


אסטטיקת השולחן

עד לפני לא כ"כ הרבה שנים, להגיש ארוחת חג בכלים חד פעמיים- היה ממידת הזלזול. אחרי הכל, כלים חד פעמיים רגילים אינם יפים ונראים כמו כלי הגשה של "על האש עם החבר'ה" ובטח לא כמו כלים שמגישים בפני החמות. אל תטעי- גם היום החמות יכולה לעשות לך פרצוף אם היא רק תמצא על מה, אבל זה לא חייב להיות על הכלים. כלים חד פעמיים יוקרתיים אינם דבר יוצא מן הכלל בימינו וחנויות רבות מציעות מבחר עשיר של כלים חגיגיים לכל מאורע, שנראים לעיתים מפוארים יותר מהכלים שלך.


לא זול

צריך לזכור שהחד פעמי יקר מעט יותר מהרב פעמי, אך המחיר- מה שנקרא סמלי. כאשר מדובר על סטים יוקרתיים של כלים המחיר מטפס יותר גבוה. ואם במקרה וניחנתם גם במצפון אקולוגי ואתם רוכשים כלים מתכלים- אז כדאי שתרוויחו הרבה מאד בזמן שחסכתם משטיפת הכלים. אין ספק שמדובר בפתרון יעיל וטוב לארוחות גדולות ותקופות מוגדרות- אבל לא מדובר על פתרון קבע.