חשמל ותאורה

חשמל ותאורה - איך מוצאים בעל עסק איכותי

אז איך אנחנו מוצאים אותם, בעלי העסק שאנחנו סומכים עליהם? אינסטלאטור, רופא שיניים, מדביר, מומחה חשמל ותאורה ומתקין מזגנים? האם באמת יוצא לכם להעביר המלצות לחברים או לקבל מהם המלצות? האם אתם נאמנים לאותו בעל מקצוע שנים? להלן כמה טיפים על צרכנות נבונה בעולם שבו כל אינסטלאטור מרגיש שהוא יכול לקדוח לכם בשיניים ובכיס:


לקבל המלצות

קודם כל, כן חשוב לקבל המלצות על אנשי מקצוע מהסובבים אתכם. על אף שזוגות צעירים לרב עושים את כל הטעויות ומזמינים אנשי מקצוע דרך אתרי אינטרנט או דפי זהב, מבלי לחפש עליהם מידע בשום מקום, הם בד"כ מפסיקים לעשות את זה אחרי שנכווים פעם או פעמיים מאנשים לא ישרים, ולא חסר כאלה לצערנו. הבעיה היא שאנשים מאמינים כי "כולם רמאים" ואז גם שמם של העובדים הישרים בהחלט נפגע. כדי לעזור למנוע את התופעה קבלו המלצות מאחרים והעבירו הלאה המלצות שלכם, שמרו פנקס קטן עם טלפונים של בעלי מקצוע טובים בהם נתקלתם והוסיפו לשם בקביעות את אלה ששווים התייחסות שניה.


חשמלאי, אינסטלאטור ורופא

חשוב מאד שלא לתת הזדמנות שניה לאדם לא מקצועי או אדם שעבד עליכם במחיר, חשוב גם שאדם יהיה נחמד- שתדעו. ברור לכל שרופא לא מקצועי זו סכנת נפשות, אבל מה עם אינסטלאטור, אם הוא מחמיר לכם את המצב הסניטארי בבית האם אין בכך סכנת נפשות? מה עם מומחה חשמל ותאורה? האם חשמלאי לא מקצועי לא יכול לגרום לקצר, להתחשמלות אפילו, במקרה ואינו מקצוען? התשובה היא שבעל מקצוע לא מקצועי הוא סכנה ואל תשלימו עם כאלה.


להפיץ הזהרות

כמו שאתם מפיצים המלצות ושומרים לכם את אנשי המקצוע שלכם קרוב קרוב, כך כדאי שתפיצו גם הזהרות באשר לחוויות לא מקצועיות שחוויתם אצל בעלי מקצוע מסוימים. הרי לא תרצו שאנשים נוספים ייכוו כמוכם אצל אותו שרלטן. ישנם דרכים רבות לתת המלצות, טובות וגם רעות, על בעלי מקצוע. אחת הדרכים הינה ספרי הטלפונים באינטרנט - כל שיש לעשות הוא לחפש בעל מקצוע (לדוגמא מומחה חשמל ותאורה) ע"פ שם ולדרג אותו.