חברת הדברות

מדריך עבור הדברות

כל מי שסבל מימיו ממזיקים כלשהם בביתו, במשרדו או בגינתו, יודע כי מדובר במטרד רציני. אך מעבר למטרד, במקרים רבים מדובר למעשה בסכנה לבריאותנו, לבטיחותנו ולכיסנו. לכן, אם אתם סובלים מבעיית מזיקים כלשהי, חשוב מאוד למצוא חברת הדברות מקצועית ולהיפטר מן הבעיה לטווח הארוך.

חברת הדברה תסייע לכם להיפטר מסוגים שונים של מזיקים, כאשר כל מזיק יכול לגרום לעוגמת נפש משמעותית בפני עצמו. מכרסמים, למשל, הינם נושאי מחלות ולרוב מחפשים את מאגרי המזון שלנו, ולכן דורשים במקרים רבים הדברת מכרסמים או הדברת עכברים. חיה נוספת הנושאת מחלות הינה היונה, אשר כיניה ונוצותיה עשויות להיות מסוכנות מאוד לבני האדם.

הדברת יונים הינה אמנם אפשרות ברת קיימא, אך באמצעות הרחקת יונים תוכלו להיפטר מן הבעיה באופן הומאני ומבלי להסב נזק לחיות התמימות. מזיקים נוספים הגורמים לנזקים רבים לכם ולרכושכם הינם טרמיטים, המשמידים את יסודות הבית שלכם ורהיטים מעץ, מקקים המהווים מפגע סניטרי ועוד. מומלץ להזמין מדביר המומחה בהדברת סוגי מזיקים שונים, שכן כל מזיק, חרק או מכרסם דורש חומרי הדברה ושיטות שונות.

הדברת טרמיטים איננה דומה לסוגים אחרים של הדברת חרקים, למשל וכו'. מדבירים מקצועיים יוכלו לסייע לכם בתחומי הדברת נמלים, הדברת עכבישים ועוד, ובכך יוכלו להקל במידה רבה על חייכם. מזיקים יכולים לגרום לנו מצוקה רבה, בייחוד כאשר הם פולשים למרחב המחייה האישי שלנו וזורעים בו הרס.


הדברה מונעת – מחשבה תחילה

כל אדם אשר סבל מימיו מהתפרצות או השתלטות של מזיקים כלשהם על המרחב הפרטי שלו מתחרט על כך שלא ביצע הדברה מונעת. באמצעות ביצוע ריסוס והדברה בביתכם, בבית העסק שלכם או בגינתכם בכל שנה, תוכלו למנוע נזקים לבריאותכם, לחפציכם ולנפשכם. לכן, מומלץ מאוד לחקור את הנושא ולהזמין ריסוס מקצועי, בייחוד כאשר אתם עוברים לדירה חדשה. כמו כן, אם אתם מנהלים בית עסק ומארחים לקוחות רבים, חשוב מאוד לבצע הדברה אשר תמנע מכם אובדן לקוחות, בייחוד אם מדובר בבית עסק העוסק בממכר מזון. הדברה למסעדות הינה חשובה במיוחד, שכן מזיקים וחרקים בסביבת האוכל עשויים להוות מפגע סניטרי מסוכן, ואף להוביל לסגירת המקום.


הדברה ירוקה – לשמירה על איכות הסביבה

אנשים רבים חוששים מפני הזיהום הנגרם כתוצאה מריסוס נגד מזיקים. כיום, ישנה חלופה המסייעת לכם לתרום להגנה על הסביבה שלנו. הדברה ירוקה עושה שימוש בחומרים אשר אינם מוסיפים לזיהום האוויר או מזיקים לאטמוספירה. פעמים רבות, מחיר הדברה ירוקה עשוי להיות מעט גבוה יותר מזה של הדברה רגילה, אך עבור אנשים המעוניינים לשמור על סביבתם בריאה ונקייה מדובר בהוצאה שולית ומשתלמת למדי.

 

טיפים עבור הדברת נמלים

הנמלים הן אחד החרקים המטרידים ביותר את האדם, מכיוון שהן נמצאות בכל מקום, וכדי להדבירן יש למצוא את הקן ואת המלכה. רק אז נשיג סילוק של הנמלים מסביבת המגורים.

הדברת נמלים כוללת מעקב אחר טור הנמלים, ואטימת מקום הקינון שלהן.

יש לוודא כי מדביר נמלים עושה שימוש בחומרים המותרים בחוק, וכי הכימיקלים לא יסכנו את בריאות דיירי הבית.

הדברת נמלים אינה "זבנג וגמרנו". בית הסובל ממכת נמלים צריך לעבור טיפולים שוטפים, מכיוון שהנמלה אוהבת את סביבת האדם, המעניקה לה מזון בשפע.

הדברת נמלים ירוקה מתבססת על פיזור פרומונים הנוגדים את הפרומונים הטבעיים של הנמלים, וכך מרחיקות אותן מן המלכה ומן הקן, ולמעשה, חוסמות את יכולתן להביא מזון ולתפקד.

הדברת נמלים עצמאית באמצעות תכשירים הנקנים ברשתות השיווק אינה משיגה תוצאות מושלמות. מדביר מקצועי ידע מיד איך לטפל בנמלים, וכיצד למנוע מהן חזרה אל המטבח הביתי.

 

טיפים עבור לכידת חולדות ועכברים:

עכברים וחולדות הם מזיק המופיע פעמים רבות בסביבה עירונית וכפרית כאחת, וקשה מאוד להיפטר מהם. הם ממליטים פעמים רבות בשנה, ובכל המלטה צאצאים רבים.

מדביר המומחה בלכידת חולדות ועכברים, ידע כיצד לאתר בכל בית מקומות מסתור אפשריים (מנועים, צינורות מיזוג אוויר, ארונות, רעפים ועוד).

הדברת מכרסמים היא תהליך. ביקור חד פעמי של מדביר מכרסמים יביא תוצאות קצרות טווח בלבד. יש לחזור על ההדברה, ולהחליף חומרים, מכיוון שהמכרסמים נמנעים מחומרי הדברה מסוימים.

מדביר מקצועי אינו מפזר רעל באופן חופשי, כדי לא לפגוע בחיות המחמד או בילדים. מדביר מכרסמים מקצועי מקים מעין "תחנות האכלה" הנגישות למכרסמים במקום המסתור שלהם.

פינוי של מכרסמים מורעלים – עדיף שייעשה בידי בעל המקצוע, כלומר המדביר.

שיטות ביתיות ללכידת עכברים כמו מדבקות או מלכודות שונות יכולות לסייע רק לטווח הקצר, או לתפיסה של פריטים בודים. רק הדברה מקצועית תסייע להיפטר מן המזיק באופן אחראי ובעל תוצאות משמעותיות לאורך זמן.


הדברת מזיקים

הדברת מזיקים היא תחום עצום, שבו עוסקות חברות הדברה רבות. לכל חרק וכל מזיק ישנה תגובה לחומרים שונים, ומדביר מקצועי מכיר ויודע את כולם.

יש להגדיר עבור המדביר מאילו מזיקים אנו סובלים: תיקנים/ג'וקים, נמלים, פשפשים, עכברים או חולדות, יתושים ועוד. המדביר יתאים את החומר למזיק, ויבנה תוכנית הדברה לטווח ארוך ולטיפול מתמשך במזיקים.

חומרי הדברה חייבים להיות כאלה שאינם מזיקים לאדם. משרד הבריאות מעדכן את רשימות החומרים המותרים לשימוש, ויש לוודא עם המדביר המקצועי שהוא אינו מסכן את בני הבית.

ישנם מזיקים הדורשים טיפול במקומות הקינון: נמלים, צרעות ועוד. מדביר מקצועי ידע כיצד לאתר את מקומות הקינון, ואיך לטפל בקיני הנמלים בצורה שתשמור על ביטחון הדיירים ועל ביטחונו שלו.

חומרי הדברה רעילים לצורך סילוק עכברים או חולדות עלולים לסכן גם את חיות הבית – הקפידו להישמע להוראות המדביר, כדי לא לסכן את מי שאין אנו רוצים לפגוע בו.

 

טיפים עבור עבודת ריסוס

ריסוס לבית הוא בבחינת חובה באקלים הישראלי החם. ריסוס ג'וקים או ריסוס נגד תיקנים, ריסוס נמלים – אלו הם ההדברות הנפוצות ביותר.

ריסוס נגד יתושים חייב לכלול גם הדברה של היתושים בבתי גידול אפשריים, וחיפוש מדוקדק של מאגרי מים מיותרים בחצר ועל הגגות: דליים מלאי מים או חביות ישנות יכולים להיות בית גידול פורה למזיקים.

ריסוס לעסק: ריסוס נגד מזיקים חשוב על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעסקי מזון. הדברות מסוג זה חייבות להתבצע על בסיס קבוע, כדי למנוע התפתחות מזיקים חוזרת.

ריסוס כימיקלי חייב להתבצע על ידי מדביר מורשה ומנוסה, המומחה בריסוס והדברה.

ריסוס מזיקים למי שעוסק בגידול בעלי חיים חייב לכלול גם ריסוס פרעושים, ריסוס נגד קרציות, ריסוס נגד פשפשים – לשמירה על בריאותם של בעלי החיים ובני הבית כאחד.

ניתן להשוות מחיר ריסוס על ידי פנייה לכמה חברות הדברה, ועריכת השוואת מחירים. מחיר ריסוס תלוי בגורמים כמו שטח האזור לריסוס, וסוג המזיק.
 

טיפים עבור הרחקת יונים

הרחקת יונים מיועדת לכל מי שמוצא את העוף כמטריד את סביבתו, אם מבחינת רעש, לכלוך, או סכנת המחלות והטפילים שהן מביאות עימן. הרעיון הוא לא להרוג את היונים, אלא להרחיקן מן המקומות שבהם הן אינן רצויות.

הרחקת יונים, למעשה, מתבססת על יצירת גישה קשה ליונים, וחסימת האפשרות שלהן לקנן במסתורי כביסה או במעקות. מקומות מסתור חביבים על יונים כמו אדן החלון או רעפים ניתן לחסום ברשת נגד יונים.

כדי למנוע מן היונים להתיישב על מעקה, ניתן להשתמש בשיטה הישנה והטובה של הנחת דחלילים – בדמות אדם, ינשוף, עורב או ציפורי טרף שונות. אם מקפידים להזיז את הדחליל מדי פעם בפעם, היונים יימנעו מקרבתו.

דוקרנים – הדוקרנים פשוט מונעים מן היונים לנוח על המשטח. ישנם דוקרנים מנירוסטה או דוקרנים מחומרים גמישים או מקפיצים, המונעים את עמידת היונה על המשטח.

כימיקלים - מריחה של חומרים המגעילים את היונים, ודוחים אותן. כך למעשה מתבצעת הרחקת יונים ללא כל פגיעה ביונה, אלא הרחקת יונים המונעת מהן לקנן במקומות שאינם רצויים.

הרחקת יונים המתבצעת על ידי מומחים תביא בחשבון את כל הידע על הרגלי הקינון של היונים, וכך תרחיק אותן מבלי לפגוע בהן או להרוג אותן.

גם הרחקת עטלפים מתבצעת בשיטות דומות להרחקת יונים, המתבססות על גירושם ולא על הריגתם. ישנה הרחקת עטלפים באמצעות גלי קול ותדרים המבריחים אותם, או באמצעים שונים המוכרים אצל אנשי מקצוע.


טיפים עבור הזמנת לוכד נחשים

מבין כל המדבירים, לוכד נחשים הוא זה החשוב ביותר לתגובה מיידית. תפיסת נחשים חייבת להתבצע במהירות וביעילות. החזיקו תמיד טלפון של לוכד נחשים בהישג יד.

לוכד נחשים מקצועי ידע לחפש גם קינים של נחשים, כדי למנוע מנחשי אותה המשפחה לשוב ו"לבקר" בסביבת המגורים.
הרחקת נחשים תלויה גם בדיירי הבית: יש להיעזר בלוכד הנחשים, ולקבל עצות לגבי מקומות מסתור אפשריים של נחשים בחצר, ולטפל בהם בעזרתו. אם נמנע מן הנחשים את מקומות הקינון, הם לא יימצאו בקרבתנו.

העצה הטובה ביותר היא לא לנסות וללכוד את הנחש באופן עצמאי. לוכד נחשים ידע לעשות זאת במינימום סיכון.
כדי למנוע התרבות נחשים, בעיקר באזורי מגורים שאינם עירוניים יש למנוע מהם את מזונם – כלומר לדאוג לעשות הדברה של מזיקים כמו עכברים וחולדות.

 

חשוב לדעת – הדברת מזיקים

הכלל הראשון במלחמה נגד מזיקים הוא הגדרת סוג המזיק ותכנון נכון איך להדביר אותו ולאחר מכן לפעול
במקרה של פרעושים צריך לעשות ריסוס באזור ובמוקדי הדגירה. כמו כן יש לעשות ריסוס לחיות בחומרים אשר מתאימים להן.

אחרי שעשינו ריסוס צריך לנגב את המשטחים אשר ריססנו בהם בעזרת מטלית רכה.

עבור הרחקת מכרסמים צריך שיהיה סניטציה סביבתית, כיסוח וריסוס עשבים ופינוי גרוטאות. עש אפשר להרחיק ממחסנים וארונות בגדים בעזרת נפטלין

בחודשי הקיץ ניתן למנוע ריבויי מעופפים באמצעות יבוש מקווי מים באזור מגוריכם.

מומלץ לבדוק האם המדביר הוא בעל היתר הדברה ממשרד הגנת הסביבה

חשוב לדרוש תעודת אחריות עבור ההדברה

 

כמה עולה הדברת מזיקים?

הדברה של דירת שלושה חדרים - 150-250 ש"ח

הדברה של דירת ארבעה חדרים - 200-300 ש"ח

הדברת בתי קרקע - 250-550 ש"ח 

הצעת מחיר בקליק מחברת הדברות