בית עץ


חלום ילדות על בית עץ

אני לא יודעת בדיוק היכן מתחיל החלום הזה, הרומנטיזציה הזו של הבית הקטן, הפרטי, עם משטח האדמה סביבו- עדיף גינה, כמה עצי פרי טובים וגבוהים. אולי היה זה אז, כשקראו לנו לראשונה את הבית של יעל, ואולי זה בכלל נובע מאין ספור הסרטים הרומנטיים שאנו רואים על העולם, ההוא, הרחוק, הרגוע יותר- בו שכנים מחייכים זה לזה וכולם מכירים את כולם. הגיע הזמן שנודה בזה- לפחות רובנו המכריע תמיד חלם על בית פרטי.


לשורשים

אנשים גדולים ממני טענו כבר מזמן כי החיים המודרניים אינם בריאים לאדם. האדם, הוא בסך הכל חיה, גם אם (לטענתו) מפותחת. המירוץ היומיומי שמתחיל לפני הזריחה ונגמר הרבה אחרי חצות, הלחצים התמידיים והצפיפות הבלתי נסבלת גורמת לכולנו להיות הרבה פחות ממה שאנחנו יכולים להיות. אולי משום כך, ההשתעשעות בחלום הבית הפרטי, עדיף בית עץ- משהו אורגני וחם, הוא שמרגיע את נפשנו.


לאכול את העוגה

החיים בבית פרטי, באזורים הכפריים בארץ, אינם קלים במאום מחיי העיר- הקושי פשוט שונה ורובנו, עכברי העיר, לא מסוגלים ממש להתמודד עם הקשיים שבחיי הכפר. השקט יכול לשגע בדיוק כמו הלחץ והרעש- תלוי למה אתה רגיל. אבל אם אתם מרגישים שהלחץ בעיר הגדולה מוציא אתכם מדעתכם, לעיתים שינוי של אווירה יכול לעשות לכם טוב. באמת טוב.


המתנה של הטבע

תורות רבות מדברות על הקשר בין האדם לאדמה, לכן בית עץ, צמוד קרקע- עוד לפני שמדברים על שכנים וקהילה והתנהלות שונה- יכול לעשות לכם הרבה שקט נפשי. עץ הוא חומר שמרגיע את הנפש, הצבע הטבעי שלו מחמם לנו את הלב ומשפיע עלינו באופן מאריך רוח וגם, הריח, אין מה לעשות, הרבה יותר נעים מאשר הפלסטיק או המתכת, כמה שלא יהיו יוקרתיים.


לשמור על איכות הסביבה

לא חייבים לבנות בית מעץ מלא ולכרות יער שלם בשביל לקבל את האפקט של בית עץ. אפשר בהחלט להסתפק בכמה פיצ'רים- כגון משקופי עץ איכותיים לדלתות וחלונות ואולי דק או פרגולה בחצר כדי לתת תחושה אמיתית של חזרה לטבע, מבלי להזיק לו.
הצעת מחיר בקליק לבניית בית מעץ