דשא

טיפים עבור דשא לגינה

רבים מאיתנו רוצים לעצב את הגינה שלנו בצורה שתהיה יפה ונעימה. אנו רוצים לארח בה חברים, לשבת לשתות בה קפה בשבת בבוקר, לשחק בה עם הילדים ולקרוא בה ספר בשעת צהריים חמימה ונעימה. גינות רבות מעוצבות בצורה מקצועית שהופכת אותן למקום יפהפה- נעים, אסתטי, מלא פרחים צבעוניים ופרפרים שבאים לשתות מהם צוף...

אלא שעיצוב כזה עשוי לעיתים להחמיץ נקודת מרכזית וחשובה בכל גינה- הנוחות. אחרי הכול, אם הגינה כולה תהיה מלאה בעצים ובפרחים עד אפס מקום- יהיה לנו קשה למצוא איזו נקודה נעימה לשכב בה פרקדן מדי פעם... בדיוק במקרים כאלו מומלץ לזרוע דשא בגינה, ירוק ורך, נעים ויפה, כזה שאפשר לנוח עליו שעות על גבי שעות ולשכוח שהשעון מתקתק והזמן עובר.


תכנון גינה עם דשא

כאשר אנו פונים לתכנון גינה חדשה, או לשיפוץ של כזו קיימת, עלינו לחשוב היטב מה אנחנו רוצים שיהיה בה. רצוי לשלב בין כמה אלמנטים שונים- עצים, שיחים, צמח מטפס ועוד. גיוון בוטני יעשה את הגינה שלנו יפה ונעימה יותר. רצוי להשאיר גם מקום לשלחן קפה קטן, לערסל ולנדנדה. כדאי לתכנן את הגינה כך שיישאר באמצע כר דשא נעים. במידה ויש שטח גדול, יהיה אפשר אפילו להשתמש בו כמגרש למשחקי כדור עם הילדים.

יש לזכור כי בארץ דשא דורש לא מעט השקיה, וצריך לחשוב על כך לפני שזורעים אותו, או לוודא מראש שבוחרים בזן שלא צורך מים רבים- חבל על כל טיפה... על אף האמור, בהחלט יש לו יתרונות רבים שקשה להתעלם מהם: קודם כל, הוא אינו מצריך טיפול מיוחד. שנית, כאשר הוא צומח, הוא עושה זאת במלוא תפארתו- ירוק ורענן.


כיצד לתחזק את הדשא שלכם?

על מנת לטפל בגינה שלכם באופן המקצועי והטוב ביותר, עליכם לחפש שירותים של גננים שמתמחים בתחום ושיש להם ראייה יצירתית. אל תזמינו איש מקצוע שנשמע לכם בינוני או לא אמין. רצוי לברר עם חברים מראש האם יש להם המלצות בשבילכם, או לחפש אתרי אינטרנט של חברות שיש להן מוניטין בתחום. עבודה איכותית, אפילו חד פעמית, תוביל לתוצאות מרשימות.

הצעת מחיר בקליק לדשא