פיגומים

פיגומים וחיים

ידוע כי עבודה בגובה הינה עבודה קשה ומסוכנת. בעיקר כי מדובר על עבודה בתנאי מזג אוויר שיכולים להיות קשים, דוגמת גשם או שמש קופחת, אבל גם בגלל שרב העבודות בגובה הנן עבודות פיזיות: תיקון כבלי חשמל, שיפוצים של חיצוניות בניינים וכו'. כאשר אדם, אפילו מיומן, משלב את שני הגורמים האלה יחד עם הקפדה דלה על כללי בטיחות- קורות תאונות הרסניות.


מחכים לך בבית

קמפיין ממשלתי גדול לפני שנים מספר דיבר בדיוק על הסוגיה הזו. עובדי גובה רבים מדי קפחו את חייהם בגלל חוסר הקפדה על בטיחות כאשר עבדו על פיגומים או סולמות גבוהים במיוחד וכדי לעורר המודעות יצאו אין ספור פרסומות למדיה, המדגישים את חשיבות הבטיחות, בעיקר למשפחות של אותם עובדי גובה. כבת של שיפוצניק, אספר שמגדלים אדישות כלשהי לגובה כאשר מתרגלים אליו. אבא שלי מצא את עצמו תלוי לא אחת מחוץ לחלון שלנו עם פטיש ביד, כשהוא נתלה רק על מוט מתכת או קרש רעוע זה או אחר, כשעשה שיפוצים- ומדובר על קומה חמישית.


לשמור על עצמך

אז איך שומרים על עצמך? קודם כל בונים פיגומים תקניים ואיכותיים ולא כאלה שיכולים להתפרק בכל פעם שאתה דורך עליהם. אם מחליטים על השכרת פיגומים ולא בנייתם, כדאי לבדוק טוב טוב את פרטי החברה המבצעת. אחרי הכל, לא תרצו לפול בגלל בורג משוחרר כי החברה עושה עליכם את ניסויי הפתיחה שלהם, כיוון שאין להם שום ניסיון. אחרי שדאגנו לזה, חשוב לחבוש קסדה ולשמור גם על בטיחות אישית- לא לשתות אלכוהול לדוגמא, אך להקפיד על אוכל ומים- סחרחורת בגובה 10 קומות זה בהחלט לא דבר טוב.


חמסה חמסה חמסה

על אף שברור שגם הרבה מזל מעורב בסיפור- אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו ולכן, כדאי מאד שתדאגו לחיים שלכם בעת העבודה בגובה בכלל ועל פיגומים בפרט. בעיקר אם יש לכם משפחה בבית שתשמח לראות אתכם שבים חיים ושלמים, בבריאות טובה, לשולחן ארוחת הערב. למרות שעבודה בגובה נתפס כמקצוע גברי, ישנן גם נשים העוסקות בו- וההזהרות חלות גם עליהן.