חומרי בניין

חומרי בניין – כמו פעם

פעם, האמת שאפילו לא לפני זמן רב כל כך, הכל היה קטן יותר. את האוכל קנינו במכולת השכונתית ולא ברשתות סופר ענקיות, את הבשר והעוף אגב, היית צריך לקנות נפרד אצל הקצב- ולא במחלקה נוספת. את הבגדים מכרו חנויות בוטיק קטנות ולא רשתות ענק כגון גולף, זארה ופוקס. וגם את חומרי הבניין אפשר היה להשיג במקומות קטנים ואיכותיים, בהם ישבו בד"כ מוכרים (גברים) שיכלו להסביר לך איך להחליף ברז או אסלה ובאיזה שפכטל כדאי לך להשתמש.


שאריות

גם היום חנויות חומרי בניין כאלה קיימות, אבל משהו בקסם שלהן אבד. האדם מאחורי הדלפק אינו אדם שאנו יכולים לסמוך עליו בשביל יעוץ, בד"כ הוא עסוק מדי בהישרדות העסקית שלו מול חברות הענק שמוכרות את סחורתו במחיר זול יותר. הפתרון צץ לו בכמה מקומות מרכזיים ברחבי הארץ - סוג של הכלאה בין השניים. מקום קטן, עם מומחה בכניסה, שנתמך ע"י ספונסר עשיר, כגון חברת טמבור. "טמבוריות" חומרי בניין כאלה אפשר למצוא היום דווקא הרבה והן תחליף הגון לאותו מקום נוסטלגי ואינטימי.


שמאלה או ימינה

אז איפה באמת כדאי לרכוש חומרי בניין? במקרה ותרצו לעשות שיפוצים, כדאי לכם לדלג הן על החברות המסחריות הגדולות והן על החנויות הקטנות ולמצוא את המקומות שמוכרים לבעלי מקצוע. אלה מקומות קטנים בד"כ, שנראים יותר כמו מחסנים מאשר כמו חנויות, השוהים לרב באזורי תעשייה. בגלל שמרבית הכסף שהם עושים מגיע מחברות קבלנות של בנייה, המחירים שלהם זולים משמעותית מכל חנות ולעיתים לא מבוטלות אפשר בהחלט לקנות מהם גם כמויות קטנות במחירי סיטונאות.


התייעצו עם בעל מקצוע

אם החלטתם לשפץ את הבית לבד, כדאי מאד שתתייעצו עם בעל מקצוע (לא המוכר בחנות, בבקשה) לגבי סוגי החומרים שאתם צריכים להשתמש בהם. כמו בכל ענף, גם ענף הבנייה עובר שינוים וחידושים כל הזמן ואם אתם לא שיפוצניקים מקצועיים - יכול להיות שאתם לא יודעים על החידושים האחרונים בחומרים הרלוונטיים לשיפוץ שלכם שאך זה יצאו לשוק. כדי להיות בטוחים שתבחרו נכון, שלמו על פגישת התייעצות. זה שווה את זה. 

הצעת מחיר בקליק לחומרי בניין