בנייה קלה

בית מקופסא - בניה קלה

זה התחיל מעבר לים, באמריקה. כמו הבית של ברבי, גם הבית הזה - המודולרי- הגיע בתוך קופסא ועם הוראות הרכבה. כמו שאומרים, האמת עולה על כל דמיון- אבל זו אכן הייתה המציאות: מזמינים דרך הדואר את מודל הבית הרצוי וכל שיש לעשות הוא לקרוא את ההוראות ולהרכיב את הקירות - והנה, יש שלד של בית. הבנייה המודולרית או בניה קלה כפי שנהוג לקרוא לה בארץ מאז ועד היום הפכה פופולארית יותר ויותר, בחו"ל עשו ממנה אומנות של ממש אבל גם בארץ אפשר ליהנות מיתרונות רבים שלה.


קל או קשה

אז מה הופך בניה קלה לקלה יותר מהבנייה המסורתית? ובכן, הבניה המסורתית מורכבת בתוך אתר הבית, במקום. לכן יש חשיבות לסדר התרחשות הבניה- הרי לא יעלה על הדעת שתבנה את החדר בקומה השנייה אם טרם סיימת קומה ראשונה, נכון? בבניה מודולרית לעומת זאת, נבנה הבית חלקים חלקים- כך שאת החדר הספציפי מהקומה השנייה אפשר לבנות במקביל לזה בקומה הראשונה ולהרכיב אותם האחד על השני אח"כ. בנוסף, הבנייה נעשית באתר אחר, לעיתים מפעל- בו ישנה נוחות גדולה יותר לעובדים לעשות עבודתם.


הרכבת לגו

למרות שנשמע כאילו ישנן אין סוף אפשרויות בעת הקמת בית בשיטה של בניה קלה- זה לא ממש מדויק. ישנן יחידות קבועות שנבנות ואותן אפשר להתאים אל תוך חללי הבית השונים ובכך להרכיב את הדירה. מבחינת בניית הקירות, הגדלים וכו'- מתקיימת, לעניות דעתי, גמישות פחותה מזו של הבנייה הקונוונציונאלית. מתנגדי השיטה גם טוענים כי אינה מחזיקה מעמד כמו הבנייה הרגילה וצריכה תחזוקה רבה יותר במהלך השנים- אבל הדבר לא הוכח.


יתרונות ושכלולים

יתרון בולט מאד של הבנייה המודולרית הוא מחירה, הנוחות והמהירות שלה. אפשר להקים בית כמעט ממש מהיום למחר. קיימים גם שילובי בנייה של בניה מודולרית וקונסרווטיבית - מה שכביכול ממזער את החסרונות של השיטה ומעלה את המחיר במעט בלבד. אפילו עיצובים לפי טעם נכנסו לקטגוריה והיום לא מדובר על שטנץ קבוע של בניית יחידות בניה בלבד - הכל כדי שיהיה לכם קל יותר להגשים את חלום הבית. 

הצעת מחיר בקליק לבנייה קלה