דלתות אינטרקום

מדריך דלתות אינטרקום לבניין ולבית פרטי

הימים בהם לא נעלו דלתות בלילה והיה אפשר להיכנס ולצאת מביתם של השכנים מבלי לדפוק, חלפו, למרבה הצער. כיום, לפחות בחברה המערבית העירונית בה רובנו חיים, אנו מקפדים הרבה יותר מבעבר על נעילת דלתות, מאחר והדבר מגן על הן על ביתנו והן על הפרטיות שלנו. אך נעילת של הדלת איננה מספיקה- אמצעי הגנה חשוב נוסף הוא התקנת דלתות אינטרקום בכניסה לבניין (או בכניסה לוילה, אם מדובר בבית פרטי).


התקנת דלתות אינטרקום

לא כל דלת יכולה להפוך ולהיות דלת אינטרקום- יש צורך בהתקנה של מנגנון מיוחד שיאפשר לה להיפתח על ידי לחיצת כפתור. מנגנון זה מותקן על ידי חברה מקצועית המתמחה בתחום-. ישנן חברות רבות העוסקות בתחום וחשוב מאוד לברר שאכן מדובר בחברה אמינה שתעשה את השירות על הצד הטוב ביותר ותספק לכם מערכת אינטרקום איכותית. כדאי לערוך גם השוואת מחירים, בכדי לא לשלם מחיר גבוה מדי. גם מחיר נמוך מאוד עשוי לעורר סימני שאלה.


סוגי דלתות אינטרקום

כיום, בעקבות הביקוש הרב שיש למערכות מסוג זה בכל רחבי העולם, התפתח התחום. כתוצאה מכך אתם תוכלו לבחור לעצמכם את האינטרקום שמתאים לכם, לפי הרצון וגם לפי התקציב. אינטרקום בסיסי כולל מערכת בה מי שעומד/ת למטה מצלצל/ת בפעמון של דירה מסוימת, ובאותה דירה מרימים שפופרת כך שיהיה אפשר לדבר ולוודא שאכן פותחים את הדלת לאדם מוכר ולא לזר. זוהי המערכת הפשוטה ביותר, המוכרת לרובנו.

ישנן מערכות מורכבות יותר, שמן הסתם גם יעלו לכם בהתאם. הן מיועדות למי שרוצים להגביר את תחושת הביטחון בבית שלהם (או במשרד שלהם). מערכת של דלתות אינטרקום עם מצלמה, למשל. כך ניתן לראות את מי שנמצאים למטה, לוודא שאכן מדובר באנשים המוכרים לכם או באנשים שאתם לא חוששים להכניס לבניין. מערכות אינטרקום נוספות נפתחות על ידי קוד סודי שידוע רק לדיירי הבניין (או לבני הבית, במקרה של אינטרקום לוילה), ומערכת חדשנית ומשוכללת ביותר עובדת על העיקרון הביומטרי- הניחו את האצבע שלכם, ואם המערכת מזהה אתכם כמורשי כניסה הדלתות יפתחו.